Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bermuda opgelucht na overtrekken orkaan Ernesto

Bermuda opgelucht na overtrekken orkaan Ernesto

BERMUDA (ANP/RTR) - Orkaan Ernesto is zaterdag behoorlijk tekeer gegaan op Bermuda, maar toch kon de bevolking van het Britse eiland opgelucht ademhalen nadat het natuurgeweld goeddeels was overgetrokken. Op veel plaatsen viel de stroom uit, werden bomen ontworteld en liepen straten onder water, maar ernstige persoonlijke ongelukken en onherstelbare schade aan huizen en bezittingen bleven uit.

Ernesto, van de 'lichte' categorie 1, ging gepaard met extreme windstoten, die de golven voor de kust opstuwden tot soms 10 meter, en hevige regen. Volgens de meteorologische dienst viel er plaatselijk 150 millimeter. In de nasleep komt er tot in de loop van zondag nog meer hemelwater neer.

Het centrum van de orkaan is Bermuda, dat op ongeveer 1000 kilometer uit de kust van Zuid- en Noord-Carolina ligt, inmiddels voorbij en trekt in noordnoordoostelijke richting over de Noordelijke Atlantische Oceaan.

Volgens de berekeningen van de weerdeskundigen kan Ernesto maandag laat aan land komen in het zuidoosten van het Canadese eiland Newfoundland. Hoewel de Amerikaanse oostkust gespaard lijkt te blijven, zijn de strandliefhebbers gewaarschuwd voor levensgevaarlijke golven en verraderlijke stromingen. Zwemmen in zee is begin volgende week af te raden.

Meer uit Buitenland

Republikein wil afzettingsprocedure tegen Pete Hegseth

WASHINGTON (ANP) - De Republikeinse volksvertegenwoordiger Thomas Massie wil volgende week een stemming afdwingen over een afzettingsprocedure tegen de Amerikaanse defensieminister Pete Hegseth. Dat zei hij tegen CNN. Meerdere Republikeinse bronnen verwachten dat het Huis van Afgevaardigden daarmee instemt.

3 uur geleden
Hongkongse activist Joshua Wong krijgt nog eens tien jaar cel

HONGKONG (ANP/AFP) - De Hongkongse democratieactivist Joshua Wong is veroordeeld tot nog eens tien jaar gevangenisstraf wegens samenspanning met buitenlandse mogendheden. De 30-jarige oud-studentenleider zit al bijna zes jaar vast en zou naar verwachting in januari vrijkomen.

3 uur geleden
Seoul wil scheepvaart bij Hormuz beschermen met militaire missie

SEOUL (ANP/AFP) - Zuid-Korea stuurt een patrouillevliegtuig en een explosievenopruimingsteam naar wateren bij de Straat van Hormuz. Volgens het ministerie van Defensie moet de missie de commerciële scheepvaart en de energievoorziening beschermen.

5 uur geleden
Beierse vicepremier Hubert Aiwanger dood aangetroffen in hotel

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse politicus Hubert Aiwanger, vicepremier en minister van Economische Zaken van de deelstaat Beieren, is overleden. Dat meldt persbureau DPA op basis van hooggeplaatste bronnen binnen de Beierse regering. Aiwanger is 55 jaar geworden.

5 uur geleden
Frans lagerhuis verwerpt begroting voor 2027

PARIJS (ANP) - Het Franse lagerhuis heeft woensdag het belastingdeel van de begroting voor 2027 verworpen. Alle 458 parlementariërs van de Assemblée Nationale die hun stem uitbrachten, stemden tegen, melden Franse media waaronder BFMTV. Twee parlementariërs onthielden zich van stemming. Daarmee is de volledige begroting in eerste lezing verworpen.

5 uur geleden
Democraat Jeffries stelt zich kandidaat voor voorzitterschap Huis

WASHINGTON (ANP) - De Democratische fractievoorzitter in het Huis van Afgevaardigden, Hakeem Jeffries, heeft zich kandidaat gesteld voor het voorzitterschap van het Huis. Een dag na de verkiezingszege van de Democraten vroeg Jeffries zijn collega's in een brief om zijn kandidatuur te steunen.

10 uur geleden
Amerikaanse ruimtetelescoop Swift na 22 jaar vergaan in dampkring

HOUSTON (ANP) - De Amerikaanse ruimtetelescoop Swift is woensdag vergaan in de dampkring. Hij eindigde als een vuurbal. Het is nog niet bekend of brokstukken de ondergang hebben overleefd en zijn ingeslagen op aarde.

11 uur geleden