Bertens zakt een plaats op ranglijst, Swiatek stijgt 37 plekken
LONDEN (ANP) - Tennisster Kiki Bertens is op de wereldranglijst een plekje gezakt. Ze is vanaf maandag de mondiale nummer 9. De Poolse Iga Swiatek, die zaterdag Roland Garros op haar naam schreef, steeg naar plek 17.
Bertens (28) werd gepasseerd door de Tsjechische Petra Kvitova, die op Roland Garros de halve finales wist te halen. Bertens werd in de vierde ronde uitgeschakeld. Winnares Swiatek begon Roland Garros als de mondiale nummer 54. Ze was daarom ongeplaatst in Parijs.
Ashleigh Barty blijft de nummer 1 van de wereld. De Australische ontbrak op Roland Garros, maar in verband met coronavirus heeft de WTA besloten dat de punten niet wegvallen.
Bij de mannen was de Argentijn Diego Schwartzman de grootste stijger. Hij boekte zes plaatsen terreinwinst en staat nu achtste. Dat is zijn hoogste ranking. Schwartzman haalde op Roland Garros de halve eindstrijd, waarin hij verloor van Rafael Nadal.
De mondiale top 3 blijft onveranderd: Novak Djokovic, Nadal en Dominic Thiem. Tallon Griekspoor is op de 144e plek de beste Nederlander.
Meer uit Sport
HENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.
44 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.
4 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.
5 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
1 dag geledenTURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.
1 dag geledenSANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.
1 dag geleden