Betaalbedrijf Adyen stijgt 36 procent op Damrak na kwartaalupdate
AMSTERDAM (ANP) - Betaalbedrijf Adyen werd donderdag na een vertraagde opening 36 procent meer waard op de Amsterdamse beurs, na een goed ontvangen kwartaalupdate. Het aandeel Adyen kwam afgelopen zomer nog onder zware koersdruk te staan na tegenvallende resultaten en het bedrijf beloofde aandeelhouders meer informatie te verschaffen in een poging het vertrouwen terug te winnen.
Het Amsterdamse bedrijf, dat betaaltransacties afhandelt voor bedrijven als McDonald's en Hennes & Mauritz (H&M), hield daarvoor woensdag een beleggersdag in San Francisco en gaf daarbij ook voor het eerst een kwartaalupdate. Normaal gesproken publiceert Adyen alleen halfjaarlijks zijn resultaten. Het bedrijf zag de omzet in het derde kwartaal met 22 procent stijgen en rekent voor de komende drie jaar op een jaarlijkse omzetgroei van ruim 20 procent tot bijna 30 procent.
Analisten van de Belgische bank KBC spraken van een "solide update" tijdens de investeerdersdag, waarbij Adyen weer wat "geruststelling" bood over zijn activiteiten. De kenners van de Amerikaanse bank Wells Fargo waren nog optimistischer en plaatsten Adyen weer op de kooplijst. Eerder adviseerde Wells Fargo het aandeel nog te verkopen. Ook analisten van investeringsbank Bryan Garnier haalden Adyen van de verkooplijst. De kenners van JPMorgan en Jefferies verwelkomden de "meer realistische" doelstellingen van het bedrijf.
Na ongeveer een kwartier handelen noteerde het aandeel Adyen ongeveer een derde hoger op 926 euro. Voor de dramatische koersval in augustus die volgde op de teleurstellende halfjaarcijfers, kostte een aandeel nog rond de 1500 euro.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben dit jaar opnieuw een recordaantal Tikkies gestuurd. Ook het gevraagde totaalbedrag lag nog nooit zo hoog als in 2025. Daarmee heeft de betaalapp het oude record van vorig jaar verbroken. Dit meldt ABN AMRO, de eigenaar van Tikkie.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De bitcoin heeft zijn waarde in 2025 niet kunnen vasthouden, ondanks het cryptovriendelijkere beleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Met nog enkele dagen te gaan voor de jaarwisseling, wordt de grootste cryptomunt ter wereld zondag verhandeld voor een kleine 88.000 dollar. Begin dit jaar was de munt nog ruim 93.000 dollar waard.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Pomphouders verspreid over het land hebben extra voorraad ingeslagen, omdat in de laatste dagen van het jaar mogelijk meer automobilisten hun tank willen volgooien. Per 1 januari gaan de brandstofaccijnzen omhoog. Toch verwacht voorzitter Martin van Eijk van pomphoudersbrancheorganisatie Drive geen lange rijen.
13 uur geledenSANTIAGO (ANP/AFP) - In Chili is een nieuw bedrijf opgezet om de winning van lithium op te voeren, een metaal dat wordt gebruikt in batterijen voor elektrische voertuigen en mobiele telefoons. Het gaat om een samenwerking tussen het Chileense staatsbedrijf Codelco, 's werelds grootste koperproducent, en de particuliere mijnbouwer SQM, waarin Chinees kapitaal is geïnvesteerd.
15 uur geledenHAMBURG (ANP/DPA) - De Chaos Computer Club (CCC), naar eigen zeggen Europa's grootste hackerscollectief, heeft in Duitsland opgeroepen tot een maandelijkse Digitale Onafhankelijkheidsdag. De organisatie, die zich hard maakt voor digitale rechten en cyberveiligheid, wil mensen aansporen hun afhankelijkheid van de dominante digitale platforms te heroverwegen.
17 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Meer dan de helft van de middelgrote bedrijven in Duitsland verwacht volgend jaar een economische neergang. Dit blijkt uit een enquête van de ondernemersvereniging BVMW onder meer dan duizend ondernemers. Directeur Christoph Ahlhaus van de belangenorganisatie stelt dat "oppervlakkige hervormingen niet langer voldoende zijn om Duitsland weer op de rails te krijgen".
17 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/BELGA) - Duitse wijnbouwers kampen met hun grootste crisis in decennia. Dat komt omdat de prijs die ze krijgen bij de verkoop van de wijn niet meer opweegt tegen de productiekosten, staat in een rapport van de Duitse belangenorganisatie voor de landbouw DBV.
1 dag geleden