Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bernal en Quintana met Colombiaanse sporters terug in Europa

Bernal en Quintana met Colombiaanse sporters terug in Europa

MADRID (ANP) - De Colombiaanse wielrenners Egan Bernal en Nairo Quintana zijn terug op Europese bodem. Het vliegtuig met daarin zo'n 120 topsporters en hun begeleiders uit Colombia arriveerde maandagochtend op de luchthaven van Madrid. Als gevolg van de coronacrisis is het vliegverkeer van en naar Colombia zeer beperkt, maar Spanje maakte een uitzondering voor de speciale 'sportersvlucht'.

Aan boord zaten niet alleen heel wat wielrenners, maar ook tweevoudig olympisch BMX-kampioene Mariana Pajón en voetbaltrainer Jorge Luis Pinto, de nieuwe bondscoach van de Verenigde Arabische Emiraten.

Bernal, vorig jaar winnaar van de Tour de France, en klimmer Quintana keerden in maart terug naar Colombia nadat het wielerseizoen was stopgezet vanwege het coronavirus. Ze moesten in hun vaderland vanwege de lockdown geruime tijd binnen blijven. Sinds een paar weken mogen ze weer buiten trainen.

Alle Colombiaanse sporters zijn voor vertrek naar Madrid getest op het coronavirus. De wielrenners gaan zich nu in Europa voorbereiden op de Tour de France, die eind augustus in Nice begint. Quintana komt op 6 augustus al in actie. De kopman van Arkéa-Samsic, die in Madrid het vliegtuig uitstapte met twee mondkapjes op en in de aankomsthal ook nog een spatscherm voor op z'n hoofd kreeg, rijdt een eendagskoers naar de top van de Mont Ventoux.

Meer uit Sport

Kok wint vierde 500 meter op rij met Nederlands podium

CALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de vierde 500 meter op rij gewonnen. De wereldkampioene was de beste in 36,72. Jutta Leerdam werd met 37,01 tweede en Marrit Fledderus met 37,08 derde. Achter het geheel Nederlandse podium volgde Anna Boersma op de vierde plaats en Angel Daleman op de vijfde plaats.

37 minuten geleden
Schaatssters winnen in Calgary tweede ploegenachtervolging

CALGARY (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de ploegenachtervolging gewonnen. Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud waren met 2.52,52 nipt sneller dan Canada en Japan. Olympisch kampioen Canada was 0,16 seconde langzamer. Japan kwam tot 2.53,08.

1 uur geleden
Tennissers Italië winnen Davis Cup voor derde keer op rij

BOLOGNA (ANP) - De Italiaanse tennissers hebben voor de derde keer op rij de Davis Cup gewonnen. In Bologna bezorgde Flavio Cobolli, de nummer 22 van de wereldranglijst, Italië het tweede punt door de Spanjaard Jaume Munar te verslaan in drie sets: 1-6 7-6 (5) 7-5. Matteo Berrettini had de gastheren op voorsprong gebracht met een zege op Pablo Carreño Busta (6-3 6-4).

1 uur geleden
Shorttrackster Velzeboer wint ook derde 500 meter in World Tour

GDANSK (ANP) - Xandra Velzeboer heeft bij de World Tour in het Poolse Gdansk ook de derde 500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene op deze afstand was in de finale sneller dan de Amerikaanse Corinne Stoddard en Choi Min-jeong uit Zuid-Korea.

5 uur geleden
Shorttracker Van 't Wout wint 1000 meter bij wereldbeker Gdansk

GDANSK (ANP) - Jens van 't Wout heeft zijn eerste gouden medaille in de wereldbeker shorttrack dit seizoen gegrepen. Bij de derde World Tour in Gdansk versloeg de 24-jarige shorttracker in de finale de Italiaan Pietro Sighel en de Canadees Steven Dubois.

5 uur geleden
Zilver voor shorttrackers op gemengde aflossing in Gdansk

GDANSK (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben zondag in het Poolse Gdansk bij de derde wedstrijd uit de World Tour het zilver gepakt op de gemengde aflossing. Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Jens van 't Wout en Teun Boer moesten het team van Zuid-Korea net voorlaten. Van 't Wout slaagde er, enigszins gehinderd, net voor de streep niet in als eerste te finishen. Het team van Canada werd derde.

9 uur geleden
Brand wint in Tabor eerste wedstrijd om wereldbeker veldrijden

TABOR (ANP) - Lucinda Brand heeft zondag de eerste wedstrijd om de wereldbeker veldrijden gewonnen. De 36-jarige renster uit Dordrecht was in het Tsjechische Tabor in een sprint te snel voor de Italiaanse Sara Casasola. Europees kampioen Inge van der Heijden finishte op enige afstand als derde.

9 uur geleden