Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bertens begint zonder wedstrijdritme én zonder druk in Parijs

Bertens begint zonder wedstrijdritme én zonder druk in Parijs

PARIJS (ANP) - Tennisster Kiki Bertens begint zonder al te hoge verwachtingen aan Roland Garros. De nummer 8 van de wereld, voormalig halvefinaliste in Parijs, wacht sinds de coronapauze nog op haar eerste overwinning en gaf vorige week nog op met een achillespeesblessure.

"Ik voel geen enkele druk dit jaar. Nog niet in ieder geval, misschien komt het nog", zei Bertens op de website van het grandslamtoernooi. "Ik heb zo weinig gespeeld. Ik ga proberen goed te spelen en hopelijk groei ik wedstrijd voor wedstrijd in het toernooi. We zullen zien hoe ver ik het ga schoppen."

De 28-jarige Bertens zag af van deelname aan de US Open en keerde onlangs terug in Rome. Op het Italiaanse graveltoernooi verloor ze direct in twee sets van Polona Hercog, de nummer 47 van de wereld. Ze besloot vervolgens een wildcard te accepteren voor het WTA-toernooi van Straatsburg, maar ook daar kwam ze niet verder dan één wedstrijd. Tegen Jelena Ostapenko gaf ze geblesseerd op. Bertens: "Ik heb vrijdag voor het eerst getraind en dat ging goed. Dus ik verwacht geen problemen. Met deze blessure weet ik dat rust het goed doet."

Eerder wel met vertrouwen op Roland Garros

De afgelopen jaren kwam Bertens met vertrouwen naar Parijs, in 2016 en 2017 zelfs met een titel in Neurenberg op zak. Ze deed veel wedstrijdritme op, zoals ze dat graag doet kort voor een grandslamtoernooi.

"Natuurlijk hoop je altijd dat je meer wedstrijden hebt gespeeld. Dat je een beter idee hebt waar je staat, wat je niveau is en dat je wat meer zelfvertrouwen hebt", aldus de outsider. "Dat is niet het geval, maar ik vond het niveau van de wedstrijd in Straatsburg een stuk hoger dan dat in Rome. In de training word ik ook steeds constanter, dus ik begin me steeds beter te voelen."

Wellicht dat de nagenoeg lege tribunes in het voordeel kunnen werken van Bertens, die er nooit een geheim van heeft gemaakt dat ze geen liefhebber is van het spelen in grote en volle stadions. "Natuurlijk is het jammer dat de Nederlandse fans er dit jaar niet bij kunnen zijn. Ze moedigen je aan en juichen echt voor je. Als je goed speelt dan is dat een heerlijk gevoel. Aan de andere kan kan het ook voor meer spanning zorgen. Ik ga hier gewoon alles geven voor mezelf."

Bertens neemt het in de eerste ronde op tegen Katarina Zavatska uit Oekraïne, de nummer 112 van de wereld.

Meer uit Sport

Tennisser Menšík voor het eerst naar halve finales Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.

5 uur geleden
Oud-winnaar De Minaur doet weer mee aan tennistoernooi Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.

16 uur geleden
Wielerploeg Visma bevestigt vertrek sportief directeur Niermann

DEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.

17 uur geleden
Shorttracker De Laat (31) beëindigt carrière

HEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.

17 uur geleden
Andrejeva (19) speelt ervaren Cîrstea (36) weg op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.

17 uur geleden
EK waterpolo voor vrouwen in 2028 opnieuw in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.

18 uur geleden
Sabalenka verslaat Osaka en bereikt kwartfinale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.

1 dag geleden