Beroemdheden steunen Assange tijdens protestmars in Londen
LONDEN (ANP) - Fans van WikiLeaks-oprichter Julian Assange lopen zaterdag in Londen mee met een protestmars. Maandag zijn de eerste hoorzittingen in het proces tegen de omstreden klokkenluider, en daarom gaan aanhangers de straat op om steun aan de geboren Australiër te betuigen. Ook de vader van Assange loopt mee, net als enkele beroemdheden. Zo zal Roger Waters, voormalig lid van de band Pink Floyd, aanwezig zijn. Verder hebben ook popzangeres Chrissie Hynde en modeontwerpster Vivienne Westwood toegezegd.
De protestmars vertrekt om 12.30 uur lokale tijd bij de Australische ambassade. De groep loopt vervolgens naar Parliament Square. Daar zal Westwood een toespraak houden. Volgende week vinden nog meer protestmarsen plaats in meerdere steden wereldwijd, onder andere in Amsterdam.
Assange zit in Londen een celstraf uit omdat hij eerder de voorwaarden van zijn borgtocht heeft geschonden. Hij probeert uitlevering aan de VS te voorkomen. Die beschuldigen hem ervan geheimen van het Amerikaanse ministerie van Defensie te hebben gestolen en verspreid. In totaal zijn achttien aanklachten tegen hem ingediend.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische geheime dienst FSB zegt een grootschalige operatie van buitenlandse inlichtingendiensten te hebben ontdekt, waarbij spyware was geïnstalleerd op de telefoons van hoge functionarissen. Hierdoor kon volgens de FSB in het geheim informatie worden verzameld.
20 minuten geledenNANYUKI (ANP/RTR) - Bij een betoging tegen de oprichting van een Amerikaanse quarantainefaciliteit in de Keniaanse plaats Nanyuki zijn volgens waarnemers twee betogers door politiekogels gedood. Honderden mensen demonstreren bij de luchtmachtbasis bij de stad tegen het plan daar een Amerikaans opvangcentrum te zetten voor Amerikanen die in contact kunnen zijn geweest met het ebolavirus en daarom nog niet naar de VS mogen reizen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De reparatie van de schade aan de lanceerbasis van het ruimtevaartbedrijf Blue Origin door de ontplofte raket zal volgens NASA-topman Jared Isaacman waarschijnlijk lange tijd gaan duren. Mogelijk is de raketbasis pas in 2028 weer volledig hersteld, aldus Isaacman in een interview met zakenzender CNBC.
4 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Bij zware aanvallen op verschillende delen van Oekraïne zijn in de nacht van maandag op dinsdag zeker negen mensen om het leven gekomen. Tientallen anderen raakten gewond. Onder meer hoofdstad Kyiv werd getroffen door een reeks luchtaanvallen. Mogelijk liggen er nog slachtoffers onder het puin van ingestorte gebouwen.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Op verschillende Belgische luchthavens zijn vluchten dinsdagochtend vertraagd door een "spontane" staking bij luchtverkeersleider Skeyes. Op Brussels Airport zullen zo'n 25 vluchten later vertrekken dan gepland, in Luik gaat het om zo'n twintig vluchten, melden woordvoerders van de luchthavens. Of vroege vakantievluchten vanuit Charleroi ook vertraging oplopen, is niet duidelijk.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft Donald Trump verteld dat Israël Beiroet alsnog zal aanvallen als Hezbollah zijn aanvallen tegen Israël niet staakt. Hij reageert daarmee op de aankondiging van Trump dat Israël geen troepen stuurt naar de Libanese hoofdstad en dat Hezbollah de aanvallen op Israël staakt.
14 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie zijn het eens geworden over de terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Eerder werden de drie EU-instituten het niet eens over wanneer de regeling precies van kracht zou zijn. Ze hebben nu een voorlopig akkoord voor een compromis hierover.
14 uur geleden