Besmette Franse president Macron: het gaat goed met mij
PARIJS (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Franse president Emmanuel Macron zegt dat het goed met hem gaat, een dag nadat hij positief had getest op het coronavirus. Dat zei hij in een toespraak via Twitter. Hij erkende wel dat hij zijn activiteiten in een langzamer tempo zal voortzetten als gevolg van de aanhoudende symptomen.
"Het gaat goed met mij. Ik heb dezelfde symptomen als gisteren: vermoeidheid, hoofdpijn, overal droog. Zoals honderdduizenden anderen van jullie", zei Macron in de videoboodschap die hij zelf leek te hebben opgenomen met een telefoon.
"Mijn activiteit is een beetje vertraagd door het virus. Maar ik blijf zorgen voor zaken die prioriteit hebben zoals de epidemie of bijvoorbeeld de brexit." Hij zei verder dat hij op een transparante manier verslag zal doen over zijn medische toestand.
Macron bedankte zijn landgenoten voor hun sympathie en drong erop aan om voorzichtig te zijn. "Het virus kan iedereen raken", zei hij.
Frankrijk behoort tot de Europese landen die zwaar getroffen zijn door de Covid-19-pandemie. Donderdag waren er meer dan 18.000 nieuwe infecties op een dag geregistreerd. Bijna 60.000 mensen zijn in Frankrijk inmiddels bezweken aan de gevolgen van Covid-19.
Macron heeft het coronavirus hoogstwaarschijnlijk opgelopen op de Europese top vorige week in Brussel, liet zijn kantoor weten. De vrouw van Macron is niet besmet, bleek uit een test.
Meer uit Buitenland
NICOSIA (ANP) - De officiële onderhandelingen voor Oekraïense toetreding tot de EU kunnen verder, meldt EU-voorzitter Cyprus op X. Nu Hongarije zijn veto heeft ingetrokken, is het volgens Cyprus mogelijk om de voorbereidingen in gang te zetten voor de eerste onderhandelingshoofdstukken. Behalve voor Oekraïne geldt dat ook voor Moldavië; het kandidaat-lidmaatschap van die twee landen is aan elkaar gekoppeld.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Péter Magyar zegt een overeenkomst te hebben gesloten met Oekraïne over de rechten van de Hongaarse minderheid in dat land. In een videoboodschap op Facebook roemt hij het resultaat van die wekenlange onderhandelingen.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Duitsland grijpt naast een zetel in de VN-Veiligheidsraad. Bij stemmingen in New York verloor de Bondsrepubliek in de eerste ronde van Portugal en Oostenrijk. Duitse media noemen het een flinke nederlaag, juist omdat Duitsland zich wilde positioneren als een belangrijke speler op het wereldtoneel.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zijn de Amerikaanse en Israëlische strijdkrachten klaar om de militaire actie tegen Iran voort te zetten, maar is dat een beslissing van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zei Netanyahu in een interview met de Amerikaanse televisiezender CNBC.
8 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Medische teams beginnen grip te krijgen op de ebolauitbraak in Congo en omliggende landen. Dat zei de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, tijdens een persconferentie. "De uitbraak had een voorsprong, en we lopen nog altijd achter, maar onder leiding van de Democratische Republiek Congo zijn we nu aan het inlopen", aldus Ghebreyesus.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten willen minder vliegtuigen, drones en marineschepen achter de hand houden voor de verdediging van Europa. Ze hebben bondgenoten laten weten dat die daar moeten inspringen, zegt de commandant van de Amerikaanse troepen in Europa.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft in het parlement zijn zorgen geuit over betrokkenen bij een ongeluk met een marinehelikopter in het zuidwesten van Engeland. Rond 04.00 uur plaatselijke tijd is in het graafschap Devon een helikopter neergestort in een weiland. De wijde omgeving is afgezet en er is vrijwel niets bekendgemaakt over het toestel. Premier Starmer beloofde dat te zijner tijd meer bekendgemaakt wordt.
11 uur geleden