Beroep chemiebedrijf België tegen besluit over beperken productie
ZWIJNDRECHT (ANP) - De Belgische vestiging van chemiebedrijf 3M in Zwijndrecht, een tiental kilometers van de Nederlandse grens, gaat in beroep tegen het besluit van de Vlaamse Omgevingsinspectie om een deel van de productie stil te leggen. Het bedrijf moest eind vorige week de productie beperken omdat het volgens de autoriteiten niet kon aantonen dat het geen schadelijke stoffen meer zou uitstoten.
Het bedrijf vindt dat het wel voldoende informatie over pfas-uitstoot verstrekt en goed samenwerkt met de bevoegde instanties. Daarom stapt het naar de Raad van State, meldde VRT Nieuws zondag.
Afgelopen week bleek dat honderden omwonenden van het bedrijf te veel van de chemicaliën in hun bloed hebben. Het goedje, dat lijkt op de pfas van Chemours waarmee delen van Dordrecht eerder vervuild raakten, is niet afbreekbaar en kan zich in bijvoorbeeld de lever ophopen. Dat kan mensen ziek of onvruchtbaar maken.
Mensen die binnen 5 kilometer wonen van de fabriek in Zwijndrecht, bij Antwerpen, kunnen de komende tijd bloed afgeven om het te laten onderzoeken op pfas.
Meer uit Buitenland
KINSHASA (ANP/AFP) - Er zijn tot nu toe bijna vijfhonderd bevestigde ebolagevallen in Centraal-Afrika, blijkt uit een overzicht van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). 452 van die gevallen komen uit de Democratische Republiek Congo (DRC), waar meer dan tachtig mensen officieel aan het ebolavirus zijn overleden. In buurland Oeganda werden negentien bevestigde gevallen gemeld.
53 minuten geledenMADRID (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo is in Madrid aangekomen voor een bezoek van bijna een week aan Spanje. Het is het eerste bezoek van een paus aan Spanje sinds 2010. Onderweg zei hij dat hij "met een goede boodschap komt, een boodschap van liefdadigheid en respect voor alle mensen".
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.
9 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - De Koeweitse luchtverdediging heeft drone- en raketaanvallen onderschept, zo meldt het staatspersbureau KUNA in de nacht van vrijdag op zaterdag op basis van verklaringen van de generale staf van het leger.
9 uur geledenHAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.
12 uur geleden