Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beschikken boa's binnenkort over een wapenstok?

Beschikken boa's binnenkort over een wapenstok?

THOLEN - Er komt een nieuwe regeling voor de uitrusting met geweldsmiddelen van handhavende boa's. Dat meldt de Nederlandse Boa Bond. 

De korte wapenstok komt met de nieuwe regeling het eerst in aanmerking voor ruimhartige toekenning. Met betrekking tot pepperspray is nader onderzoek nodig. Daarnaast kunnen, net als nu, met de huidige criteria alle geweldsmiddelen die de politie tot haar beschikking heeft, ook aan boa’s worden toegekend. Na onderzoek kan dat ook voor de taser gelden.

Criterium

Op dit moment geldt het zogeheten noodzaakscriterium, wat betekent dat er sprake moet zijn van voortdurend en blijvend fysiek geweld tegen boa’s. "Met andere woorden: je moet eerst flink op je bek geslagen worden, en dat moet vaker gebeuren. Dit criterium wordt gewijzigd in een veiligheidscriterium", aldus de bond. 

De laatste tijd is steeds vaker sprake van geweld tegen boa's. Zo werden in IJmuiden op Hemelvaartsdag nog enkele boa's mishandeld. 

Doorslaggevend

De veiligheid van de boa’s wordt doorslaggevend. Er moet een veiligheidsplan komen, waarbij de risico’s van de taak (toezichthouden of handhaven) in kaart worden gebracht, ook voor de eerste minuten. Als die niet beperkt (kunnen) worden, mogen boa’s worden uitgerust met geweldsmiddelen. Het lokale gezag beslist aan de hand van het veiligheidscriterium over de toekenning van geweldsmiddelen en de minister toetst achteraf. 

Pilots

De Nederlandse Boa Bond spreekt van een grote stap voorwaarts. "Als je moet handhaven en vaak als eerste ter plaatse bent, heb je te maken met agressie en geweld en moet jij je de eerste minuten kunnen verdedigen. Met het veiligheidscriterium in de nieuwe regeling wordt wat ons betreft hieraan invulling gegeven."

Er was al eerder afgesproken dat er pilots zouden komen met betrekking tot geweldsmiddelen. Deze pilots zullen op de kortst mogelijke termijn starten. De Boabonden worden nauw betrokken bij de uitwerking.

Meer uit Tholen

Slaakbrug vijf weken dicht deze zomer én nog vier nachtafsluitingen door onderhoud

SINT PHILIPSLAND/STEENBERGEN - Rijkswaterstaat voert dit jaar tot en met september onderhoud uit aan de Slaakbrug (N257). Tijdens deze periode vinden werkzaamheden plaats. In juli en augustus is de brug vijf weken lang volledig afgesloten voor autoverkeer.

14 uur geleden
VVD Tholen: ‘We willen bouwen aan een sterke, ondernemende en leefbare gemeente’ [GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN 2026]

THOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Tholenaren kunnen kiezen uit maar liefst negen verschillende partijen. In de verkiezingskrant, die de Thoolse Bode uitbracht in samenwerking met de gemeente Tholen, stellen de partijen zich voor met een boodschap naar de kiezers. Op lijst 2: VVD Tholen.

16 uur geleden
SGP Tholen: ‘We staan voor een stabiel en betrouwbaar bestuur’ [GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN 2026]

THOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Tholenaren kunnen kiezen uit maar liefst negen verschillende partijen. In de verkiezingskrant, die de Thoolse Bode uitbracht in samenwerking met de gemeente Tholen, stellen de partijen zich voor met een boodschap naar de kiezers. Op lijst 1: SGP Tholen.

19 uur geleden
Tholense Boys start onderzoek naar vermeende racisme naar speler WHS

THOLEN - Tholense Boys start een onderzoek naar een incident langs de zijlijn waarbij supporters van de club en een speler van WHS betrokken waren. De speler van WHS zou zaterdagmiddag tijdens de streekderby racistisch zijn bejegend. De scheidsrechter besloot na overleg met beide trainers en aanvoerders de wedstrijd definitief te staken.

21 uur geleden
Is de gemeente Tholen goed voorbereid op een ramp of crisis? SGP stelt vragen

THOLEN - Hoe goed is de gemeente Tholen voorbereid op rampen en grootschalige incidenten? Kees Knulst (SGP) heeft hierover schriftelijke vragen ingediend bij het college. Hij wil onder meer inzicht in de gemeentelijke crisisorganisatie en de bescherming van kwetsbare groepen.

1 dag geleden
Reünie van Winter Vol Liefde: Hoe het nu gaat met Hans en Thea

THOLEN - Een moment waar veel mensen op hebben gewacht, de reünie van Winter Vol Liefde, was donderdag te zien op televisie. En zoals de oplettende kijker misschien weet, deed er dit seizoen een Thoolse kandidaat mee. Thea was de laatste vrouw die langs ging bij Hans, een 73-jarige man woonachtig in Noorwegen. Door de klik die tussen hen ontstond, was er lange tijd goede hoop op een liefdesmatch. Maar de grote vraag was of, een jaar na de opnames van het programma, de gevoelens zich hadden ontwikkeld tot liefde.

1 dag geleden
Verkeer richting Middelburg opgelet: Deel A58 in april tien dagen volledig afgesloten

ZEELAND/WEST-BRABANT - Rijkswaterstaat voert in april dit jaar groot onderhoud uit aan de Vlaketunnel (A58). Hierdoor is de tunnel tien dagen en nachten volledig afgesloten, van donderdag 9 april 21.00 uur tot maandag 20 april 5.00 uur. Het gaat om geplande onderhoudswerkzaamheden, waarbij de tunnel in beide rijrichtingen wordt afgesloten, zodat de afsluiting zo kort mogelijk duurt. Rijkswaterstaat verwacht dat de afsluiting zorgt voor forse verkeershinder en extra reistijd, die in de spits kan oplopen tot meer dan 60 minuten.

1 dag geleden