Bergwijn verklaart vormverlies niet door invulling spitspositie
NAPELS (ANP) - Steven Bergwijn denkt niet dat zijn mindere vorm bij Ajax de laatste weken te maken heeft met het feit dat Mohammed Kudus in het centrum van de aanval vaak de voorkeur krijgt boven Brian Brobbey. "Ik heb met iedereen wel een klik", zei hij een dag voor de uitwedstrijd tegen Napoli in de Champions League. "Ook met Mo en Brian."
Bergwijn, afgelopen zomer voor ruim 31 miljoen euro overgekomen van Tottenham Hotspur, begon voortvarend aan het seizoen. Hij speelde goed samen met Brobbey, die toen nog vaak als spits aan de aftrap verscheen. Volgens Bergwijn heeft zijn mindere spel niet te maken met de invulling van de spitspositie. "Het hoort bij het voetbal, het is niet altijd een stijgende lijn", zei hij. "Iedereen heeft betere fases en mindere fases. Ik train gewoon elke dag hard, het komt vanzelf weer goed."
Voor Bergwijn kwam het sterke spel van Napoli afgelopen week niet als een verrassing. "Ik had dat wel verwacht. Als je kijkt naar de namen en de spelers die er zijn. Het is een heel sterk elftal, het complete plaatje heeft Napoli op dit moment wel", zei hij over de koploper van de Serie A.
Bergwijn vindt ook dat Ajax snel beter moet gaan presteren dan de afgelopen weken. "We hebben veel gepraat. Het is nu vooral zaak dat we dichtbij elkaar blijven. We moeten snel weer laten zien dat we beter kunnen."
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV kan zondag in de thuiswedstrijd tegen FC Volendam in de Eredivisie niet beschikken over Ivan Perisic. De Kroaat viel woensdag in de door de Eindhovenaren met 4-1 gewonnen ontmoeting bij Liverpool in de Champions League uit met een blessure.
23 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Clubs uit het amateurvoetbal zijn het met clubs uit het betaald voetbal in Nederland (bvo's) niet eens geworden over een herziening van de opleidingsvergoedingen. Dat is het geld dat amateurclubs krijgen voor de jaren dat ze een speler die doorbreekt in het betaald voetbal hebben opgeleid.
5 uur geledenSEVILLA (ANP) - FC Utrecht wacht ook na vijf speelronden nog op de eerste zege in het hoofdtoernooi van de Europa League. Het elftal van trainer Ron Jans ging met 2-1 onderuit bij Real Betis, de huidige nummer 5 uit de Spaanse voetbalcompetitie.
16 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft in de Europa League verloren van VfB Stuttgart. In Deventer eindigde de wedstrijd in een 4-0-zege voor de Duitsers.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie vindt niet dat er bij Feyenoord reden is tot paniek. "Het is niet zo moeilijk om positief te blijven. Dit is een beetje de fase waarin we zitten", sprak de trainer van de Rotterdammers na de thuisnederlaag van 3-1 tegen Celtic in de Europa League tegen Ziggo Sport.
17 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Donyell Malen heeft een belangrijk aandeel gehad in de zege van Aston Villa op Young Boys in de Europa League: 2-1. De Oranje-international maakte beide doelpunten voor de Engelse ploeg.
18 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft tegen het Ierse Shelbourne de tweede zege in de Conference League geboekt. In Alkmaar eindigde het duel in 2-0 voor de ploeg van coach Maarten Martens door treffers van Mees de Wit en invaller Isak Jensen.
18 uur geleden