Bernal en Quintana met Colombiaanse sporters terug in Europa
MADRID (ANP) - De Colombiaanse wielrenners Egan Bernal en Nairo Quintana zijn terug op Europese bodem. Het vliegtuig met daarin zo'n 120 topsporters en hun begeleiders uit Colombia arriveerde maandagochtend op de luchthaven van Madrid. Als gevolg van de coronacrisis is het vliegverkeer van en naar Colombia zeer beperkt, maar Spanje maakte een uitzondering voor de speciale 'sportersvlucht'.
Aan boord zaten niet alleen heel wat wielrenners, maar ook tweevoudig olympisch BMX-kampioene Mariana Pajón en voetbaltrainer Jorge Luis Pinto, de nieuwe bondscoach van de Verenigde Arabische Emiraten.
Bernal, vorig jaar winnaar van de Tour de France, en klimmer Quintana keerden in maart terug naar Colombia nadat het wielerseizoen was stopgezet vanwege het coronavirus. Ze moesten in hun vaderland vanwege de lockdown geruime tijd binnen blijven. Sinds een paar weken mogen ze weer buiten trainen.
Alle Colombiaanse sporters zijn voor vertrek naar Madrid getest op het coronavirus. De wielrenners gaan zich nu in Europa voorbereiden op de Tour de France, die eind augustus in Nice begint. Quintana komt op 6 augustus al in actie. De kopman van Arkéa-Samsic, die in Madrid het vliegtuig uitstapte met twee mondkapjes op en in de aankomsthal ook nog een spatscherm voor op z'n hoofd kreeg, rijdt een eendagskoers naar de top van de Mont Ventoux.
Meer uit Sport
NOTTINGHAM (ANP) - Michael van Gerwen en Gian van Veen zijn opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld in de Premier League Darts. In Nottingham kwamen de Nederlanders, net als vorige week in Cardiff, niet verder dan de kwartfinales.
2 uur geledenUPPSALA (ANP) - De Zweedse polsstokhoogspringer Armand Duplantis heeft voor de vijftiende keer het wereldrecord verbroken. Dit keer deed hij dat op de 'Mondo Classic', een wedstrijd die naar hem vernoemd is in zijn thuisbasis Uppsala.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Maret Grothues heeft haar carrière na 22 jaar beëindigd. Dat meldt de 37-jarige voormalige international op Instagram. In totaal speelde Grothues 392 duels in Oranje. Ook was ze jarenlang aanvoerder van Nederland.
2 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Een groep van ruim tweehonderd Iraanse sporters heeft Kirsty Coventry, de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC), opgeroepen het lidmaatschap van het olympisch comité van Iran in te trekken. Dat is te lezen in een open brief van de sporters aan Coventry, die belangenorganisatie Global Athlete op X heeft gedeeld.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - De wereldtitel heeft rust in het leven van kogelstootster Jessica Schilder gebracht. "Ik ben veel relaxter en zit beter in mijn vel door die gouden medaille die op mijn nachtkastje ligt. Ik ken geen twijfels meer", zei de Volendamse Sportvrouw van het Jaar op sportcentrum Papendal bij de presentatie van de atletiekploeg voor de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun.
6 uur geledenCOLOMBIER-LE-VIEUX (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn tweede ritzege behaald in Parijs-Nice. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike won na de vierde etappe ook de vijfde rit over 206,3 kilometer naar Colombier-le-Vieux. Hij arriveerde solo. De Fransman Valentin Paret-Peintre eindigde op 2 minuten als tweede.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Technisch directeur Chiel Warners van de Atletiekunie spreekt niet uit hoeveel medailles de Nederlandse equipe moet halen op de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij verwacht er wel een aantal. "Want iedere atleet die wij sturen, is finalewaardig", zei de nieuwe technische baas donderdag bij de teampresentatie op sportcentrum Papendal.
7 uur geleden