
Besmettingen Italië stijgen tot boven 10.000 in een dag
ROME (ANP/RTR) - Italië heeft voor het eerst sinds het begin van de coronapandemie meer dan 10.000 besmettingen op een dag geregistreerd. Het ministerie van Volksgezondheid meldde vrijdag 10.010 nieuwe gevallen, een stuk meer dan het vorige record van donderdag toen 8804 nieuwe infecties werden geteld.
Het aantal doden door het virus is veel lager dan de eerste twee maanden van de crisis. Het departement meldde 55 slachtoffers tegen 83 donderdag. In maart en april waren er op het hoogtepunt dagen met meer dan 900 doden.
Italië was het eerste land in Europa dat door corona werd getroffen. Het heeft na Groot-Brittannië de meeste doden te betreuren.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - De Duitse regering heeft de export naar Israël opgeschort van wapens die gebruikt worden in de Gazastrook. Bondskanselier Friedrich Merz reageert daarmee op de beslissing van Israël om Gaza-Stad volledig in te nemen.
10 minuten geledenWARSCHAU (ANP) - Het aantal mensen dat zonder de juiste papieren de Europese Unie binnenkomt, is verder gedaald. De Europese grensbewakingsdienst Frontex meldt een daling van 18 procent in de eerste zeven maanden van dit jaar. Over heel 2024 was ook al een daling te zien.
53 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse Rode Kruis maakt zich "extreme zorgen" over "de gevolgen van het evacuatiebevel voor Gaza-Stad". Het Nederlandse kabinet moet zich inspannen om te zorgen dat burgers en hulpverleners beschermd zijn, zegt een woordvoerder.
1 uur geledenANKARA (ANP/RTR) - Het Turkse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft andere landen en de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties opgeroepen om te voorkomen dat Israël zijn plannen voor Gaza-Stad doorzet. De Israëlische krijgsmacht heeft opdracht gekregen om zich voor te bereiden op de inname van Gaza-Stad. Turkije vindt dat de plannen onmiddellijk gestaakt moeten worden.
2 uur geledenTARIFA (ANP/AFP) - De natuurbrand in de buurt van het Zuid-Spaanse Tarifa is onder controle, melden de autoriteiten. Meer dan 1500 mensen in het toeristische gebied werden geëvacueerd, onder meer van campings en hotels.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - Israël moet zijn plannen voor "een volledige militaire overname van de bezette Gazastrook onmiddellijk staken", zegt de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, Volker Türk. Het beleid is in strijd met de opdracht van het Internationaal Gerechtshof in Den Haag om de bezetting zo snel mogelijk te beëindigen, draagt niet bij aan een tweestatenoplossing en schendt de rechten van de Palestijnen, vindt Türk.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer is niet blij met het Israëlische besluit om Gaza-Stad in te nemen. "De beslissing van de Israëlische regering om haar offensief in Gaza verder te escaleren is fout en we roepen haar op om het onmiddellijk te heroverwegen."
2 uur geleden