Bergwijn verklaart vormverlies niet door invulling spitspositie
NAPELS (ANP) - Steven Bergwijn denkt niet dat zijn mindere vorm bij Ajax de laatste weken te maken heeft met het feit dat Mohammed Kudus in het centrum van de aanval vaak de voorkeur krijgt boven Brian Brobbey. "Ik heb met iedereen wel een klik", zei hij een dag voor de uitwedstrijd tegen Napoli in de Champions League. "Ook met Mo en Brian."
Bergwijn, afgelopen zomer voor ruim 31 miljoen euro overgekomen van Tottenham Hotspur, begon voortvarend aan het seizoen. Hij speelde goed samen met Brobbey, die toen nog vaak als spits aan de aftrap verscheen. Volgens Bergwijn heeft zijn mindere spel niet te maken met de invulling van de spitspositie. "Het hoort bij het voetbal, het is niet altijd een stijgende lijn", zei hij. "Iedereen heeft betere fases en mindere fases. Ik train gewoon elke dag hard, het komt vanzelf weer goed."
Voor Bergwijn kwam het sterke spel van Napoli afgelopen week niet als een verrassing. "Ik had dat wel verwacht. Als je kijkt naar de namen en de spelers die er zijn. Het is een heel sterk elftal, het complete plaatje heeft Napoli op dit moment wel", zei hij over de koploper van de Serie A.
Bergwijn vindt ook dat Ajax snel beter moet gaan presteren dan de afgelopen weken. "We hebben veel gepraat. Het is nu vooral zaak dat we dichtbij elkaar blijven. We moeten snel weer laten zien dat we beter kunnen."
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.
1 uur geledenBILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
19 uur geledenCREMONESE (ANP) - Tijjani Noslin heeft Lazio aan een uitzege op Cremonese geholpen. De aanvaller uit Amsterdam mocht na rust invallen en bereidde de gelijkmaker van Gustav Isaksen voor. In blessuretijd maakte Noslin het winnende doelpunt (1-2).
23 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Diego Simeone rekent dinsdagavond op Julián Álvarez in de uitwedstrijd van Atlético Madrid tegen Arsenal in de halve finale van de Champions League. "Hij is heel belangrijk voor ons, ook omdat hij het Engelse voetbal kent", zei hij over de spits die eerder voor Manchester City uitkwam.
23 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).
1 dag geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.
1 dag geleden