Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beroemdheden steunen Assange tijdens protestmars in Londen

Beroemdheden steunen Assange tijdens protestmars in Londen

LONDEN (ANP) - Fans van WikiLeaks-oprichter Julian Assange lopen zaterdag in Londen mee met een protestmars. Maandag zijn de eerste hoorzittingen in het proces tegen de omstreden klokkenluider, en daarom gaan aanhangers de straat op om steun aan de geboren Australiër te betuigen. Ook de vader van Assange loopt mee, net als enkele beroemdheden. Zo zal Roger Waters, voormalig lid van de band Pink Floyd, aanwezig zijn. Verder hebben ook popzangeres Chrissie Hynde en modeontwerpster Vivienne Westwood toegezegd.

De protestmars vertrekt om 12.30 uur lokale tijd bij de Australische ambassade. De groep loopt vervolgens naar Parliament Square. Daar zal Westwood een toespraak houden. Volgende week vinden nog meer protestmarsen plaats in meerdere steden wereldwijd, onder andere in Amsterdam.

Assange zit in Londen een celstraf uit omdat hij eerder de voorwaarden van zijn borgtocht heeft geschonden. Hij probeert uitlevering aan de VS te voorkomen. Die beschuldigen hem ervan geheimen van het Amerikaanse ministerie van Defensie te hebben gestolen en verspreid. In totaal zijn achttien aanklachten tegen hem ingediend.

Meer uit Buitenland

Zelensky wil Trump bij vredesgesprekken in Istanbul

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky ziet Donald Trump graag bij eventuele vredesgesprekken met Rusland in Istanbul. De Amerikaanse president zei eerder dat hij "erover nadacht" om naar Turkije te gaan.

2 uur geleden
Modi waarschuwt Pakistan: we zullen krachtig reageren op terreur

NEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - De Indiase premier Narendra Modi heeft maandag in een tv-toespraak gezworen om "krachtig" te reageren op elke toekomstige "terroristische aanval" in het conflict met Pakistan. Ook waarschuwde hij dat India geen "nucleaire chantage" tolereert van het buurland.

4 uur geleden
Hamas heeft Amerikaans-Israëlische gijzelaar vrijgelaten

GAZA-STAD (ANP/RTR/AFP) - Hamas heeft de Amerikaans-Israëlische gijzelaar Edan Alexander vrijgelaten, heeft de beweging bekendgemaakt. De 21-jarige man is in de Gazastrook overgedragen aan het Internationaal Comité van het Rode Kruis (ICRC). Israël heeft bevestigd dat een gijzelaar is overgedragen aan het Rode Kruis en naar Israëlische strijdkrachten wordt gebracht.

5 uur geleden
Media: Amerikaans-Israëlische gijzelaar na vrijlating naar Trump

JERUZALEM (ANP/DPA/AFP/RTR) - De Amerikaans-Israëlische gijzelaar Edan Alexander reist na zijn vrijlating mogelijk naar Qatar voor een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump. Dat berichten meerdere Israëlische media. Voorwaarde is wel dat de gezondheidstoestand van Alexander dat toelaat.

7 uur geleden
Hulporganisaties roepen Israël op tot opheffing blokkade Gaza

DEN HAAG (ANP) - Hulporganisaties zoals UNICEF, Artsen zonder Grenzen (AzG), CARE en Oxfam herhalen hun oproep aan Israël om zijn blokkade van de Gazastrook op te heffen. Dat doen ze nu de internationale voedselwaakhond IPC waarschuwt dat hongersnood dreigt door de aanhoudende voedseltekorten.

7 uur geleden
Kremlin hekelt Europese druk om wapenstilstand te sluiten

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin heeft boos gereageerd op Europese druk om voor middernacht op maandag in te stemmen met een bestand. "Rusland accepteert geen ultimatums, dat is ongepast. Je kunt niet op zo'n manier tegen Rusland praten", zei woordvoerder Dmitri Peskov.

7 uur geleden
Israël vraagt ICC om intrekking arrestatiebevel tegen Netanyahu

DEN HAAG (ANP/RTR) - Israël heeft rechters van het Internationaal Strafhof (ICC) gevraagd om de arrestatiebevelen tegen premier Benjamin Netanyahu en oud-minister van Defensie Yoav Gallant in te trekken. Die bevelen werden in november uitgevaardigd in een onderzoek naar de oorlog in de Gazastrook.

9 uur geleden