Beroepsvisser met bijna 700 kilo aan illegaal geraapte oesters betrapt
SINT PHILIPSLAND - Inspecteurs van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) hebben in de Oosterschelde nabij St. Philipsland een beroepsvisser uit Bruinisse betrapt met 29 zakken met in totaal 667 kilo illegaal geraapte oesters. Dat gebeurde op 13 februari, maar is nu pas bekendgemaakt door de NVWA.
De beroepsvisser had de oesters geraapt in een afgesloten gedeelte van het Natura 2000 gebied Nationaal Park de Oosterschelde. Hier zijn bepaalde gebieden afgesloten om de kwetsbare natuur te beschermen. Deze gebieden zijn afgesloten voor bezoekers en er mag in deze gebieden ook niet gevist worden.
Beroepsvissers mogen oesters rapen als zij een vergunning hebben om dit op een bepaalde locatie (een zogenoemd schelpdierperceel) te doen. De beroepsvisser uit Bruinisse had wel een vergunning om in een nabijgelegen perceel oesters te rapen, maar deze vergunning bleek bij nadere inspectie niet meer geldig te zijn. Voor particulieren is het toegestaan om in voor het publiek toegankelijke gebieden van de Oosterschelde voor eigen gebruik maximaal 10 kilo oesters per dag te rapen.
De inspecteurs hebben proces-verbaal opgemaakt tegen de beroepsvisser en de oesters zijn weer teruggezet in de natuur.
Meer uit Tholen
OUD-VOSSEMEER - Drie zelfmoorden in de familie, een ongeneeslijk zieke moeder en woorden die niet uitgesproken worden. In haar nieuwe roman vertelt de 41-jarige Inge Duine in een fictief verhaal het stilzwijgen rond familiegeheimen. Iets wat zij van dichtbij heeft gezien. "Het gaat over zwijgen, woorden opsluiten in je lichaam en dat van generatie op generatie doorgeven."
36 minuten geledenTHOLEN - Vorige week zaterdag presenteerde de SGP in Tholen haar verkiezingsprogramma voor de gemeenteraadsverkiezingen. Tijdens een vaartocht over de Oosterschelde werd het programma, getiteld 'Tholen, baken van rust', officieel gepresenteerd aan leden en belangstellenden.
5 uur geledenTHOLEN - Met de voorjaarsvakantie voor de deur heeft het team Jij op Tholen weer een programma voor kinderen en jongeren. De jeugd kan zich uitleven tijdens een potje bowlen, voetballen in het duister en op springkussens. Inschrijven is vanaf vanavond mogelijk, maar wees er snel bij want vol is vol.
21 uur geledenTHOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 24 januari allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 13 in de Derde Klasse.
1 dag geledenBERGEN OP ZOOM/THOLEN - De politie heeft gisteravond via Burgernet een waarschuwing verspreid voor oplichters die actief zijn in Bergen op Zoom en Tholen. Zij doen zich voor als agenten en proberen op die manier geld en andere bezittingen van inwoners buit te maken.
1 dag geledenSCHELLUINEN/SCHERPENISSE - Dominee L. Blok, emeritus predikant van de Gereformeerde Gemeenten, is op 14 januari in zijn woonplaats Schelluinen overleden. Hij werd 83 jaar. Blok stond tot op hoge leeftijd in de eredienst en leidde onder meer de bevestigingsdienst van zijn zoon in Scherpenisse.
1 dag geledenGRÔÔT PESÔÔT - Al wekenlang was onder de Vosmeerse jeugd de spanning voelbaar. Wie zouden de nieuwe jeugdprinses, jeugdnar, jeugdboer of jeugdpolitie worden en de komende Woaidaehen hand in hand lopen met Prins Leroy, Nar Silla, Boer Pot en Pliessie Witte? En of het zo zou moeten zijn: er waren precies elf aanmeldingen van Vosmeerse Luusjes. In uitzendingen van Luuze TV was te zien dat de hofhouding het dit jaar eerst zonder jeugdgevolg wilde proberen, maar dit bleek geen optie, zo blikt Prins Leroy terug.
2 dagen geleden