'Bernie Sanders aan de leiding in voorverkiezing Iowa'
DES MOINES (ANP/DPA) - Bernie Sanders gaat volgens zijn campagneteam aan de leiding bij de voorverkiezingen in de Amerikaanse staat Iowa. Volgens eigen tellingen in 40 procent van de districten ligt de senator uit Vermont voor op oud-burgemeester Pete Buttigieg en senator Elizabeth Warren. Oud-vicepresident Joe Biden zou pas op een vierde plaats komen, gevolgd door senator Amy Klobuchar.
Het campagneteam van Sanders erkent dat het 'slechts' gaat om interne tellingen die door vrijwilligers zijn verzameld en niet om officiële resultaten. De medewerkers van Sanders hebben echter te lang en hard gewerkt om deze resultaten te negeren, stelt het campagneteam. De interne tellingen worden geopenbaard "uit het oogpunt van volledige transparantie".
Buttigieg zei eerder al te rekenen op succes in de landbouwstaat en dat maandagavond "alles erop wijst dat we met een overwinning naar New Hampshire gaan".
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is weggelopen bij een interview met NBC News. De interviewster vroeg hem om bewijzen voor zijn claim dat er fraude wordt gepleegd bij lokale verkiezingen in Californië.
38 minuten geledenLA PAZ (ANP/AFP) - Het Boliviaanse Congres (parlement) heeft een wet aangenomen die president Rodrigo Paz de bevoegdheid geeft het leger in te zetten om wegblokkades op te ruimen die belangrijke steden al wekenlang lamleggen. Dat meldde de voorzitter van het lagerhuis, Roberto Castro, na een urenlang nachtelijk debat.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse parlementslid Ebrahim Rezaei heeft aangekondigd dat Teheran een "beslissende en pijnlijke reactie" zal geven op de Israëlische aanval op de zuidelijke buitenwijk Dahiyeh van Beiroet op zondag. Het Israëlische leger zei dat het met de aanval infrastructuur van de door Iran gesteunde Libanese beweging Hezbollah had geraakt.
2 uur geledenKHAN YOUNIS (ANP/RTR) - Door Israëlische luchtaanvallen op de Gazastrook zijn zeker negen doden gevallen, melden de lokale gezondheidsautoriteiten. Twintig anderen raakten gewond.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat Iran niet alleen belooft dat het geen kernwapens ontwikkelt, maar ook dat het land in de toekomst geen kernwapens zal kopen van andere landen. Volgens Trump moet die garantie ook in een deal met Iran staan.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft de zuidelijke buitenwijken van Beiroet aangevallen, meldt het kantoor van premier Benjamin Netanyahu. Doelwitten zijn "terroristische commandocentra". Volgens Libanese media zijn zeker twee gebouwen geraakt. Defensieminister Israel Katz noemt de aanvallen een reactie op het schieten op Israëlisch grondgebied door Hezbollah.
4 uur geledenJEREVAN (ANP) - In Armenië zijn bij meerdere stembureaus valse bommeldingen gedaan, meldt het Armeense staatspersbureau Armenpress op basis van de autoriteiten. Het ministerie van Binnenlandse Zaken meldt niet wie er achter de meldingen zitten, maar stelt wel dat de verantwoordelijken proberen om de verkiezingen te beïnvloeden.
6 uur geleden