Bertens weet niet waar ze staat na half jaar zonder wedstrijd
ROME (ANP) - Kiki Bertens weet niet wat ze van zichzelf mag verwachten na ruim een half jaar zonder officiële wedstrijd. Deze week komt de nummer 7 van de wereld in Rome voor het eerst sinds de gedwongen coronapauze weer in actie.
"We moeten zien hoe mijn niveau op dit moment is. Ik heb geen flauw idee. Het is moeilijk om dat te zeggen, dus ja, laten we donderdag zien hoe het gaat", zei Bertens tijdens een perspraatje op het WTA-toernooi. Bertens treft in de tweede ronde de Sloveense Polona Hercog en kijkt ernaar uit weer in wedstrijdverband in actie te komen. De afgelopen maanden deed Bertens wel mee aan een demonstratietoernooi in Berlijn.
"Ik speel liever toernooien dan dat ik train, maar ik denk dat iedereen dat doet. Bij alles wat ik doe, wil ik winnen. Ik vind het gewoon leuk om de strijd aan te gaan, om dat winnende gevoel te ervaren. Dus dat mis ik zeker. Het was wel apart, want na de eerste bal die ik miste tijdens de eerste training werd ik al pissig. Zo ben ik nog steeds, denk ik."
Prettig
Toch vond Bertens het ook wel prettig om continu onder weg te zijn en wekelijks te moeten presteren. "Het was de eerste keer in mijn loopbaan dat ik negen weken niks kon doen. Dat was wel apart. Natuurlijk bleef ik wel aan mijn fysiek werken, maar dan ging het om een work-out van twee uur per dag en dan had ik de rest van de dag vrij. Daar heb ik wel echt van genoten", aldus Bertens.
"In mentaal opzicht was het denk ik heel erg goed voor mij dat er even geen tennis was. Het was fijn dat ik lang thuis kon zijn en mijn familie na een lange tijd weer kon zien. Verder ben ik helemaal uitgerust en heb ik veel puzzels gedaan. Er is zelfs een eigen puzzel van mij op de markt gekomen."
US Open
Bertens meldde zich af voor de US Open en liet ook de toernooien die daar aan voorafgingen schieten. "Na lang nadenken heb ik besloten niet naar Amerika te gaan voor de toernooien van Cincinnati en de US Open. De situatie rond Covid-19 is nog dusdanig zorgwekkend dat de gezondheid van iedereen voorop staat en de controle over dit virus uiteraard prioriteit heeft", zei ze begin augustus.
"Zo heeft onze premier gisteren ook aangegeven dat we na een bezoek aan Amerika twee weken in quarantaine zouden moeten. Uiteraard respecteren wij dit als team en zou dit de voorbereiding voor mijn geliefde gravel in Rome en Parijs in de weg zitten. Ik hoop dat de situatie snel een positieve wending zal krijgen en wens iedereen een goede gezondheid toe."
Vorig jaar haalde Bertens de halve finales op het Italiaanse gravel.
Meer uit Sport
HENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.
32 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.
4 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.
5 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
23 uur geledenTURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.
1 dag geledenSANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.
1 dag geleden