Bertens verliest met Rus eerste officiële duel sinds februari
ROME (ANP) - Kiki Bertens heeft haar eerste wedstrijd sinds eind februari verloren. De beste tennisster van Nederland verloor in het dubbelspel samen met Arantxa Rus van de Japanse speelsters Shuko Aoyama en Ena Shibahara: 3-6 4-6.
De 28-jarige Bertens had sinds 26 februari geen officiële wedstrijd meer gespeeld. Op het WTA-toernooi van Doha verloor ze toen van de Chinese Zheng Saisai. Sindsdien speelde Bertens nog wel een aantal demonstratiewedstrijden, onder meer in Berlijn.
Woensdag komt Bertens voor het eerst weer in actie in het enkelspel. Ze treft dan in de tweede ronde de Sloveense Polona Hercog, die haar landgenote Kaja Juvan in drie sets versloeg. Rus neemt het in de tweede ronde op tegen Marketa Vondrousova uit Tsjechië. Rus won eerder op de dag van de Poolse Iga Swiatek.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen ook de vijfde 500 meter van het seizoen gewonnen. De 25-jarige Friezin was met 37,00 sneller dan landgenotes Jutta Leerdam (tweede) en Marrit Fledderus (derde). Leerdam eindigde in 37,36 en Fledderus kwam tot 37,53.
5 minuten geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen ziet uit naar de Grote Prijs van Abu Dhabi, de slotrace van het jaar in de Formule 1 waarin de titelstrijd wordt beslist. "Ik voel me goed. Ik heb natuurlijk een idiote ommekeer kunnen bewerkstelligen in het kampioenschap, waardoor ik nu nog kans heb op de titel", zei hij een kleine twee uur voor aanvang van de race op het Yas Marina Circuit. "Ik heb er zin in, hoop dat ik mijn eigen race kan rijden vooraan, maar zal zeker in de gaten houden wat er achter me gebeurt."
2 uur geledenABU DHABI (ANP) - Er is voldoende respect bij Lando Norris en Oscar Piastri om elkaar de wereldtitel in de Formule 1 te gunnen. Dat lieten de beide coureurs van McLaren weten in Abu Dhabi. "Daar is geen discussie over. Als een van ons zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 wint, is dat iets om te vieren. Dat snapt ook degene die de titel verliest", zei Piastri.
5 uur geledenFORT LAUDERDALE (ANP/AFP/RTR) - "Dit is het moment waarop ik heb gewacht en waar we als team op hebben gewacht." Dat zei Lionel Messi na de 3-1-overwinning van Inter Miami op Vancouver Whitecaps in Fort Lauderdale. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn al zeker van een plek in de kwartfinales op het WK in eigen land. De ploeg van bondscoach Henrik Signell versloeg Polen in de tweede wedstrijd van de hoofdronde: 33-22. Maandag wacht wereldkampioen Frankrijk in de laatste wedstrijd van de hoofdronde. Na die wedstrijd wordt bekend welke ploeg Nederland treft in de kwartfinale op woensdag 10 december.
15 uur geledenLUBLIN (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin overtuigend de titel op de 200 meter wisselslag gewonnen. Steenbergen verbrak met 2.01,83 het meer dan tien jaar oude Europees record van Katinka Hosszu uit Hongarije.
19 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De Amerikaanse schaatser Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen een flinke tik uitgedeeld aan Jenning de Boo. Stolz reed het baanrecord van De Boo (1.07,08) uit de boeken met 1.06,38. De Duitser Finn Sonnekalb werd met 1.07,41 tweede. Tim Prins pakte het brons met 1.07,49.
19 uur geleden