Bestuurders Zorgcoöperatie Anna Zorgt herkiezen Sander Westdorp en Corné Polderman
SINT ANNALAND - Tijdens de Algemene Ledenvergadering van Zorgcoöperatie Anna Zorgt in Gemeenschapscentrum De Wellevaete zijn zowel voorzitter Sander Westdorp als penningmeester Corné Polderman unaniem herkozen voor een nieuwe bestuursperiode. De aanwezige leden gaven hun goedkeuring voor het gevoerde beleid gedurende 2019 en 2020. Het was een bijzondere ALV omdat die van vorig jaar niet door kon gaan vanwege Covid19. De aanwezige leden kregen veel informatie over het verleden, het heden en de toekomst.
“Het is fijn dat we ondanks alle beperkingen en met alle extra maatregelen toch weer de leden persoonlijk hebben kunnen spreken,” aldus voorzitter Sander Westdorp. Uit de overzichten van activiteiten in 2019 en 2020 bleek duidelijk dat Corona veel roet in het eten heeft gegooid. Echter het heeft zeker ook goede dingen naar boven gebracht. Zoals de zeer succesvolle mondkapjesactie, de bijzondere attenties voor vrijwilligers en leden en de aangepaste acties om leden te blijven bereiken. De afgelopen Corona periode heeft per saldo ook meer tijd gevraagd van de vrijwilligers bleek uit de urenoverzichten. Tevens was er in deze periode meer ruimte om de aanbevelingen uit het rapport van neuropsycholoog Behzad Rezaei - die zich onder andere bezighoudt met communityvorming - uit te voeren. Een concreet voorbeeld daarvan is het ontwikkelen van een digitaal platform en de verbreding van het aantal ondersteuners. Tijdens de ledenvergadering stelden vijf nieuwe vrijwillige ondersteuners zich voor. Samen met de twee coördinatoren vormen zij straks het gezicht van Anna Zorgt richting leden en alle inwoners van Sint-Annaland en omstreken.
Tijdens het agendapunt ‘In de schijnwerpers’ kwamen diverse gastsprekers aan bod die vertelden over de stand van zaken bij projecten die lijntjes hebben met Anna Zorgt. Denk daarbij onder andere aan Heerlijckheid Havenzicht waar volgend jaar het dorpsloket wordt geopend, dit als extra ontmoetingsplek naast de huidige ruimte in wooncomplex Annahof. Het StaVoord6 Huis waar vrijwilligers van Anna Zorgt hulp gaan bieden in het boekingsproces. Ook in de schijnwerpers de zeer goed draaiende kringloopwinkel wat een nieuwe bron van inkomsten gaat worden en het digitale platform als een zeer handig middel in de communicatie, met name richting jongere leeftijdsgroepen. Ook de ledenreis naar Parijs kreeg in woord en beeld een podium en haalde de mooie herinneringen weer naar boven.
Meer uit Tholen
THOLEN - Het nieuwe Thoolse college voor de komende vier jaar is op donderdag 28 mei tijdens de gemeenteraadsvergadering geïnstalleerd. De drie wethouders uit de vorige raadsperiode keren terug, samen met Kees Knulst (SGP), die als vierde wethouder is benoemd. Ook werd een nieuw lid toegelaten tot de raad.
10 uur geledenTHOLEN - Stichting Tholen Sterk is de drijvende kracht achter de tweejaarlijkse Havendagen. Dit jaar staat het evenement op vrijdag 5 en zaterdag 6 juni voor de grootste editie ooit door de combinatie met de Nederlandse Vestingstedendagen. Een uitdagende klus voor de vele vrijwilligers, maar binnen de stichting overheerst het vertrouwen in een geslaagd feest.
13 uur geledenSTAVENISSE - Het grafmonument van Hieronymus van Tuyll van Serooskerke is terug in de Hervormde Kerk van Stavenisse. Na een restauratie van meerdere jaren werd het marmeren praalgraf afgelopen vrijdag onthuld. Ook werd stilgestaan bij de onderscheiding van Rien de Graaf en het overlijden van Tim Kemperman.
17 uur geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.
1 dag geledenOUD VOSSEMEER - Van maandag 1 juni tot en met donderdag 4 juni organiseert WSC Vosmeer de Avondvierdaagse in Oud-Vossemeer.
2 dagen geledenSTAVENISSE - Rien de Graaf is vrijdagmiddag tijdens de onthulling van het gerestaureerde grafmonument in de Hervormde Kerk van Stavenisse verrast met een Koninklijke onderscheiding. De onderscheiding kreeg hij vanwege zijn jarenlange inzet voor onder meer de kerk en de restauratie van het monument Hieronymus van Tuyll van Serooskerke.
3 dagen geleden[Advertorial] POORTVLIET - Dertig jaar geleden schreef Jolanda Geelen haar praktijk Engedi in bij de Kamer van Koophandel. Inmiddels heeft zij al vele cliënten mogen begeleiden bij uiteenlopende hulpvragen, zoals trauma, verlies, relatieproblemen en misbruik. Vanuit haar praktijk in Poortvliet blikt ze dankbaar terug op een intense maar waardevolle periode.
3 dagen geleden