Bestuur tevreden over 'toch wel heel bijzonder Vierdaagse'
NIJMEGEN (ANP) - Het bestuur van Stichting De 4Daagse is tevreden over het verloop van de "toch wel heel bijzondere" 104e editie van de Vierdaagse in Nijmegen. Marsleider Henny Sackers noemde het vrijdag "fantastisch om na drie jaar weer een intocht mee te maken. Het is één groot feest". In totaal hebben 34.934 lopers de wandeltocht voltooid. Op de laatste dag vielen nog 531 wandelaars uit.
Sackers moest zondag op advies van zijn team deskundigen beslissen om de eerste wandeldag op dinsdag te schrappen vanwege extreme temperaturen. "Een uniek en historisch moment, nooit eerder gebeurd", zei hij. "En dat terwijl iedereen er na twee jaar afgelasten wegens corona juist zoveel zin in had." Maar het besluit kon op veel begrip rekenen. Veel wandelaars kwamen het bestuur tijdens de intocht vrijdag zelfs complimenteren met de beslissing.
Degenen die de 104e Vierdaagse voltooiden, kregen gewoon een Vierdaagsekruisje, een officiële onderscheiding, ondanks dat zij maar drie dagen hebben gelopen. Volgens Sackers is dat gezien de weersomstandigheden dit jaar heel terecht. "Deze Vierdaagse was met recht een prestatietocht."
Burgemeester Hubert Bruls van Nijmegen noemde de Vierdaagseweek vrijdag fantastisch. "Het enthousiasme is enorm." Bruls is tevreden dat er volgens de politie "niet bovenmatig veel" arrestaties zijn geweest tijdens de bij de Vierdaagse behorende festiviteiten. "Dat is toch bijzonder in een stad waarin elke avond honderdduizenden mensen feest vieren", meent hij. Er zijn geen hele ernstige geweldsincidenten geweest.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse landbouwexport is vorig jaar gestegen met 8,4 procent, melden Wageningen Social & Economic Research en het Centraal Bureau voor de Statistiek. Zuivel en eieren bleven de belangrijkste exportproducten, gevolgd door vlees en sierteelt.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Omwonenden die vanwege de explosie en brand in het centrum van Utrecht hun huis hebben moeten verlaten, kunnen in de nacht van donderdag op vrijdag niet terugkeren. Veel van hen zijn opgevangen in hotel Karel V, anderen hebben ervoor gekozen de nacht bij vrienden of familie door te brengen.
3 uur geledenHEERLEN (ANP) - De bestuurder die donderdagavond tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen is gereden, is aan zijn verwondingen overleden. De politie meldt na onderzoek dat het ging om een noodlottig ongeval.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Verschillende ondernemers die getroffen zijn door de explosie in de Visscherssteeg in het centrum van Utrecht donderdagmiddag, laten op social media van zich horen. Door de kracht van de ontploffing zijn bij veel panden in de omgeving van de steeg ruiten uit de sponning en pannen van het dak geblazen. De schade is groot.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma begrijpt dat er onder de getroffen omwonenden van de explosie in Utrecht veel zorgen zijn over hun huisdieren. De gemeente probeert in kaart te brengen waar dieren thuis waren op het moment van de explosie, laat ze weten tijdens een persmoment.
6 uur geledenHEERLEN (ANP) - Een personenauto is donderdagavond rond 20.30 uur tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen gereden. De bestuurder is daarbij gewond geraakt en wordt nu in het ziekenhuis behandeld. De politie onderzoekt wat er aan de aanrijding voorafging. Over andere gewonden meldt de politie vooralsnog niets.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Donderdagmiddag is er een gaslek geweest in de omgeving van de Visscherssteeg in Utrecht, waar die middag een explosie was. Dat zei burgemeester Sharon Dijksma in een korte toelichting op de gebeurtenissen in de binnenstad. Onduidelijk is of de gaslekkage de oorzaak was van de explosie. "Er is gas geroken", zei ze. "Maar je weet niet waardoor de explosie plaatsvindt."
7 uur geleden