Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Besi maakt koerssprong op groen Damrak

Besi maakt koerssprong op groen Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De beurskoersen op het Damrak gingen woensdag over een breed front omhoog, geholpen door winsten op de Amerikaanse effectenmarkten. Chipbedrijf Besi viel op bij de hoofdfondsen met een winst van 7,4 procent. Dit had te maken met een forse verhoging van het koersdoel door de Amerikaanse zakenbank Morgan Stanley.

De AEX, de index van de 25 meest verhandelde aandelen in Amsterdam, eindigde met een winst van 0,7 procent op 931,09 punten. De MidKap steeg 0,8 procent tot 871,71 punten. Ook op de overige grote Europese aandelenmarkten zat de stemming er goed in. De beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt gingen tot 1,4 procent omhoog.

Naast Besi, deed ook branchegenoot ASML goede zaken met een koerswinst van 2,1 procent. Ook dit had te maken met een gunstig rapport over het bedrijf van een zakenbank. Chiptoeleverancier ASMI ging woensdag aanvankelijk bijna 4 procent omhoog na een koopadvies van investeringsbank Stifel, maar eindigde toch 0,7 procent lager.

Muziekbedrijf Universal Music Group (UMG) was de grootste daler in de AEX met een verlies van 1,4 procent. Een dag eerder eindigde UMG juist bovenaan bij de hoofdfondsen.

In Brussel dook Bpost 6,5 procent omlaag, na een forse winstwaarschuwing. Het Belgische bedrijf worstelt onder meer met tegenvallende prestaties bij de logistieke activiteiten in de Verenigde Staten. Volgens Bpost kan de bedrijfswinst dit jaar wel een derde lager uitvallen dan vorig jaar. In Amsterdam werd PostNL bij de kleinere fondsen mee omlaag getrokken met een koersverlies van 1,4 procent.

Verder kreeg het beurssentiment woensdag steun van opmerkingen van de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell over de inflatie op het forum van de Europese Centrale Bank (ECB) in het Portugese Sintra. Volgens Powell wordt vooruitgang geboekt met het terugdringen van de inflatie, maar heeft de Federal Reserve wel meer informatie nodig voordat de rente verlaagd kan worden. Die opmerkingen worden door beleggers gezien als teken dat de Fed later dit jaar begint met het verlagen van de rente.

Op de valutamarkt was de euro 1,0806 dollar waard. De olieprijzen kwamen nauwelijks in beweging. Zo stond de prijs van een vat Amerikaanse olie praktisch onveranderd op 82,80 dollar. Brentolie werd een fractie duurder op 86,28 dollar per vat.

. Chiptoeleverancier ASMI ging woensdag aanvankelijk bijna 4 procent omhoog na een koopadvies van investeringsbank Stifel, maar eindigde toch 0,7 procent lager.

Meer uit Financieel

Trump: VS beslissen welke oliebedrijven in Venezuela mogen werken

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.

2 uur geleden
Trump: focus gesprek oliebedrijven op Venezuela en lagere prijzen

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De focus bij de gesprekken die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag heeft met topbestuurders van oliebedrijven ligt op de olie-industrie van Venezuela en het verlagen van de prijzen voor Amerikanen. Dat schreef Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.

3 uur geleden
Ondertekening Mercosur-deal op 17 januari in Paraguay

BRUSSEL (ANP/RTR) - Het vrijhandelsakkoord van de Europese Unie met de zogenoemde Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Uruguay en Paraguay wordt op 17 januari formeel ondertekend in Paraguay. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Buitenlandse Zaken. Over de deal is 25 jaar onderhandeld.

5 uur geleden
AEX-index fors in de plus door winsten ASML en Shell

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met stevige winst het weekend ingegaan, geholpen door flinke plussen voor de zwaargewichten ASML en Shell. Daarmee was sprake van herstel voor de hoofdindex op het Damrak na de forse verliesbeurten in de voorgaande twee handelsdagen.

6 uur geleden
Hooggerechtshof VS doet geen uitspraak in zaak om importheffingen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof doet vrijdag geen uitspraak in een zaak over de importheffingen van president Donald Trump. Eerder was het onduidelijk of hierover nu een oordeel zou komen.

6 uur geleden
KLM annuleert zaterdag geen vluchten op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - KLM annuleert vooralsnog zaterdag geen vluchten op luchthaven Schiphol vanwege de weersomstandigheden. Dat meldt de luchtvaartmaatschappij. De afgelopen week had KLM juist nog te maken met grootschalige uitval en vertraging van vluchten door het barre winterweer.

8 uur geleden
Recordaantal reizigers via Eindhoven Airport in 2025

EINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport heeft vorig jaar een recordaantal passagiers verwelkomd. De grens van 7 miljoen passagiers werd bijna doorbroken. Er vlogen 6.956.486 reizigers via de luchthaven, ruim 150.000 mensen meer dan een jaar eerder.

8 uur geleden