Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bergwijn scoort maar verliest met Tottenham van Aston Villa

Bergwijn scoort maar verliest met Tottenham van Aston Villa

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de laatste thuiswedstrijd van het seizoen verloren. De Londenaren gingen in eigen stadion onderuit tegen Aston Villa: 1-2. Door het verlies is het onzeker of Tottenham komend seizoen Europees voetbal speelt.

Steven Bergwijn had voor het eerst sinds begin februari een basisplaats bij de Spurs en de oud-PSV'er onderscheidde zich al snel. Bergwijn profiteerde in de 8e minuut van een verdedigende fout bij Aston Villa. De aanvaller sprintte het strafschopgebied in en schoot de bal hard in de rechterbovenhoek. Het was voor Bergwijn zijn eerste doelpunt dit seizoen in de competitie.

Sergio Reguilon was er voor een groot deel verantwoordelijk voor dat Tottenham het duel verloor. De Spaanse verdediger maakte in de 20e minuut een opmerkelijk eigen doelpunt. Na een voorzet van Marvelous Nakamba trapte hij de bal van vrij grote afstand onbesuisd achter zijn eigen doelman Hugo Lloris.

El Ghazi

Reguilon blunderde in de 39e minuut opnieuw toen hij slecht stond te verdedigen en de bal daardoor via Bertrand Traoré voor de voeten van Ollie Watkins kwam: 1-2.

Tottenham wist die achterstand na rust niet meer weg te werken. Bergwijn werd in de 72e minuut gewisseld. Bij Aston Villa deed Anwar El Ghazi de gehele wedstrijd mee. Bergwijn en El Ghazi maken allebei deel uit van de voorlopige selectie van het Nederlands elftal voor het EK.

Everton

Everton won met 1-0 van Wolverhampton Wanderers dankzij een doelpunt van Richarlison. Tottenham en Everton hebben nu allebei 59 punten en staan zevende en achtste. De nummer zeven mag komend seizoen meedoen aan de voorronden van de nieuwe Conference League. Beide clubs kunnen ook nog als zesde eindigen, een positie die recht geeft op het hoofdtoernooi van de Europa League. Concurrent West Ham United speelt woensdag nog.

Arsenal pakte de laatste kans door in blessuretijd bij Crystal Palace te winnen: 1-3. De Braziliaan Gabriel Martinelli maakte in de 91e minuut de 1-2 en in de 95e minuut zorgde Nicolas Pépé nog voor de 1-3. Arsenal blijft negende met 58 punten en doet op de laatste speeldag nog mee voor een Europees ticket.

Meer uit Voetbal

Paris Saint-Germain steviger aan de leiding door zege op Toulouse

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.

2 uur geleden
ADO Den Haag loopt door zege op Jong Ajax uit op SC Cambuur

DEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.

2 uur geleden
NEC-middenvelder Chery stopt als international van Suriname

NIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.

3 uur geleden
Liverpool-coach Slot mist keeper Alisson tegen City en PSG

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.

7 uur geleden
AZ-aanvoerder Clasie keert na blessure terug in selectie

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.

8 uur geleden
Vitesse ziet voorlopig af van aanstellen technisch manager

ARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.

8 uur geleden
Spits Miedema mist WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk

ZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.

8 uur geleden