
Beroerde week voor digitale munten als bitcoin
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin heeft een beroerde week achter de rug. De digitale munt ging flink onderuit, mede door zorgen in de markt of de waarde van 's werelds bekendste cryptovaluta niet te sterk is opgelopen in de afgelopen tijd.
De bitcoin stond vrijdag op circa 47.000 dollar, nadat vorig weekend nog een recordniveau werd behaald van meer dan 58.000 dollar. Ook andere digitale valuta zoals ethereum verloren deze week flink terrein, na eerder eveneens recordstanden te hebben aangetikt.
De waardedalingen hebben mede te maken met een tweet van Tesla-topman Elon Musk vorige zondag, waarin hij schreef dat de koersen van de bitcoin en ethereum "hoog lijken". Daarnaast lieten bijvoorbeeld medeoprichter Bill Gates van Microsoft en de Amerikaanse minister van Financiën Janet Yellen zich kritisch uit over de bitcoin. Daarvoor werd de koersen van cryptomunten juist nog aangejaagd door toenemende interesse van grote bedrijven in digitale valuta, waaronder de maker van elektrische auto's Tesla.
De munten kunnen ook omlaag worden getrokken door de recente onrust op de aandelenmarkten, die bijvoorbeeld de technologie- en chipsector trof. Beleggers lijken volgens beurskenners wat voorzichtiger te zijn geworden met meer speculatieve beleggingen, waaronder dus ook digitale valuta.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Nederland en de rest van de Europese Unie zouden zich beter kunnen voorbereiden op een mogelijke nieuwe energiecrisis. Bijvoorbeeld door ervoor te zorgen dat ze van tevoren al weten aan welke huishoudens ze dan financiële steun willen bieden. Dit vindt Dennis Hesseling, hoofd gas-, steenkool- en elektriciteitsmarkten bij het International Energy Agency (IEA).
27 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt zijn immigratiebeleid aan te passen omdat ondernemers zorgen hebben geuit over het tekort aan arbeidskrachten. In een socialemediabericht meldt hij dat boeren en horecaondernemers bij hem hebben geklaagd dat ze personeel missen na de vele aanhoudingen die immigratiedienst ICE uitvoert.
28 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump heeft donderdag gewaarschuwd dat hij de importheffingen op auto's binnenkort mogelijk verder gaat verhogen. "Hoe hoger je gaat, hoe waarschijnlijker het is dat ze hier een fabriek bouwen", aldus de Amerikaanse president.
29 minuten geledenCHANGSHA (ANP/RTR) - China wil alle heffingen op export uit Afrika afschaffen. "China staat klaar om kwaliteitsproducten uit Afrika op de Chinese markt te verwelkomen", aldus het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken. Vooral middeninkomenslanden op het continent kunnen van een dergelijke handelsovereenkomst profiteren.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Staatssecretaris Teun Struycken (Rechtsbescherming) is redelijk tevreden over nieuwe EU-regels bij faillissementen waarover de EU-ministers donderdag een akkoord hebben bereikt. De belangrijkste winst ziet hij in de regels voor de doorstart van een bedrijf na een faillissement. "Dat is een grote stap voorwaarts", zei hij na afloop van de vergadering.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De toeleverancier voor de chipindustrie Besi is donderdag aanzienlijk hoger geëindigd na zijn beleggersdag. Het bedrijf uit Duiven verhoogde na een analyse van de ontwikkelingen in de chipsector zijn omzet- en margeverwachtingen, wat beleggers positief lijkt te hebben verrast.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Brussels Airport schrapt alle vertrekkende vluchten op 25 juni. Op die dag vindt er een landelijke staking plaats in België tegen het beleid van de federale regering. Ook luchthavenpersoneel doet daaraan mee.
3 uur geleden