Bertens begint zonder wedstrijdritme én zonder druk in Parijs
PARIJS (ANP) - Tennisster Kiki Bertens begint zonder al te hoge verwachtingen aan Roland Garros. De nummer 8 van de wereld, voormalig halvefinaliste in Parijs, wacht sinds de coronapauze nog op haar eerste overwinning en gaf vorige week nog op met een achillespeesblessure.
"Ik voel geen enkele druk dit jaar. Nog niet in ieder geval, misschien komt het nog", zei Bertens op de website van het grandslamtoernooi. "Ik heb zo weinig gespeeld. Ik ga proberen goed te spelen en hopelijk groei ik wedstrijd voor wedstrijd in het toernooi. We zullen zien hoe ver ik het ga schoppen."
De 28-jarige Bertens zag af van deelname aan de US Open en keerde onlangs terug in Rome. Op het Italiaanse graveltoernooi verloor ze direct in twee sets van Polona Hercog, de nummer 47 van de wereld. Ze besloot vervolgens een wildcard te accepteren voor het WTA-toernooi van Straatsburg, maar ook daar kwam ze niet verder dan één wedstrijd. Tegen Jelena Ostapenko gaf ze geblesseerd op. Bertens: "Ik heb vrijdag voor het eerst getraind en dat ging goed. Dus ik verwacht geen problemen. Met deze blessure weet ik dat rust het goed doet."
Eerder wel met vertrouwen op Roland Garros
De afgelopen jaren kwam Bertens met vertrouwen naar Parijs, in 2016 en 2017 zelfs met een titel in Neurenberg op zak. Ze deed veel wedstrijdritme op, zoals ze dat graag doet kort voor een grandslamtoernooi.
"Natuurlijk hoop je altijd dat je meer wedstrijden hebt gespeeld. Dat je een beter idee hebt waar je staat, wat je niveau is en dat je wat meer zelfvertrouwen hebt", aldus de outsider. "Dat is niet het geval, maar ik vond het niveau van de wedstrijd in Straatsburg een stuk hoger dan dat in Rome. In de training word ik ook steeds constanter, dus ik begin me steeds beter te voelen."
Wellicht dat de nagenoeg lege tribunes in het voordeel kunnen werken van Bertens, die er nooit een geheim van heeft gemaakt dat ze geen liefhebber is van het spelen in grote en volle stadions. "Natuurlijk is het jammer dat de Nederlandse fans er dit jaar niet bij kunnen zijn. Ze moedigen je aan en juichen echt voor je. Als je goed speelt dan is dat een heerlijk gevoel. Aan de andere kan kan het ook voor meer spanning zorgen. Ik ga hier gewoon alles geven voor mezelf."
Bertens neemt het in de eerste ronde op tegen Katarina Zavatska uit Oekraïne, de nummer 112 van de wereld.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.
22 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.
23 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.
23 uur geledenDIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geëindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.
1 dag geleden