Bergwijn verklaart vormverlies niet door invulling spitspositie
NAPELS (ANP) - Steven Bergwijn denkt niet dat zijn mindere vorm bij Ajax de laatste weken te maken heeft met het feit dat Mohammed Kudus in het centrum van de aanval vaak de voorkeur krijgt boven Brian Brobbey. "Ik heb met iedereen wel een klik", zei hij een dag voor de uitwedstrijd tegen Napoli in de Champions League. "Ook met Mo en Brian."
Bergwijn, afgelopen zomer voor ruim 31 miljoen euro overgekomen van Tottenham Hotspur, begon voortvarend aan het seizoen. Hij speelde goed samen met Brobbey, die toen nog vaak als spits aan de aftrap verscheen. Volgens Bergwijn heeft zijn mindere spel niet te maken met de invulling van de spitspositie. "Het hoort bij het voetbal, het is niet altijd een stijgende lijn", zei hij. "Iedereen heeft betere fases en mindere fases. Ik train gewoon elke dag hard, het komt vanzelf weer goed."
Voor Bergwijn kwam het sterke spel van Napoli afgelopen week niet als een verrassing. "Ik had dat wel verwacht. Als je kijkt naar de namen en de spelers die er zijn. Het is een heel sterk elftal, het complete plaatje heeft Napoli op dit moment wel", zei hij over de koploper van de Serie A.
Bergwijn vindt ook dat Ajax snel beter moet gaan presteren dan de afgelopen weken. "We hebben veel gepraat. Het is nu vooral zaak dat we dichtbij elkaar blijven. We moeten snel weer laten zien dat we beter kunnen."
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
3 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
6 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
10 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
12 uur geleden