Bertens maandagochtend in actie tegen Zavatska op Roland Garros
PARIJS (ANP) - Tennisster Kiki Bertens speelt maandag haar partij in de eerste ronde van Roland Garros tegen Katarina Zavatska uit Oekraïne al in de ochtend. Het is de eerste partij op het Court Suzanne Lenglen, de tweede baan in Parijs. De tennissters beginnen om 11.00 uur.
Zavatska is de nummer 112 van de wereld. Bertens is de nummer acht. De Nederlandse is als vijfde geplaatst op het grandslamtoernooi in Parijs.
Arantxa Rus speelt in de eerste ronde tegen de Française Clara Burel als vierde partij op baan 14. De Franse tennisster start met een wildcard.
Actie
Titelverdediger Rafael Nadal komt maandag als laatste in actie op het centercourt, Court Philippe Chatrier. De Spanjaard neemt het op tegen Egor Gerasimov uit Wit-Rusland. Als tweede partij op die baan speelt US Open-winnaar Dominic Thiem tegen de Kroaat Marin Cilic. Daarna speelt de als zesde geplaatste Serena Williams op dezelfde baan tegen haar landgenote Kristie Ahn.
Op Court Suzanne Lenglen spelen maandag nog de als derde geplaatste Elina Svitolina en de als vierde geplaatste Daniil Medvedev. Svitolina speelt na de partij van Bertens tegen de Russische Varvara Gratsjeva. Medevedev neemt het in de laatste partij op die baan op tegen de Hongaar Marton Fucsovics.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennissers Jesper de Jong en Suzan Lamens zijn doorgedrongen tot de laatste voorronde van Roland Garros. De in het kwalificatietoernooi als eerste geplaatste De Jong won in de tweede ronde van de Canadees Liam Draxl, de nummer 164 van de wereld: 4-6 6-1 6-3. Lamens versloeg de Roemeense Irina-Camelia Begu na een partij van meer dan drie uur: 6-4 6-7 (7) 6-3.
19 uur geledenARNHEM (ANP) - Atlete Nienke Brinkman maakt een verrassende rentree in het trailrunnen. De 32-jarige marathonloopster gaat mee met de Nederlandse ploeg naar het EK in het Sloveense bergplaatsje Kamnik van 5 tot en met 7 juni. Ze komt uit op het onderdeel uphill, een bergloop over 8,9 kilometer met 1280 meter hoogteverschil.
23 uur geledenOSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.
1 dag geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.
2 dagen geledenUTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
2 dagen geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
2 dagen geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
2 dagen geleden