
Beroepsvisser met bijna 700 kilo aan illegaal geraapte oesters betrapt
SINT PHILIPSLAND - Inspecteurs van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) hebben in de Oosterschelde nabij St. Philipsland een beroepsvisser uit Bruinisse betrapt met 29 zakken met in totaal 667 kilo illegaal geraapte oesters. Dat gebeurde op 13 februari, maar is nu pas bekendgemaakt door de NVWA.
De beroepsvisser had de oesters geraapt in een afgesloten gedeelte van het Natura 2000 gebied Nationaal Park de Oosterschelde. Hier zijn bepaalde gebieden afgesloten om de kwetsbare natuur te beschermen. Deze gebieden zijn afgesloten voor bezoekers en er mag in deze gebieden ook niet gevist worden.
Beroepsvissers mogen oesters rapen als zij een vergunning hebben om dit op een bepaalde locatie (een zogenoemd schelpdierperceel) te doen. De beroepsvisser uit Bruinisse had wel een vergunning om in een nabijgelegen perceel oesters te rapen, maar deze vergunning bleek bij nadere inspectie niet meer geldig te zijn. Voor particulieren is het toegestaan om in voor het publiek toegankelijke gebieden van de Oosterschelde voor eigen gebruik maximaal 10 kilo oesters per dag te rapen.
De inspecteurs hebben proces-verbaal opgemaakt tegen de beroepsvisser en de oesters zijn weer teruggezet in de natuur.
Meer uit Tholen
SINT-ANNALAND - De Koninklijke Fanfare Accelerando sluit het muzikale seizoen af met een zomeravondconcert. Dat doen de muzikanten met optredens van zowel de slagwerkgroep als het fanfareorkest. Het concert vindt plaats voor de deur van de horecagelegenheden op het Havenplein in Sint-Annaland. De muziekvereniging is te beluisteren op woensdagavond 2 juli.
1 uur geledenTHOLEN - Na vijf uur is de storing in het radiosysteem van de Kustwacht opgelost. Door de uitval kon de Kustwacht niet communiceren met schepen en hulpdiensten op het water. De verbindingen zijn getest en de Kustwacht is weer bereikbaar via de marifoon. Ook het uitzenden van navigatie- en weerberichten functioneert weer naar behoren.
10 uur geledenTHOLEN - Bij een verkeersongeval op de Postweg (N286) bij Tholen zijn maandagmiddag twee auto's met elkaar in botsing gekomen. Hulpdiensten rukten massaal uit, maar uiteindelijk raakte niemand gewond.
11 uur geledenZEELAND - De waarschuwing voor hitte in Zeeland blijft voorlopig van kracht. Het KNMI handhaaft code geel in de provincie tot woensdagavond vanwege de aanhoudend hoge temperaturen.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Onder een stralende zomerzon en met weinig wind zijn Raja en Trudy Vallipuram uit Sint Philipsland vrijdagmiddag gekroond tot winnaars van het Thools Jeu de Boules kampioenschap 2025. De finale op de banen bij voetbalvereniging WHS trok veel bezoekers.
1 dag geledenBERGEN OP ZOOM/THOLEN - Het verkeer over de A4 en A17 moet begin juli rekening houden met enkele nachtafsluitingen. Rijkswaterstaat voert dan onderhoud uit aan het wegennet. Er worden omleidingen ingesteld.
2 dagen geledenOUD-VOSSEMEER - Aan het begin van het nieuwe schooljaar organiseert Stichting Roosevelt Oud-Vossemeer een uniek Vrijheidscollege. De stichting heeft Evgeniy Levchenko bereid gevonden zijn persoonlijke verhaal te komen vertellen. Deze bijeenkomst vindt plaats op 19 september.
3 dagen geleden