Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Besmette Franse president Macron: het gaat goed met mij

Besmette Franse president Macron: het gaat goed met mij

PARIJS (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Franse president Emmanuel Macron zegt dat het goed met hem gaat, een dag nadat hij positief had getest op het coronavirus. Dat zei hij in een toespraak via Twitter. Hij erkende wel dat hij zijn activiteiten in een langzamer tempo zal voortzetten als gevolg van de aanhoudende symptomen.

"Het gaat goed met mij. Ik heb dezelfde symptomen als gisteren: vermoeidheid, hoofdpijn, overal droog. Zoals honderdduizenden anderen van jullie", zei Macron in de videoboodschap die hij zelf leek te hebben opgenomen met een telefoon.

"Mijn activiteit is een beetje vertraagd door het virus. Maar ik blijf zorgen voor zaken die prioriteit hebben zoals de epidemie of bijvoorbeeld de brexit." Hij zei verder dat hij op een transparante manier verslag zal doen over zijn medische toestand.

Macron bedankte zijn landgenoten voor hun sympathie en drong erop aan om voorzichtig te zijn. "Het virus kan iedereen raken", zei hij.

Frankrijk behoort tot de Europese landen die zwaar getroffen zijn door de Covid-19-pandemie. Donderdag waren er meer dan 18.000 nieuwe infecties op een dag geregistreerd. Bijna 60.000 mensen zijn in Frankrijk inmiddels bezweken aan de gevolgen van Covid-19.

Macron heeft het coronavirus hoogstwaarschijnlijk opgelopen op de Europese top vorige week in Brussel, liet zijn kantoor weten. De vrouw van Macron is niet besmet, bleek uit een test.

Meer uit Buitenland

Doden na nieuwe Israëlische aanvallen in Libanon

BEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

1 uur geleden
Péter Magyar begint als premier van Hongarije

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.

4 uur geleden
Advocaten Global Sumud Flotilla: Israël laat activisten vrij

TEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.

5 uur geleden
Poetin belooft bezoekende Fico voldoende energie voor Slowakije

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Slowaakse premier Robert Fico beloofd dat Rusland er alles aan zal doen om te voldoen aan de energievraag van Slowakije. Dat deed hij zaterdag tijdens een bezoek van Fico aan Moskou.

5 uur geleden
Israël krijgt waarschuwing songfestival voor oproep tot stemmen

WENEN (ANP) - De organisatie van het Eurovisie Songfestival heeft een formele waarschuwing gegeven aan de Israëlische omroep KAN voor het overtreden van de regels. De Israëlische deelnemer Noam Bettan had in verschillende talen opgeroepen op Israël te stemmen.

6 uur geleden
Kremlin: lange weg naar vredesdeal met Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin stelt dat er een lange weg is te gaan naar een vredesdeal met Oekraïne. Er geldt sinds zaterdag een driedaags staakt-het-vuren tussen Rusland en Oekraïne, die al ruim vier jaar in oorlog zijn.

7 uur geleden
Starmer wijst oud-premier Brown aan als speciaal gezant

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft voormalig premier Gordon Brown aangewezen als zijn speciale gezant op het gebied van mondiale financiën. De stap volgt na zware nederlagen van zijn partij bij de lokale verkiezingen van donderdag.

7 uur geleden