Bericht naamsverandering Volkswagen in VS blijkt 1 aprilgrap
WOLFSBURG (ANP) - De aankondiging van Volkswagen om het bedrijf in de Verenigde Staten te laten omdopen tot Voltswagen, is zoals velen al vermoedden een 1 aprilgrap, heeft nu ook een woordvoerder van de Duitse autobouwer toegegeven. De naam Voltswagen was een knipoog naar de ambitie van Volkswagen om de markt voor elektrische auto's te veroveren.
Volkswagen wekte dinsdag ongeloof met de aankondiging om zijn naam officieel te veranderen in Verenigde Staten, twee dagen voor 1 april. De aankondiging moest extra geloofwaardigheid krijgen met een persbericht op de Amerikaanse website en een wijziging van het Twitter-account. Een woordvoerder in de Verenigde Staten, geïnterviewd door persagentschap AFP, bevestigde dinsdag zelfs de inhoud van het persbericht.
Enkele vertegenwoordigers van Volkswagen gaven dinsdag uiteindelijk toe in de Amerikaanse pers dat alles bedrog was. Het bedrijf komt woensdag naar verwachting met een nog een verklaring naar buiten, vertelde een bron.
Of de aankondiging nu een broodje-aapverhaal, een marketingstunt of werkelijkheid was, het nieuws werd door sommigen niet als geheel onwaarschijnlijk gezien. Volkswagen heeft grote ambities in de markt voor elektrische auto's. Het bedrijf wil vanaf 2025 internationaal marktleider worden, nog voor het Amerikaanse Tesla.
Dat Volkswagen om die reden zijn imago in de VS wil oppoetsen is niet geheel ondenkbaar. Het Duitse merk staat er met name bekend om het Dieselgate-schandaal, dat Volkswagen miljarden heeft gekost en een een deel van zijn reputatie.
'Voltswagen' was overigens niet de eerste publiciteitsstunt van de Duitse autobouwer. In 2003, toen Volkswagen een nieuwe Golf lanceerde, werd de Duitse thuisplaats Wolfsburg voor een paar weken omgedoopt tot Golfsburg.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag verder weggezakt na de forse verliesbeurt een dag eerder. Beleggers bleven voorzichtig na een reeks van wederzijdse aanvallen tussen de Verenigde Staten en Iran, ondanks het staakt-het-vuren tussen de twee partijen.
28 minuten geledenKYOTO (ANP) - Nintendo verwacht dit jaar minder Switch 2-spelcomputers te verkopen dan vorig jaar, toen de console op de markt werd gebracht. Tegelijkertijd is het Japanse gamebedrijf van plan de prijzen voor de Switch 2 te verhogen. Net als veel andere elektronicafabrikanten kampt Nintendo met sterk gestegen kosten voor chips door de grote vraag van AI-bedrijven.
35 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ook klanten van Reaal kunnen definitief geld tegemoetzien als compensatie voor de woekerpolisaffaire. Meer dan 90 procent van de gedupeerden heeft ingestemd met de schikking die organisaties als de Consumentenbond en ConsumentenClaim ruim twee jaar geleden namens hen overeenkwamen. Daarmee kan het uitbetalen beginnen, meldt de Consumentenbond.
52 minuten geledenFRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Commerzbank heeft de winstverwachting voor dit jaar verhoogd. Ook schrapt de Duitse bank meer banen. De stappen volgen op het vijandige bod van de Italiaanse bank UniCredit op Commerzbank.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - Elektronica- en entertainmentconcern Sony verwacht dit jaar de winst op te voeren, geholpen door betere resultaten van zijn gametak en muziekdivisie. Het bedrijf verkoopt onder andere de PlayStation 5-console en denkt ook meer eigen games te verkopen. Van de spelcomputers zelf verwacht Sony er juist minder te verkopen dan in het afgelopen boekjaar.
1 uur geledenTOKIO (ANP/RTR/AFP) - Het Japanse autoconcern Toyota verwacht dat de winst in het huidige boekjaar, dat loopt tot en met maart 2027, met een vijfde zal dalen. De onzekerheden over de kosten en leveringen door de oorlog in het Midden-Oosten drukken volgens de grootste autofabrikant ter wereld op de winst, ondanks de sterke vraag naar hybride modellen die de omzetgroei stimuleert.
1 uur geledenROSMALEN (ANP) - De impact van de oorlog in het Midden-Oosten is voor Heijmans "beheersbaar". Prijzen van grondstoffen fluctueren door de onzekerheid maar dat heeft nagenoeg geen effect op de lopende projecten omdat de inkoop daarvan grotendeels al gedaan is, meldt het bouwbedrijf.
2 uur geleden