Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bestuurder: SVRZ: “Als er een tweede golf komt, zijn we voorbereid.”

Bestuurder: SVRZ: “Als er een tweede golf komt, zijn we voorbereid.”

Met alle zorgen die de coronacrisis met zich meebrengt, is een voordeel dat zorgorganisaties er inmiddels op zijn ingespeeld. “Áls er een tweede golf komt, zijn we voorbereid”, zegt bestuurder Angela Bras van zorgorganisatie SVRZ.

“Prettig is ook dat waar er dit voorjaar landelijke regels golden, er nu gelukkig ruimte is voor maatwerk per locatie.” Dat betekent bijvoorbeeld dat bij een besmetting in een zorgcentrum, zoals twee weken geleden op Tholen, familie eerder weer bewoners kan bezoeken. De aangescherpte coronamaatregelen hebben volgens Bras geen gevolgen voor de Zeeuwse zorgorganisaties. Met de stijgende besmettingscijfers zijn ze wel alert. “De protocollen liggen klaar. Dat is een verschil met dit voorjaar. We hebben genoeg beschermingsmiddelen, er zijn teststraten beschikbaar, dus we zijn goed georganiseerd. Deze zomer was Zeeland gelukkig enkele weken coronavrij. Dat gaf ons de mogelijkheid om even tot rust te komen en ons voor te bereiden op wat komen gaat.” Maar het blijft een onzekere tijd die zorgen en angstige gedachten kan veroorzaken bij bewoners, familie en zorgpersoneel. “Wat we hiervoor doen, is zoveel mogelijk informatie geven.” Naast de ingrijpende gevolgen zijn er ook positieve effecten, zegt Bras. Zo kunnen mensen baat hebben bij de rust en regelmaat die door de maatregelen ontstaat. “Soms hebben cliënten daardoor zelfs minder medicatie nodig.”

Meer uit Tholen

Kleinkunstkwartet Mooi Jasje brengt luisterliedjes ten gehore in de Grote Kerk

THOLEN - Wie houdt van Nederlandstalige luisterliedjes kan zaterdag 25 juli terecht in de Grote Kerk. Kleinkunstkwartet Mooi Jasje verzorgt daar vanaf 14.30 uur een optreden.

11 uur geleden
UPDATE: Vijf voertuigen betrokken bij zeer ernstig ongeval A4 bij Halsteren: snelweg richting Bergen op Zoom uren dicht

HALSTEREN / THOLEN - Op de A4 tussen Halsteren en Bergen op Zoom heeft vrijdagmiddag rond 12.20 uur een zeer ernstig verkeersongeval plaatsgevonden. De snelweg richting Bergen op Zoom is volledig afgesloten, wat leidt tot forse verkeershinder en lange files. Bij het ongeval waren vijf voertuigen betrokken.

12 uur geleden
Na regen komt zonneschijn: ‘Komende dagen wordt het alleen maar beter’

THOLEN - We zitten in een week waarin hier en daar neerslag is gevallen, maar het goede nieuws is dat het weer de komende dagen alleen maar beter wordt. De afgelopen dagen was het aan de koele kant met temperaturen van 19 tot 21 graden. "Vrijdag loopt de temperatuur weer op en in de middag kan het landinwaarts 25 graden worden", weet weerman Rico Schröder van Weeronline te melden.

16 uur geleden
Gemeente nodigt alle Thoolse vrijwilligers uit voor speciale avond in Sint Philipsland

THOLEN - Vrijwilligers die zich inzetten voor de Thoolse samenleving krijgen een avond speciaal voor hen. De gemeente Tholen organiseert op vrijdag 4 september een vrijwilligersavond in dorpshuis De Wimpel in Sint Philipsland.

1 dag geleden
Beroemde pianist Martin Oei geeft concert in het oude stadhuis van Tholen

THOLEN - Martin Oei zal op zaterdag 25 juli in het Oude Stadhuis van Tholen om 15.30 uur een boeiend recital verzorgen. Op uitnodiging van de Stichting Anthonie Keldermans Concerten zal hij de Feurich-vleugel in de Vierschaar bespelen, die deel uitmaakt van de Keldermans Collectie. De titel van zijn programma luidt: Frédéric en Franz in Frankrijk. Verwijzend naar het langdurig verblijf van de componisten en virtuoze pianisten Frédéric Chopin en Franz Liszt in Parijs.

1 dag geleden
Van oldtimers en ringsteken tot een veiling: Boerenfamiliedag komt naar Poortvliet

POORTVLIET - PJZ Tholen organiseert op zaterdag 15 augustus een Boerenfamiliedag aan de Paasdijkweg in Poortvliet. Van 10.30 tot 19.30 uur staat het terrein in het teken van landbouw, traditie, innovatie en activiteiten voor jong en oud.

2 dagen geleden
Muziek zonder woorden raakt publiek in volle Vierschaar in het oude stadhuis

THOLEN - Soms zijn er na een concert eigenlijk geen woorden nodig. Dat gevoel overheerste afgelopen zaterdag 18 juli tijdens het Stadhuisconcert in Tholen. Celliste Monique Heidema en pianist André Telderman wisten met hun programma 'Lied zonder woorden' het publiek volledig mee te nemen.

2 dagen geleden