Bergwijn verklaart vormverlies niet door invulling spitspositie
NAPELS (ANP) - Steven Bergwijn denkt niet dat zijn mindere vorm bij Ajax de laatste weken te maken heeft met het feit dat Mohammed Kudus in het centrum van de aanval vaak de voorkeur krijgt boven Brian Brobbey. "Ik heb met iedereen wel een klik", zei hij een dag voor de uitwedstrijd tegen Napoli in de Champions League. "Ook met Mo en Brian."
Bergwijn, afgelopen zomer voor ruim 31 miljoen euro overgekomen van Tottenham Hotspur, begon voortvarend aan het seizoen. Hij speelde goed samen met Brobbey, die toen nog vaak als spits aan de aftrap verscheen. Volgens Bergwijn heeft zijn mindere spel niet te maken met de invulling van de spitspositie. "Het hoort bij het voetbal, het is niet altijd een stijgende lijn", zei hij. "Iedereen heeft betere fases en mindere fases. Ik train gewoon elke dag hard, het komt vanzelf weer goed."
Voor Bergwijn kwam het sterke spel van Napoli afgelopen week niet als een verrassing. "Ik had dat wel verwacht. Als je kijkt naar de namen en de spelers die er zijn. Het is een heel sterk elftal, het complete plaatje heeft Napoli op dit moment wel", zei hij over de koploper van de Serie A.
Bergwijn vindt ook dat Ajax snel beter moet gaan presteren dan de afgelopen weken. "We hebben veel gepraat. Het is nu vooral zaak dat we dichtbij elkaar blijven. We moeten snel weer laten zien dat we beter kunnen."
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - Ajax heeft volgens Fred Grim "een heel slechte wedstrijd gespeeld". Dat zei de coach van de Amsterdammers na het 0-0-gelijkspel bij PEC Zwolle tegen ESPN. "Het was gewoon niet goed. Ook al was het moeilijk voetballen op dit veld. Het was zeker niet goed genoeg om te winnen", aldus Grim.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - Ajax is zondag bij PEC Zwolle niet verder gekomen dan een 0-0-gelijkspel. Het elftal van Fred Grim wist daardoor slechts ten dele te profiteren van de nederlaag van NEC tegen Fortuna Sittard. Ajax staat na 25 wedstrijden op de derde plaats met 1 punt meer dan NEC. PEC staat twaalfde met 28 punten.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-aanwinst Raheem Sterling (31) moet zondag in De Veste opnieuw genoegen nemen met een reserverol. Coach Robin van Persie wil de Engelse aanvaller langzaam brengen en zal hem in het uitduel met FC Twente waarschijnlijk opnieuw een invalbeurt gunnen. Sterling speelde vorige week bij zijn debuut in de Eredivisie een half uur in De Kuip tegen Telstar.
2 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA houdt de situatie na de Amerikaanse en Israëlische bombardementen op Iran nauwlettend in de gaten. Op dit moment is er nog geen duidelijkheid of het land komende zomer meedoet aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We hebben een vergadering gehad en het is nog te vroeg om in detail commentaar te geven, maar we volgen de ontwikkelingen rond alle kwesties over de hele wereld", zei FIFA-secretaris-generaal Mattias Grafström tijdens de jaarlijkse algemene vergadering van de International Football Association Board in Wales.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - Wout Weghorst keert terug in de basisopstelling van Ajax. De spits start zondagmiddag tegen PEC Zwolle en wordt geflankeerd door Mika Godts en Rayane Bounida. Weghorst lag er rond de jaarwisseling ruim een maand uit door een enkelblessure, daarna moest hij het doen met invalbeurten.
4 uur geledenLE HAVRE (ANP) - PSG heeft de koppositie in de Franse Ligue 1 verstevigd door Le Havre met 1-0 te verslaan. De ploeg uit Parijs heeft nu 4 punten voorsprong op nummer 2 Lens, dat vrijdag met 1-1 gelijkspeelde tegen Strasbourg.
17 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft zich in het thuisduel met Genoa (2-0) hersteld van de verrassende uitschakeling in de Champions League. De verliezend finalist van vorig seizoen verloor dinsdag in de tussenronde op eigen veld met 2-1 van het Noorse Bodø/Glimt, na ook het uitduel al te hebben verloren (3-1). Tegen Genoa boekte de Italiaanse koploper juist de achtste achtereenvolgende overwinning in de competitie.
17 uur geleden