Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bertens zakt een plaats op ranglijst, Swiatek stijgt 37 plekken

Bertens zakt een plaats op ranglijst, Swiatek stijgt 37 plekken

LONDEN (ANP) - Tennisster Kiki Bertens is op de wereldranglijst een plekje gezakt. Ze is vanaf maandag de mondiale nummer 9. De Poolse Iga Swiatek, die zaterdag Roland Garros op haar naam schreef, steeg naar plek 17.

Bertens (28) werd gepasseerd door de Tsjechische Petra Kvitova, die op Roland Garros de halve finales wist te halen. Bertens werd in de vierde ronde uitgeschakeld. Winnares Swiatek begon Roland Garros als de mondiale nummer 54. Ze was daarom ongeplaatst in Parijs.

Ashleigh Barty blijft de nummer 1 van de wereld. De Australische ontbrak op Roland Garros, maar in verband met coronavirus heeft de WTA besloten dat de punten niet wegvallen.

Bij de mannen was de Argentijn Diego Schwartzman de grootste stijger. Hij boekte zes plaatsen terreinwinst en staat nu achtste. Dat is zijn hoogste ranking. Schwartzman haalde op Roland Garros de halve eindstrijd, waarin hij verloor van Rafael Nadal.

De mondiale top 3 blijft onveranderd: Novak Djokovic, Nadal en Dominic Thiem. Tallon Griekspoor is op de 144e plek de beste Nederlander.

Meer uit Sport

Vingegaard krijgt Kelderman en Lemmen mee als helpers in Giro

NESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.

4 minuten geleden
Tennisser Van de Zandschulp simpel naar tweede ronde in Rome

ROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.

32 minuten geleden
Geschokte reacties na vernieling monument wielerlegende Merckx

SINT-PIETERS-WOLUWE (ANP) - Een monument ter ere van de Belgische wielerlegende Eddy Merckx in de gemeente Sint-Pieters-Woluwe is woensdag vernield. Het hoofd van de vijfvoudig Tourwinnaar is van het beeld gerukt. Buurtbewoners waren ontdaan en de burgemeester reageerde geschokt, meldden onder meer de VRT en persbureau Belga.

57 minuten geleden
Dakar Rally 2027 wordt zwaarste editie in Saudi-Arabië

PARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.

21 uur geleden
Berlijn stemt unaniem in met nieuwe olympische kandidatuur

BERLIJN (ANP) - Het bestuur van Berlijn heeft unaniem ingestemd met plannen om de Olympische Spelen terug te halen naar de Duitse hoofdstad. Het gaat om een kandidatuur voor de Zomerspelen in 2036, 2040 of 2044. Berlijn organiseerde eerder de zogeheten nazi-Spelen in 1936.

22 uur geleden
Tennisster Sabalenka deinst niet terug voor boycot grand slams

ROME (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka is bereid om grandslams te boycotten om een eerlijkere verdeling van het prijzengeld te forceren. Dat zei de nummer 1 van de wereld op een persconferentie bij het toernooi van Rome. Daar lichtte ze toe waarom zij samen met andere tennisprofs maandag in een open brief hun 'diepe teleurstelling' uitten over het prijzengeld op Roland Garros.

1 dag geleden
Golfer Luiten maakt in Catalonië rentree na schouderblessure

BARCELONA (ANP) - Golfer Joost Luiten maakt deze week in het Catalunya Championship zijn rentree op de DP World Tour, oftewel de Europese Tour. Nederlands beste speler was er een tijdje uit door een oude blessure, een slijmbeursontsteking in een schouder. Hij speelde eind maart in India zijn laatste toernooi.

1 dag geleden