Bestuurders Zorgcoöperatie Anna Zorgt herkiezen Sander Westdorp en Corné Polderman
SINT ANNALAND - Tijdens de Algemene Ledenvergadering van Zorgcoöperatie Anna Zorgt in Gemeenschapscentrum De Wellevaete zijn zowel voorzitter Sander Westdorp als penningmeester Corné Polderman unaniem herkozen voor een nieuwe bestuursperiode. De aanwezige leden gaven hun goedkeuring voor het gevoerde beleid gedurende 2019 en 2020. Het was een bijzondere ALV omdat die van vorig jaar niet door kon gaan vanwege Covid19. De aanwezige leden kregen veel informatie over het verleden, het heden en de toekomst.
“Het is fijn dat we ondanks alle beperkingen en met alle extra maatregelen toch weer de leden persoonlijk hebben kunnen spreken,” aldus voorzitter Sander Westdorp. Uit de overzichten van activiteiten in 2019 en 2020 bleek duidelijk dat Corona veel roet in het eten heeft gegooid. Echter het heeft zeker ook goede dingen naar boven gebracht. Zoals de zeer succesvolle mondkapjesactie, de bijzondere attenties voor vrijwilligers en leden en de aangepaste acties om leden te blijven bereiken. De afgelopen Corona periode heeft per saldo ook meer tijd gevraagd van de vrijwilligers bleek uit de urenoverzichten. Tevens was er in deze periode meer ruimte om de aanbevelingen uit het rapport van neuropsycholoog Behzad Rezaei - die zich onder andere bezighoudt met communityvorming - uit te voeren. Een concreet voorbeeld daarvan is het ontwikkelen van een digitaal platform en de verbreding van het aantal ondersteuners. Tijdens de ledenvergadering stelden vijf nieuwe vrijwillige ondersteuners zich voor. Samen met de twee coördinatoren vormen zij straks het gezicht van Anna Zorgt richting leden en alle inwoners van Sint-Annaland en omstreken.
Tijdens het agendapunt ‘In de schijnwerpers’ kwamen diverse gastsprekers aan bod die vertelden over de stand van zaken bij projecten die lijntjes hebben met Anna Zorgt. Denk daarbij onder andere aan Heerlijckheid Havenzicht waar volgend jaar het dorpsloket wordt geopend, dit als extra ontmoetingsplek naast de huidige ruimte in wooncomplex Annahof. Het StaVoord6 Huis waar vrijwilligers van Anna Zorgt hulp gaan bieden in het boekingsproces. Ook in de schijnwerpers de zeer goed draaiende kringloopwinkel wat een nieuwe bron van inkomsten gaat worden en het digitale platform als een zeer handig middel in de communicatie, met name richting jongere leeftijdsgroepen. Ook de ledenreis naar Parijs kreeg in woord en beeld een podium en haalde de mooie herinneringen weer naar boven.
Meer uit Tholen
SCHERPENISSE - Een jongetje op de fiets is woensdagmiddag gewond geraakt bij een aanrijding met een auto in Scherpenisse. Hij is met onbekende verwondingen naar het ziekenhuis gebracht.
8 uur geledenTHOLEN - Inwoners die een scootmobiel of driewieler gebruiken, kunnen op donderdag 21 mei meedoen aan een scootmobieltocht door Tholen-stad. De tocht begint om 10.00 uur bij zorgonderneming De Vlinderbloem aan de Visstraat 19 in Tholen en duurt tot uiterlijk 15.00 uur.
12 uur geledenOUD-VOSSEMEER - Het ronkende motorgeluid en de zwarte rookwolken trokken in combinatie met de voorjaarszon afgelopen weekend duizenden mensen naar het terrein aan de Klavervelden. Van standaard landbouwtractoren die enkele uren daarvoor nog op het land hun werkzaamheden aan het uitvoeren waren, tot machines die zijn afgesteld met de precisie van een Formule 1-motor. Jong en oud konden twee dagen genieten van bestuurders die probeerden de duizenden pk's van hun machines voor de sleepwagen naar een full pull te slepen. Het jaarlijks terugkerende evenement trekt zo'n 1500 bezoekers per dag.
1 dag geledenADVERTORIAL - Goede oogzorg is essentieel voor kwaliteit van leven. In de regio West-Brabant kunnen inwoners nu terecht bij Xpert Clinics, waar persoonlijke aandacht en specialistische zorg centraal staan. Met vestigingen in onder andere Etten-Leur en Bergen op Zoom is hoogwaardige oogzorg dichterbij dan ooit.
2 dagen geledenZEELAND - Bijna 4 op de 10 werkgevers verwachten dat er in hun organisatie de komende vijf jaar werknemers met pensioen gaan. Binnen de overheid en de industrie ligt dit aandeel veel hoger. Werkgevers in deze sectoren verwachten ook vaker dat dit gevolgen heeft voor hun bedrijfsvoering. In sectoren zoals de handel en de specialistische zakelijke dienstverlening verwachten werkgevers dit juist minder vaak. Dit blijkt uit een landelijk onderzoek van UWV onder 3.550 werkgevers. In Zeeland is het aandeel werknemers van 60 jaar of ouder 11 procent, iets hoger dan het landelijke gemiddelde van 10 procent.
2 dagen geledenBERGEN OP ZOOM - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Fleur Verloo van The Foodystore.
3 dagen geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.
3 dagen geleden