Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Berlijn wil miljarden ophalen met verkoop aandelen Deutsche Bahn

Berlijn wil miljarden ophalen met verkoop aandelen Deutsche Bahn

BERLIJN (ANP) - De Duitse regering verwacht 4 miljard euro op te halen met de verkoop van aandelen in de spoorwegmaatschappij Deutsche Bahn (DB). Dat staat volgens persbureau dpa in plannen van het ministerie van Financiën in Berlijn die het heeft ingezien.

DB moet fors investeren in het Duitse spoorwegennet. Dat is nu overvol, wat tot veel problemen met vertragingen leidt. Om de investeringen te vergemakkelijken wil de bondsregering het eigen vermogen van het vervoersbedrijf de komende vijf jaar met 20 miljard euro verhogen.

Om meer kapitaal vrij te spelen voor onderhoud aan en vernieuwing van de spoorwegen verkocht DB ook al dochteronderneming Arriva. Het ov-bedrijf dat onder andere in Overijssel, Limburg en Groningen rijdt, komt in handen van de Amerikaanse investeerder I Squared. Ook dochteronderneming DB Schenker staat te koop.

Meer uit Financieel

WSJ: luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt sluiting voor

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.

39 minuten geleden
Europarlementariër vindt VS onbetrouwbaar na verhogen heffing

BRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.

2 uur geleden
Vleesverwerker Vion verkoopt nog een Duitse slachterij

BOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.

3 uur geleden
Trump kondigt hogere importheffing op auto's en trucks uit EU aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.

3 uur geleden
FNV dreigt met ov-staking in juni om onvrede over kabinetsplannen

AMSTERDAM (ANP) - De FNV is medio juni van plan te gaan staken in het openbaar vervoer. De grootste vakbond van Nederland is niet te spreken over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Begin maart kondigde de vakbond al aan acties voor te bereiden.

4 uur geleden
Oprichter modeketen Superdry schuldig bevonden aan verkrachting

GLOUCESTER (ANP) - James Holder, de medeoprichter van modeketen Superdry, is vrijdag door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting, meldt Sky News. Volgende week wordt zijn straf bepaald door de rechtbank in Bristol.

4 uur geleden
Pentagon sluit deal met zeven techreuzen, Anthropic ontbreekt

WASHINGTON (ANP/RTR) - Zeven AI-bedrijven hebben een overeenkomst bereikt met het Pentagon. Daardoor kan het Amerikaanse ministerie van Defensie gebruikmaken van de geavanceerde mogelijkheden van de techbedrijven. Anthropic is de opvallende afwezige. De AI-startup werkte eerder veel samen met het ministerie.

5 uur geleden