Beroep chemiebedrijf België tegen besluit over beperken productie
ZWIJNDRECHT (ANP) - De Belgische vestiging van chemiebedrijf 3M in Zwijndrecht, een tiental kilometers van de Nederlandse grens, gaat in beroep tegen het besluit van de Vlaamse Omgevingsinspectie om een deel van de productie stil te leggen. Het bedrijf moest eind vorige week de productie beperken omdat het volgens de autoriteiten niet kon aantonen dat het geen schadelijke stoffen meer zou uitstoten.
Het bedrijf vindt dat het wel voldoende informatie over pfas-uitstoot verstrekt en goed samenwerkt met de bevoegde instanties. Daarom stapt het naar de Raad van State, meldde VRT Nieuws zondag.
Afgelopen week bleek dat honderden omwonenden van het bedrijf te veel van de chemicaliën in hun bloed hebben. Het goedje, dat lijkt op de pfas van Chemours waarmee delen van Dordrecht eerder vervuild raakten, is niet afbreekbaar en kan zich in bijvoorbeeld de lever ophopen. Dat kan mensen ziek of onvruchtbaar maken.
Mensen die binnen 5 kilometer wonen van de fabriek in Zwijndrecht, bij Antwerpen, kunnen de komende tijd bloed afgeven om het te laten onderzoeken op pfas.
Meer uit Buitenland
VATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo XIV brengt eind september een staatsbezoek aan Frankrijk, heeft het Vaticaan aangekondigd. Hij gaat in ieder geval langs bij het Parijse hoofdkantoor van UNESCO, de cultuurorganisatie van de Verenigde Naties. De paus was uitgenodigd door president Emmanuel Macron.
45 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/RTR/AFP) - Een hooggeplaatste functionaris van Hamas heeft zaterdag de dood van de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging, Ezzedine al-Haddad, gemeld aan persbureau Reuters. Israël zei het kopstuk aangevallen te hebben. Al-Haddad zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Rusland heeft recentelijk ruim vijfhonderd lichamen aan Oekraïne teruggegeven, meldt Kyiv zaterdag. Vermoedelijk gaat het om Oekraïense soldaten die zijn gesneuveld in de oorlog tegen Rusland.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse troepen en de strijdkrachten van Nigeria hebben Abu-Bilal al-Minuki, de nummer twee van Islamitische Staat (IS) wereldwijd, uitgeschakeld. Dat meldt de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
3 uur geledenPERTH (ANP/RTR/AFP) - Voor de kust van West-Australië is een man overleden nadat hij door een haai werd aangevallen, meldt de politie. Het gaat om de tweede fatale haaienaanval in Australië dit jaar.
4 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin brengt komende week een bezoek aan China, meldt het Kremlin. Het bezoek staat gepland voor dinsdag en woensdag.
5 uur geledenTAIPEI (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse wapenleveringen aan Taiwan zijn altijd een hoeksteen van regionale vrede en stabiliteit geweest en wettelijk vastgelegd. Dat zei de Taiwanese viceminister van Buitenlandse Zaken Chen Ming-chi zaterdag. Taiwan zal blijven communiceren met de Verenigde Staten en de situatie rond verdere wapenleveringen vanuit Amerikaans perspectief begrijpen, vertelde hij verslaggevers in Taipei.
6 uur geleden