Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bernal en Quintana met Colombiaanse sporters terug in Europa

Bernal en Quintana met Colombiaanse sporters terug in Europa

MADRID (ANP) - De Colombiaanse wielrenners Egan Bernal en Nairo Quintana zijn terug op Europese bodem. Het vliegtuig met daarin zo'n 120 topsporters en hun begeleiders uit Colombia arriveerde maandagochtend op de luchthaven van Madrid. Als gevolg van de coronacrisis is het vliegverkeer van en naar Colombia zeer beperkt, maar Spanje maakte een uitzondering voor de speciale 'sportersvlucht'.

Aan boord zaten niet alleen heel wat wielrenners, maar ook tweevoudig olympisch BMX-kampioene Mariana Pajón en voetbaltrainer Jorge Luis Pinto, de nieuwe bondscoach van de Verenigde Arabische Emiraten.

Bernal, vorig jaar winnaar van de Tour de France, en klimmer Quintana keerden in maart terug naar Colombia nadat het wielerseizoen was stopgezet vanwege het coronavirus. Ze moesten in hun vaderland vanwege de lockdown geruime tijd binnen blijven. Sinds een paar weken mogen ze weer buiten trainen.

Alle Colombiaanse sporters zijn voor vertrek naar Madrid getest op het coronavirus. De wielrenners gaan zich nu in Europa voorbereiden op de Tour de France, die eind augustus in Nice begint. Quintana komt op 6 augustus al in actie. De kopman van Arkéa-Samsic, die in Madrid het vliegtuig uitstapte met twee mondkapjes op en in de aankomsthal ook nog een spatscherm voor op z'n hoofd kreeg, rijdt een eendagskoers naar de top van de Mont Ventoux.

Meer uit Sport

Verstappen rijdt vijfde tijd in derde vrije training Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen heeft bij de derde vrije training van de Grote Prijs van Monaco de vijfde tijd neergezet. Op het stratencircuit aan de Middellandse Zee was hij in zijn Red Bull 0,942 seconde langzamer dan Kimi Antonelli, die de snelste tijd noteerde. De Italiaanse leider in de WK-stand klokte met zijn Mercedes 1.12,720. De tweede en derde tijd waren voor de Ferrari's van Charles Leclerc en Lewis Hamilton.

55 minuten geleden
Rolstoeltennisster De Groot wint voor zesde keer Roland Garros

PARIJS (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot heeft voor de zesde keer Roland Garros gewonnen. De 29-jarige Nederlandse versloeg in de finale de Française Ksenia Chasteau met duidelijk verschil: 6-1 6-0. De partij duurde slechts 48 minuten.

2 uur geleden
Basketballers New York Knicks winnen opnieuw in NBA-finale

SAN ANTONIO (ANP) - De basketballers van de New York Knicks hebben ook de tweede wedstrijd in de finale van de NBA gewonnen. Het team van coach Mike Brown was opnieuw te sterk voor de San Antonio Spurs: 104-105. Bij rust leidden de Knicks met iets groter verschil (52-56).

6 uur geleden
Golfer Luiten zakt weg na mindere tweede ronde KLM Open

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Joost Luiten is na een mindere tweede ronde weggezakt op de KLM Open. De 40-jarige Bleiswijker ging vrijdag rond in 72 slagen op The International in Badhoevedorp, één slag boven het baangemiddelde. Daarmee staat hij voorlopig gedeeld 43e, al kon niet iedereen de tweede ronde vrijdag afmaken. Die wordt daardoor zaterdagochtend voltooid.

18 uur geleden
Zieke Arnaldi meldt zich af voor halve finale Roland Garros

PARIJS (ANP/AFP) - De Italiaan Matteo Arnaldi heeft zich afgemeld voor zijn halve finale op Roland Garros van vrijdagavond tegen landgenoot Flavio Cobolli. De 25-jarige tennisser, die als mondiale nummer 104 aan het toernooi begon, heeft last van een virus en heeft zich op het laatste moment teruggetrokken. Daardoor speelt Cobolli zondag de finale tegen de Duitser Alexander Zverev.

20 uur geleden
Verstappen rijdt ook in tweede vrije training Monaco derde tijd

MONACO (ANP) - Max Verstappen heeft de derde tijd gereden bij de tweede vrije training van de GP van Monaco. Net als in de eerste vrije training waren ook nu de twee Ferrari's sneller dan de 28-jarige Nederlander.

21 uur geleden
Tennisser Zverev verslaat Menšík en staat in finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de finale op Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld was in de halve finale in vier sets te sterk voor Jakub Menšík uit Tsjechië: 7-5 6-2 3-6 6-3.

22 uur geleden