Betaalbedrijf Adyen stijgt 36 procent op Damrak na kwartaalupdate
AMSTERDAM (ANP) - Betaalbedrijf Adyen werd donderdag na een vertraagde opening 36 procent meer waard op de Amsterdamse beurs, na een goed ontvangen kwartaalupdate. Het aandeel Adyen kwam afgelopen zomer nog onder zware koersdruk te staan na tegenvallende resultaten en het bedrijf beloofde aandeelhouders meer informatie te verschaffen in een poging het vertrouwen terug te winnen.
Het Amsterdamse bedrijf, dat betaaltransacties afhandelt voor bedrijven als McDonald's en Hennes & Mauritz (H&M), hield daarvoor woensdag een beleggersdag in San Francisco en gaf daarbij ook voor het eerst een kwartaalupdate. Normaal gesproken publiceert Adyen alleen halfjaarlijks zijn resultaten. Het bedrijf zag de omzet in het derde kwartaal met 22 procent stijgen en rekent voor de komende drie jaar op een jaarlijkse omzetgroei van ruim 20 procent tot bijna 30 procent.
Analisten van de Belgische bank KBC spraken van een "solide update" tijdens de investeerdersdag, waarbij Adyen weer wat "geruststelling" bood over zijn activiteiten. De kenners van de Amerikaanse bank Wells Fargo waren nog optimistischer en plaatsten Adyen weer op de kooplijst. Eerder adviseerde Wells Fargo het aandeel nog te verkopen. Ook analisten van investeringsbank Bryan Garnier haalden Adyen van de verkooplijst. De kenners van JPMorgan en Jefferies verwelkomden de "meer realistische" doelstellingen van het bedrijf.
Na ongeveer een kwartier handelen noteerde het aandeel Adyen ongeveer een derde hoger op 926 euro. Voor de dramatische koersval in augustus die volgde op de teleurstellende halfjaarcijfers, kostte een aandeel nog rond de 1500 euro.
Meer uit Financieel
PALO ALTO (ANP/BLOOMBERG) - Computerfabrikant HP gaat de komende jaren duizenden banen schrappen. Het bedrijf kondigde aan dat 4000 tot 6000 banen zullen verdwijnen door meer gebruik te maken van AI-tools. Dat moet over drie jaar een jaarlijkse besparing van 1 miljard dollar opleveren.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nvidia hoorde dinsdag bij de verliezers op de aandelenbeurzen in New York, na een bericht dat Meta AI-chips van Google wil gebruiken. Nvidia domineert momenteel de sector voor AI-chips. Maar bedrijven zoals de eigenaar van Facebook en Instagram zoeken naar alternatieve chips om de afhankelijkheid van Nvidia te verminderen.
1 uur geledenCAMBRIDGE (ANP/BLOOMBERG) - Warner Music Group en AI-muziekstart-up Suno hebben een schikking getroffen in een auteursrechtszaak en zijn een samenwerking gestart voor het maken van muziek. Warner en andere grote platenlabels hebben Suno en zijn branchegenoot Udio vorig jaar aangeklaagd, omdat de start-ups auteursrechtelijk beschermd materiaal zouden hebben gebruikt in hun AI-platforms zonder compensatie voor de artiesten of bedrijven.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Adviseurs en bondgenoten van president Donald Trump zien Kevin Hassett als de favoriet om de volgende voorzitter van de Federal Reserve te worden. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen. Met Hassett zou Trump een nauwe bondgenoot bij de Amerikaanse centrale bank hebben die hij goed kent en vertrouwt, volgens de bronnen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse pantserhouwitsers krijgen netten die ze tegen kamikazedrones kunnen beschermen. Een Nederlands defensiebedrijf gaat die maken.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO eindigde dinsdag bovenaan de AEX-index, na de aankondiging komende jaren duizenden banen te schrappen. Daarmee wil de bank kosten verminderen en winstgevender worden. ABN AMRO maakte ook bekend dat het dochteronderneming Alfam, die persoonlijke leningen verstrekt, verkoopt aan Rabobank. Het aandeel kreeg er 6,5 procent bij.
6 uur geledenGENT (ANP) - Ook havens in Zeeland hebben last van de nationale stakingsdag in België. Een deel van de schepen die de havens bij Terneuzen en Vlissingen willen aandoen, kan die plaatsen niet bereiken. Dat meldt een woordvoerder van North Sea Port, het bedrijf achter de Zeeuwse havens en die van Gent.
6 uur geleden