Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bertens weet niet waar ze staat na half jaar zonder wedstrijd

Bertens weet niet waar ze staat na half jaar zonder wedstrijd

ROME (ANP) - Kiki Bertens weet niet wat ze van zichzelf mag verwachten na ruim een half jaar zonder officiële wedstrijd. Deze week komt de nummer 7 van de wereld in Rome voor het eerst sinds de gedwongen coronapauze weer in actie.

"We moeten zien hoe mijn niveau op dit moment is. Ik heb geen flauw idee. Het is moeilijk om dat te zeggen, dus ja, laten we donderdag zien hoe het gaat", zei Bertens tijdens een perspraatje op het WTA-toernooi. Bertens treft in de tweede ronde de Sloveense Polona Hercog en kijkt ernaar uit weer in wedstrijdverband in actie te komen. De afgelopen maanden deed Bertens wel mee aan een demonstratietoernooi in Berlijn.

"Ik speel liever toernooien dan dat ik train, maar ik denk dat iedereen dat doet. Bij alles wat ik doe, wil ik winnen. Ik vind het gewoon leuk om de strijd aan te gaan, om dat winnende gevoel te ervaren. Dus dat mis ik zeker. Het was wel apart, want na de eerste bal die ik miste tijdens de eerste training werd ik al pissig. Zo ben ik nog steeds, denk ik."

Prettig

Toch vond Bertens het ook wel prettig om continu onder weg te zijn en wekelijks te moeten presteren. "Het was de eerste keer in mijn loopbaan dat ik negen weken niks kon doen. Dat was wel apart. Natuurlijk bleef ik wel aan mijn fysiek werken, maar dan ging het om een work-out van twee uur per dag en dan had ik de rest van de dag vrij. Daar heb ik wel echt van genoten", aldus Bertens.

"In mentaal opzicht was het denk ik heel erg goed voor mij dat er even geen tennis was. Het was fijn dat ik lang thuis kon zijn en mijn familie na een lange tijd weer kon zien. Verder ben ik helemaal uitgerust en heb ik veel puzzels gedaan. Er is zelfs een eigen puzzel van mij op de markt gekomen."

US Open

Bertens meldde zich af voor de US Open en liet ook de toernooien die daar aan voorafgingen schieten. "Na lang nadenken heb ik besloten niet naar Amerika te gaan voor de toernooien van Cincinnati en de US Open. De situatie rond Covid-19 is nog dusdanig zorgwekkend dat de gezondheid van iedereen voorop staat en de controle over dit virus uiteraard prioriteit heeft", zei ze begin augustus.

"Zo heeft onze premier gisteren ook aangegeven dat we na een bezoek aan Amerika twee weken in quarantaine zouden moeten. Uiteraard respecteren wij dit als team en zou dit de voorbereiding voor mijn geliefde gravel in Rome en Parijs in de weg zitten. Ik hoop dat de situatie snel een positieve wending zal krijgen en wens iedereen een goede gezondheid toe."

Vorig jaar haalde Bertens de halve finales op het Italiaanse gravel.

Meer uit Sport

Zverev bereikt halve finale Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de halve finale van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Amerikaan Learner Tien: 6-3 6-7 (5) 6-1 7-6 (3).

38 minuten geleden
Van der Goot sportjournalist van 2025, Oeuvre Award Hugo Borst

RIJSWIJK (ANP) - Wytse van der Goot (43) is maandag door de Nederlandse Sport Pers (NSP) uitgeroepen tot Sportjournalist van het Jaar 2025. De presentator en commentator van Ziggo Sport is volgens de jury "een liefhebber". "Hij houdt zichtbaar en hoorbaar van voetbal. Dat is bijvoorbeeld te merken in het programma 'Tussen de palen', waarin hij met een oud-voetballer diens loopbaan doorneemt. Wytse is veelzijdig. Hij kan presenteren en interviewen en hij leidt de talkshow Rondo, maar vermoedelijk is hij toch het liefst in het stadion. Met pet", aldus de jury.

13 uur geleden
Sinner ten koste van Darderi zonder setverlies naar laatste acht

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.

20 uur geleden
Titelverdedigster Keys uitgeschakeld op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Titelverdedigster Madison Keys is uitgeschakeld op de Australian Open. De Amerikaanse nummer negen van de plaatsingslijst verloor in de vierde ronde van haar landgenote Jessica Pegula, die als zesde is geplaatst: 6-3 6-4. Pegula bereikt door de overwinning voor de vierde keer in haar carrière de kwartfinales in Melbourne.

1 dag geleden
Kimberley Bos en Jens van 't Wout vlaggendragers bij Winterspelen

ARNHEM (ANP) - De olympische sporters Kimberley Bos (skeleton) en Jens van 't Wout (shorttrack) zijn aangewezen als de Nederlandse vlaggendragers bij de Winterspelen. Dat heeft chef de mission Carl Verheijen van TeamNL zondag bekendgemaakt. De openingsceremonie van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo vindt vrijdag 6 februari plaats.

1 dag geleden
Nederlandse springruiters grijpen naast zege in Jumping Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse springruiters zijn er niet in geslaagd de Grote Prijs van Jumping Amsterdam te winnen. Kim Emmen eindigde in de barrage van de wereldbekerwedstrijd in de Amsterdamse RAI als beste Nederlandse ruiter als zevende. De zege ging naar de Fransman Julien Épaillard, die met een tijd van 39,87 seconden sneller was dan de Zwitser Alain Jufer en de Belg Niels Bruynseels.

1 dag geleden
Schaatssters winnen teamsprint in Inzell, mannen derde

INZELL (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben de laatste wereldbeker van het seizoen afgesloten met een overwinning op de teamsprint. Marrit Fledderus, Naomi Verkerk en Isabel Grevelt waren in Inzell met 1.25,52 sneller dan de teams van Canada en Duitsland.

1 dag geleden