Bergwijn scoort maar verliest met Tottenham van Aston Villa
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de laatste thuiswedstrijd van het seizoen verloren. De Londenaren gingen in eigen stadion onderuit tegen Aston Villa: 1-2. Door het verlies is het onzeker of Tottenham komend seizoen Europees voetbal speelt.
Steven Bergwijn had voor het eerst sinds begin februari een basisplaats bij de Spurs en de oud-PSV'er onderscheidde zich al snel. Bergwijn profiteerde in de 8e minuut van een verdedigende fout bij Aston Villa. De aanvaller sprintte het strafschopgebied in en schoot de bal hard in de rechterbovenhoek. Het was voor Bergwijn zijn eerste doelpunt dit seizoen in de competitie.
Sergio Reguilon was er voor een groot deel verantwoordelijk voor dat Tottenham het duel verloor. De Spaanse verdediger maakte in de 20e minuut een opmerkelijk eigen doelpunt. Na een voorzet van Marvelous Nakamba trapte hij de bal van vrij grote afstand onbesuisd achter zijn eigen doelman Hugo Lloris.
El Ghazi
Reguilon blunderde in de 39e minuut opnieuw toen hij slecht stond te verdedigen en de bal daardoor via Bertrand Traoré voor de voeten van Ollie Watkins kwam: 1-2.
Tottenham wist die achterstand na rust niet meer weg te werken. Bergwijn werd in de 72e minuut gewisseld. Bij Aston Villa deed Anwar El Ghazi de gehele wedstrijd mee. Bergwijn en El Ghazi maken allebei deel uit van de voorlopige selectie van het Nederlands elftal voor het EK.
Everton
Everton won met 1-0 van Wolverhampton Wanderers dankzij een doelpunt van Richarlison. Tottenham en Everton hebben nu allebei 59 punten en staan zevende en achtste. De nummer zeven mag komend seizoen meedoen aan de voorronden van de nieuwe Conference League. Beide clubs kunnen ook nog als zesde eindigen, een positie die recht geeft op het hoofdtoernooi van de Europa League. Concurrent West Ham United speelt woensdag nog.
Arsenal pakte de laatste kans door in blessuretijd bij Crystal Palace te winnen: 1-3. De Braziliaan Gabriel Martinelli maakte in de 91e minuut de 1-2 en in de 95e minuut zorgde Nicolas Pépé nog voor de 1-3. Arsenal blijft negende met 58 punten en doet op de laatste speeldag nog mee voor een Europees ticket.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.
5 uur geledenEMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."
5 uur geledenEMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."
5 uur geledenEMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.
6 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.
8 uur geledenSEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.
9 uur geleden