Bergwijn scoort maar verliest met Tottenham van Aston Villa
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de laatste thuiswedstrijd van het seizoen verloren. De Londenaren gingen in eigen stadion onderuit tegen Aston Villa: 1-2. Door het verlies is het onzeker of Tottenham komend seizoen Europees voetbal speelt.
Steven Bergwijn had voor het eerst sinds begin februari een basisplaats bij de Spurs en de oud-PSV'er onderscheidde zich al snel. Bergwijn profiteerde in de 8e minuut van een verdedigende fout bij Aston Villa. De aanvaller sprintte het strafschopgebied in en schoot de bal hard in de rechterbovenhoek. Het was voor Bergwijn zijn eerste doelpunt dit seizoen in de competitie.
Sergio Reguilon was er voor een groot deel verantwoordelijk voor dat Tottenham het duel verloor. De Spaanse verdediger maakte in de 20e minuut een opmerkelijk eigen doelpunt. Na een voorzet van Marvelous Nakamba trapte hij de bal van vrij grote afstand onbesuisd achter zijn eigen doelman Hugo Lloris.
El Ghazi
Reguilon blunderde in de 39e minuut opnieuw toen hij slecht stond te verdedigen en de bal daardoor via Bertrand Traoré voor de voeten van Ollie Watkins kwam: 1-2.
Tottenham wist die achterstand na rust niet meer weg te werken. Bergwijn werd in de 72e minuut gewisseld. Bij Aston Villa deed Anwar El Ghazi de gehele wedstrijd mee. Bergwijn en El Ghazi maken allebei deel uit van de voorlopige selectie van het Nederlands elftal voor het EK.
Everton
Everton won met 1-0 van Wolverhampton Wanderers dankzij een doelpunt van Richarlison. Tottenham en Everton hebben nu allebei 59 punten en staan zevende en achtste. De nummer zeven mag komend seizoen meedoen aan de voorronden van de nieuwe Conference League. Beide clubs kunnen ook nog als zesde eindigen, een positie die recht geeft op het hoofdtoernooi van de Europa League. Concurrent West Ham United speelt woensdag nog.
Arsenal pakte de laatste kans door in blessuretijd bij Crystal Palace te winnen: 1-3. De Braziliaan Gabriel Martinelli maakte in de 91e minuut de 1-2 en in de 95e minuut zorgde Nicolas Pépé nog voor de 1-3. Arsenal blijft negende met 58 punten en doet op de laatste speeldag nog mee voor een Europees ticket.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/AFP) - De man die in mei inreed op feestende supporters van Liverpool heeft bij de start van zijn proces 31 aanklachten ontkend, waaronder zwaar lichamelijk letsel, opzettelijke verwonding en gevaarlijk rijgedrag.
25 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Ousmane Dembélé maakt woensdag naar alle waarschijnlijkheid weer deel uit van de wedstrijdselectie van Paris Saint-Germain. De 28-jarige aanvaller, winnaar van de Gouden Bal, kwam dit seizoen door verschillende blessures pas vijf keer in actie. Drie weken geleden deed Dembélé voor het laatst mee.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid kan woensdag in de uitwedstrijd tegen Olympiakos in de Champions League niet beschikken over Thibaut Courtois. De Belgische doelman heeft een maag-darminfectie, meldt de Spaanse voetbalclub op X.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De rode kaart die een speler van Everton maandagavond kreeg voor een slaande beweging naar een ploeggenoot, is volgens trainer David Moyes niet onoverkomelijk. Speler Idrissa Gueye heeft zijn excuses aangeboden en daarmee is de zaak wat Everton-trainer Moyes betreft opgelost. "Dit soort dingen gebeuren nu eenmaal in het voetbal", zei hij.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer José Mourinho van Benfica ziet het Champions League-duel met Ajax van dinsdag als "essentieel voor beide teams". Ajax en Benfica zijn de enige clubs in het belangrijkste Europese toernooi die alle vier duels hebben verloren. "Ajax is geen team voor nul punten na vier wedstrijden, net als wij", zei Mourinho een dag voor het duel in Amsterdam.
17 uur geledenTURIJN (ANP) - Jeugdinternational Jayden Addai heeft Como op weg geholpen naar een ruime 5-1-uitzege op Torino. De 20-jarige aanvaller maakte de eerste twee doelpunten van het elftal van trainer Cesc Fàbregas.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is met Jordi Cruijff in gesprek over de functie van technisch directeur. De club onderzoekt of de zoon van de overleden clublegende Johan Cruijff interesse heeft om Alex Kroes op te volgen.
21 uur geleden