Bestaande koopwoningen 8,6 procent duurder in 2025
DEN HAAG (ANP) - De prijzen van bestaande koopwoningen zijn vorig jaar met gemiddeld 8,6 procent gestegen in vergelijking met een jaar eerder. Dat melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster. In december stegen de prijzen met 5,8 procent ten opzichte van dezelfde maand een jaar eerder.
De prijsstijging van bestaande koopwoningen vlakte verder af, melden het CBS en het Kadaster. December was de negende maand op rij dat dit gebeurde. De gemiddelde verkoopprijs voor een bestaande koopwoning op de krappe huizenmarkt bedroeg in december 480.051 euro. Ook de NVM stelde dat de prijsstijging afvlakt. Dat was een gevolg van het hoge aanbod van woningen door het uitponden, waarbij beleggers voormalige huurhuizen te koop zetten.
De huizenprijzen bereikten in juli 2022 een piek. Daarna daalden de prijzen een tijd, maar sinds juni 2023 stijgen ze weer. De gemiddelde prijs in december lag 13,9 procent hoger dan bij de piek in juli 2022. Ten opzichte van november daalde de prijs van een koopwoning met 0,9 procent in december.
Gemiddelde prijs boven 500.000
Over heel 2025 zijn 238.695 woningen van eigenaar gewisseld, bijna 16 procent meer dan een jaar eerder. In december werden 27.154 woningen verkocht, ruim 14 procent meer dan een jaar eerder.
De Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM) maakte een week eerder bekend dat de gemiddelde huizenprijs in het laatste kwartaal van vorig jaar boven de 500.000 euro lag. Het was voor het eerst dat de grens van een half miljoen euro werd doorbroken.
De prijzen van koopwoningen blijven dit en volgend jaar stijgen, voorspelden economen van ING, Rabobank en ABN AMRO eerder. Dat de huizenprijzen de afgelopen jaren zijn gestegen, komt vooral door het krappe aanbod. Zo worden niet voldoende nieuwbouwwoningen gebouwd. Ook zijn de inkomens van huishoudens gestegen, waardoor potentiële kopers meer te besteden hebben.
Meer uit Financieel
APELDOORN (ANP) - Ruim een kwart van de nieuwe woningen wordt de komende jaren in de vier grootste gemeenten van Nederland gebouwd. Dat meldt het Kadaster na onderzoek. Het aandeel appartementen wordt in de komende jaren ook een stuk groter, hoewel dit soort woningen wel iets kleiner wordt in oppervlakte. Het onderzoek baseert zich op woningen die al zijn vergund of in aanbouw zijn.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - PME, het pensioenfonds voor de metalektro, verwacht de pensioenen volgend jaar fors te kunnen verhogen als het fonds overgaat naar het nieuwe pensioenstelsel. "Als de economie en de rente geen grote schommelingen vertonen, kunnen onze pensioengerechtigde deelnemers gemiddeld genomen rekenen op een verhoging van hun pensioen in 2027 met 12,6 procent", zegt PME-bestuurder Alae Laghrich in het kwartaalbericht van het fonds.
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - PME, het pensioenfonds voor de metalektro, verwacht de pensioenen volgend jaar fors te kunnen verhogen als het fonds overgaat naar het nieuwe pensioenstelsel. "Als de economie en de rente geen grote schommelingen vertonen, kunnen onze pensioengerechtigde deelnemers gemiddeld genomen rekenen op een verhoging van hun pensioen in 2027 met 12,6 procent", zegt PME-bestuurder Alae Laghrich in het kwartaalbericht van het fonds.
2 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Google-moederbedrijf Alphabet heeft in het derde kwartaal een hogere omzet behaald, maar zag de winst dalen. De opbrengsten van de divisie voor cloudactiviteiten namen het hardst toe, dankzij de grote vraag naar rekenkracht en toepassingen van kunstmatige intelligentie. Het nettoresultaat kreeg een knauw door verliezen op beleggingen door Google.
4 uur geledenREDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Techconcern Microsoft heeft ook afgelopen kwartaal weer veel geld verdiend aan zijn cloudtak. De vraag naar diensten rond kunstmatige intelligentie (AI) nam verder toe en leverde de clouddivisie Azure, na die van Amazon de grootste ter wereld, bijna de helft meer omzet op. De totale inkomsten van het Amerikaanse concern groeiden met 19 procent, tot ruim 92 miljard dollar.
5 uur geledenROME (ANP/RTR) - Italië verhoogt de belasting voor banken en verzekeraars om de lasten van middeninkomens en zelfstandigen te verlichten. In de woensdag gepresenteerde begroting voor volgend jaar loopt het tekort op naar 3,4 procent, boven de norm van maximaal 3 procent vanuit de Europese Unie. Maar de regering van premier Giorgia Meloni maakt gebruik van een uitzonderingsregeling voor uitgaven aan defensie en klimaat.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met kleine winsten de handel uitgegaan, na de beslissing van de Federal Reserve om de rente in de aanloop naar de midterms onveranderd te houden. De Amerikaanse centrale bank beloofde de inflatie omlaag te krijgen en de komende tijd informatie te vergaren over het beste beleid daarvoor. Techbedrijf Oracle maakte beleggers enthousiast met zijn strategie-update.
5 uur geleden