Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Betaalbedrijf Adyen stijgt 36 procent op Damrak na kwartaalupdate

Betaalbedrijf Adyen stijgt 36 procent op Damrak na kwartaalupdate

AMSTERDAM (ANP) - Betaalbedrijf Adyen werd donderdag na een vertraagde opening 36 procent meer waard op de Amsterdamse beurs, na een goed ontvangen kwartaalupdate. Het aandeel Adyen kwam afgelopen zomer nog onder zware koersdruk te staan na tegenvallende resultaten en het bedrijf beloofde aandeelhouders meer informatie te verschaffen in een poging het vertrouwen terug te winnen.

Het Amsterdamse bedrijf, dat betaaltransacties afhandelt voor bedrijven als McDonald's en Hennes & Mauritz (H&M), hield daarvoor woensdag een beleggersdag in San Francisco en gaf daarbij ook voor het eerst een kwartaalupdate. Normaal gesproken publiceert Adyen alleen halfjaarlijks zijn resultaten. Het bedrijf zag de omzet in het derde kwartaal met 22 procent stijgen en rekent voor de komende drie jaar op een jaarlijkse omzetgroei van ruim 20 procent tot bijna 30 procent.

Analisten van de Belgische bank KBC spraken van een "solide update" tijdens de investeerdersdag, waarbij Adyen weer wat "geruststelling" bood over zijn activiteiten. De kenners van de Amerikaanse bank Wells Fargo waren nog optimistischer en plaatsten Adyen weer op de kooplijst. Eerder adviseerde Wells Fargo het aandeel nog te verkopen. Ook analisten van investeringsbank Bryan Garnier haalden Adyen van de verkooplijst. De kenners van JPMorgan en Jefferies verwelkomden de "meer realistische" doelstellingen van het bedrijf.

Na ongeveer een kwartier handelen noteerde het aandeel Adyen ongeveer een derde hoger op 926 euro. Voor de dramatische koersval in augustus die volgde op de teleurstellende halfjaarcijfers, kostte een aandeel nog rond de 1500 euro.

Meer uit Financieel

Bangladesh wil biedingen bedrijven voor verkennen oliereserves

DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.

6 uur geleden
Bestuurslid: ECB koerst zonder vredesdeal af op renteverhoging

NICOSIA (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) koerst af op een renteverhoging volgende maand als de Verenigde Staten en Iran geen houdbaar vredesakkoord sluiten. Dat heeft de Oostenrijkse centralebankpresident en ECB-bestuurder Martin Kocher gezegd in de marge van de tweedaagse vergadering van de EU-ministers van Financiƫn op Cyprus.

8 uur geleden
Eerste lng-tanker door Straat van Hormuz naar India sinds oorlog

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Het eerste schip met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor India is door de nog altijd vrijwel afgesloten Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepstrackinggegevens. Het is voor India de eerste lng-tanker die de Perzische Golf heeft verlaten sinds het uitbreken van de Iranoorlog eind februari.

11 uur geleden
'Grote zorgen' bij Wereldbank over aanhoudende blokkade Hormuz

DEN HAAG (ANP) - De Wereldbank maakt zich "grote zorgen" over de gevolgen van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz. "De economische effecten houden aan en ze stapelen zich op", stelt Paschal Donohoe, voormalig Eurogroep-voorzitter en sinds november vorig jaar topbestuurder bij 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingshulp.

21 uur geleden
Indiase handelsminister naar Canada voor bezoek premier Carney

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.

1 dag geleden
Sterkere groei Deense economie dankzij farmaciesector

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.

1 dag geleden
Eurocommissaris: EU heeft meer geld nodig, ook privaat

NICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.

1 dag geleden