Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Besi maakt koerssprong op groen Damrak

Besi maakt koerssprong op groen Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De beurskoersen op het Damrak gingen woensdag over een breed front omhoog, geholpen door winsten op de Amerikaanse effectenmarkten. Chipbedrijf Besi viel op bij de hoofdfondsen met een winst van 7,4 procent. Dit had te maken met een forse verhoging van het koersdoel door de Amerikaanse zakenbank Morgan Stanley.

De AEX, de index van de 25 meest verhandelde aandelen in Amsterdam, eindigde met een winst van 0,7 procent op 931,09 punten. De MidKap steeg 0,8 procent tot 871,71 punten. Ook op de overige grote Europese aandelenmarkten zat de stemming er goed in. De beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt gingen tot 1,4 procent omhoog.

Naast Besi, deed ook branchegenoot ASML goede zaken met een koerswinst van 2,1 procent. Ook dit had te maken met een gunstig rapport over het bedrijf van een zakenbank. Chiptoeleverancier ASMI ging woensdag aanvankelijk bijna 4 procent omhoog na een koopadvies van investeringsbank Stifel, maar eindigde toch 0,7 procent lager.

Muziekbedrijf Universal Music Group (UMG) was de grootste daler in de AEX met een verlies van 1,4 procent. Een dag eerder eindigde UMG juist bovenaan bij de hoofdfondsen.

In Brussel dook Bpost 6,5 procent omlaag, na een forse winstwaarschuwing. Het Belgische bedrijf worstelt onder meer met tegenvallende prestaties bij de logistieke activiteiten in de Verenigde Staten. Volgens Bpost kan de bedrijfswinst dit jaar wel een derde lager uitvallen dan vorig jaar. In Amsterdam werd PostNL bij de kleinere fondsen mee omlaag getrokken met een koersverlies van 1,4 procent.

Verder kreeg het beurssentiment woensdag steun van opmerkingen van de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell over de inflatie op het forum van de Europese Centrale Bank (ECB) in het Portugese Sintra. Volgens Powell wordt vooruitgang geboekt met het terugdringen van de inflatie, maar heeft de Federal Reserve wel meer informatie nodig voordat de rente verlaagd kan worden. Die opmerkingen worden door beleggers gezien als teken dat de Fed later dit jaar begint met het verlagen van de rente.

Op de valutamarkt was de euro 1,0806 dollar waard. De olieprijzen kwamen nauwelijks in beweging. Zo stond de prijs van een vat Amerikaanse olie praktisch onveranderd op 82,80 dollar. Brentolie werd een fractie duurder op 86,28 dollar per vat.

. Chiptoeleverancier ASMI ging woensdag aanvankelijk bijna 4 procent omhoog na een koopadvies van investeringsbank Stifel, maar eindigde toch 0,7 procent lager.

Meer uit Financieel

Weinig beweging op Europese beurzen na flinke winsten op woensdag

AMSTERDAM (ANP) - De meeste aandelenbeurzen in Europa lieten donderdag weinig beweging zien. Beleggers leken het rustiger aan te doen, na de flinke koerswinsten woensdag. Op de Europese beurzen moesten beleggers het donderdag zonder richting van Wall Street doen.

51 minuten geleden
Huishoudens betalen volgend jaar iets meer voor stroom en gas

DEN HAAG (ANP) - Huishoudens gaan volgend jaar iets hogere tarieven betalen voor elektriciteit en gas. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft donderdag de tarieven voor netbeheerkosten voor 2026 vastgesteld. Volgens brancheorganisatie Netbeheer Nederland blijkt daaruit dat huishoudens en bedrijven met een aansluiting op het regionale elektriciteits- en gasnet een gemiddeld ruim 3 procent hogere rekening krijgen.

3 uur geleden
NVWA geeft toch geen boete om benaming 'vegetarisch gehakt'

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) schort aangekondigde boetes voor het gebruik van het woord 'gehakt' bij vegetarische producten op. De autoriteit wil afwachten wat er in de Europese Unie wordt afgesproken over de benaming van vegetarische producten, laat een woordvoerder weten.

3 uur geleden
Taiwanese autoriteiten doorzoeken woning oud-TSMC-manager om lek

TAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - Autoriteiten in Taiwan hebben huiszoekingen gedaan in woningen van een voormalige leidinggevende van chipfabrikant TSMC. Deze oud-medewerker, Lo Wen-jen, wordt ervan verdacht bedrijfsgeheimen te hebben doorgespeeld aan de Amerikaanse concurrent Intel.

4 uur geleden
Deense woonwinkelketen JYSK kent beste jaar ooit in Nederland

BRABRAND (ANP) - De Deense woonwinkelketen JYSK kende afgelopen boekjaar het beste jaar ooit in Nederland. De Scandinavische retailer zag de omzet en het bedrijfsresultaat in Nederland verder groeien in het boekjaar, dat liep tot eind augustus. Ook internationaal werden recordresultaten behaald, meldt het concern.

6 uur geleden
Boete van 101 miljoen voor Morgan Stanley om ontduiken belasting

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft Morgan Stanley een boete van 101 miljoen euro opgelegd, omdat de Amerikaanse bank dividendbelasting heeft ontdoken in Nederland. Morgan Stanley vroeg via een speciale constructie dividendbelasting terug van de fiscus, terwijl het financiële concern daar volgens de openbaar aanklagers geen recht op had.

6 uur geleden
Brussel zet in op bio-economie om import fossiel te verminderen

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil meer inzetten op biologische grondstoffen van eigen bodem om de afhankelijkheid van de import van producten die van fossiele brandstoffen zijn gemaakt te verminderen. Dat stelt de Europese Commissie voor in een plan over de zogenoemde bio-economie dat donderdag is gepresenteerd.

6 uur geleden