Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bertens begint zonder wedstrijdritme én zonder druk in Parijs

Bertens begint zonder wedstrijdritme én zonder druk in Parijs

PARIJS (ANP) - Tennisster Kiki Bertens begint zonder al te hoge verwachtingen aan Roland Garros. De nummer 8 van de wereld, voormalig halvefinaliste in Parijs, wacht sinds de coronapauze nog op haar eerste overwinning en gaf vorige week nog op met een achillespeesblessure.

"Ik voel geen enkele druk dit jaar. Nog niet in ieder geval, misschien komt het nog", zei Bertens op de website van het grandslamtoernooi. "Ik heb zo weinig gespeeld. Ik ga proberen goed te spelen en hopelijk groei ik wedstrijd voor wedstrijd in het toernooi. We zullen zien hoe ver ik het ga schoppen."

De 28-jarige Bertens zag af van deelname aan de US Open en keerde onlangs terug in Rome. Op het Italiaanse graveltoernooi verloor ze direct in twee sets van Polona Hercog, de nummer 47 van de wereld. Ze besloot vervolgens een wildcard te accepteren voor het WTA-toernooi van Straatsburg, maar ook daar kwam ze niet verder dan één wedstrijd. Tegen Jelena Ostapenko gaf ze geblesseerd op. Bertens: "Ik heb vrijdag voor het eerst getraind en dat ging goed. Dus ik verwacht geen problemen. Met deze blessure weet ik dat rust het goed doet."

Eerder wel met vertrouwen op Roland Garros

De afgelopen jaren kwam Bertens met vertrouwen naar Parijs, in 2016 en 2017 zelfs met een titel in Neurenberg op zak. Ze deed veel wedstrijdritme op, zoals ze dat graag doet kort voor een grandslamtoernooi.

"Natuurlijk hoop je altijd dat je meer wedstrijden hebt gespeeld. Dat je een beter idee hebt waar je staat, wat je niveau is en dat je wat meer zelfvertrouwen hebt", aldus de outsider. "Dat is niet het geval, maar ik vond het niveau van de wedstrijd in Straatsburg een stuk hoger dan dat in Rome. In de training word ik ook steeds constanter, dus ik begin me steeds beter te voelen."

Wellicht dat de nagenoeg lege tribunes in het voordeel kunnen werken van Bertens, die er nooit een geheim van heeft gemaakt dat ze geen liefhebber is van het spelen in grote en volle stadions. "Natuurlijk is het jammer dat de Nederlandse fans er dit jaar niet bij kunnen zijn. Ze moedigen je aan en juichen echt voor je. Als je goed speelt dan is dat een heerlijk gevoel. Aan de andere kan kan het ook voor meer spanning zorgen. Ik ga hier gewoon alles geven voor mezelf."

Bertens neemt het in de eerste ronde op tegen Katarina Zavatska uit Oekraïne, de nummer 112 van de wereld.

Meer uit Sport

Zverev verslaat Halys en treft De Jong in achtste finale

PARIJS (ANP) - Alexander Zverev is de tegenstander van Jesper de Jong in de achtste finale van Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser versloeg de Fransman Quentin Halys , de nummer 90 van de wereldranglijst: 6-4 6-3 5-7 6-2.

3 uur geleden
Trotse tennisser De Jong: ik ben er mentaal bij gebleven

PARIJS (ANP) - Jesper de Jong kon zijn geluk niet op na een zege op de als dertiende geplaatste Rus Karen Chatsjanov in de derde ronde van Roland Garros. "Het is een ongelooflijke prestatie voor mezelf", vertelde hij aan De Telegraaf. "Ik ben zo trots op hoe ik mentaal erbij ben gebleven. Dat was de sleutel. Ik voel me fysiek nog altijd oké. Dat is een goed teken. Nu is het een kwestie van herstellen, mijn vitamines slikken en niet ziek worden."

3 uur geleden
De Jong na stunt tegen Chatsjanov in vierde ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - Jesper de Jong staat voor het eerst in de vierde ronde van Roland Garros. De 25-jarige tennisser stuntte vrijdag in de derde ronde door de als dertiende geplaatste Rus Karen Chatsjanov (30) in vijf sets te verslaan: 7-5 5-7 6-2 6-7 (2) 6-2. De Jong treft de winnaar van de partij tussen de Duitser Alexander Zverev en de Fransman Quentin Halys.

6 uur geleden
Wielrenner Kuss wint koninginnenrit van de Giro d'Italia

PIANI DI PEZZÈ (ANP) - Sepp Kuss heeft de negentiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Amerikaan van Visma - Lease a Bike kwam solo over de finish van de koninginnenrit van de eerste grote ronde van het seizoen die zondag in Rome eindigt.

9 uur geleden
Wielrenner Kooij sprint naar etappezege in Boucles de la Mayenne

CHATEAU-GONTIER-SUR-MAYENNE (ANP) - Wielrenner Olav Kooij heeft niet lang op zijn eerste ritzege bij zijn nieuwe ploeg hoeven wachten. De Nederlandse sprinter van Decathlon CMA CGM won de tweede rit in de vierdaagse koers Boucles de la Mayenne.

10 uur geleden
Drievoudig etappewinnaar Narváez stapt af in Ronde van Italië

FELTRE (ANP/BELGA) - Wielrenner Jhonatan Narváez is vrijdag tijdens de negentiende etappe van de Ronde van Italië afgestapt. De Ecuadoraan van UAE Team Emirates staakte de strijd nadat hij bij de wedstrijddokter was geweest.

14 uur geleden
Ritwinnaar Valgren verlaat Ronde van Italië kort voor het einde

FELTRE (ANP/BELGA) - Wielrenner Michael Valgren gaat vrijdag niet meer van start in de Ronde van Italië. De Deen, die woensdag nog de zeventiende etappe won, stapt net als zijn Britse ploeggenoot James Shaw af. Dat gebeurt om sportieve redenen, meldt hun ploeg EF Education-EasyPost.

16 uur geleden