
Bergwijn hoopt na hoofdrol op meer kansen bij Spurs
LONDEN (ANP) - Steven Bergwijn hoopt dat hij na zijn hoofdrol in de bekerwedstrijd tegen West Ham United (2-1) meer kansen krijgt bij Tottenham Hotspur. De oud-PSV'er had met een doelpunt en een assist een groot aandeel in het bereiken van de halve finales in de League Cup. "Het was een tijdje geleden dat ik mocht starten. Ik had zo'n wedstrijd nodig en ik hoop dat ik zo kan doorgaan", zei Bergwijn.
De 24-jarige aanvaller krijgt in de Premier League sporadisch speeltijd van manager Antonio Conte, die begin november de ontslagen Nuno opvolgde. Bergwijn begon in augustus drie keer in de basis in de Premier League, maar mocht daarna alleen nog vier keer invallen "Ik heb lang niet gespeeld. Ik moet het soms doen met invalbeurten van 10 minuten", aldus Bergwijn. "Voor dit bekerduel zei de trainer dat de spelers die mochten starten een antwoord moesten geven. In het begin had ik het wat lastig, maar daarna ging het beter. Het is altijd fijn om dan te scoren en een assist te geven."
Bergwijn opende na bijna een half uur de score na een een-tweetje met Pierre-Emile Højbjerg. West Ham kwam snel weer langszij, maar 3 minuten later kon Lucas Moura na een actie van Bergwijn de 2-1 intikken. "Het is mijn kwaliteit om de één tegen één aan te gaan. De trainer zegt altijd: als je de kans hebt, dan moet je het doen. Ik zag de ruimte en ik deed het. Hopelijk krijg ik nu meer speelminuten", aldus de Oranje-international.
Conte haalde Bergwijn na een uur naar de kant. "Hij verdiende deze kans", zei de Italiaanse trainer. "Steven speelde goed, scoorde en gaf een assist. Ik denk wel dat hij de potentie heeft om het nog beter te doen."
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz verwacht niet dat zijn elftal de inhaalwedstrijd tegen Go Ahead Eagles woensdag eenvoudig wint. "Ik schijn het niet te mogen zeggen, maar daar heb ik lak aan. Ik vind echt dat Go Ahead een leuke ploeg heeft. Het verrast me niet dat ze op de zesde plaats staan. Het is een team dat al wat langer bij elkaar speelt", aldus de coach van de Eindhovenaren, die na vijf duels in de Eredivisie nog zonder puntenverlies zijn.
17 minuten geledenLIMASSOL (ANP) - De finale van de Europese Supercup is volgend jaar in Warschau. Dat is dinsdag besloten door het uitvoerend comité van de UEFA, dat bijeenkwam in Limassol op Cyprus. Het duel tussen de winnaar van de Champions League en de Europa League is op woensdag 14 augustus.
52 minuten geledenLONDEN (ANP) - Chelsea-trainer Mauricio Pochettino vindt het geen probleem dat de clubeigenaren na afloop van wedstrijden soms de kleedkamer opzoeken. Volgens Engelse media gebeurde dat zondag, toen de Londenaren in eigen stadion met 1-0 van Aston Villa verloren. Het rijke Chelsea staat door die nederlaag na zes wedstrijden slechtste veertiende. Vorig seizoen kwam Chelsea in de eindstand niet verder dan de twaalfde plek.
1 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft het contract met middenvelder Exequiel Palacios met drie jaar verlengd. De 24-jarige Argentijn, die vorig jaar met zijn land de wereldtitel won, is nu tot de zomer van 2028 aan de Duitse voetbalclub verbonden.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse-trainer Phillip Cocu weet nog niet of hij woensdag in het uitduel met FC Twente een beroep kan doen op Mathijs Tielemans en Amine Boutrah. Beide spelers hielden een blessure over aan de wedstrijd tegen Sparta Rotterdam van afgelopen zondag.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-middenvelder Ismael Saibari heeft zijn contract in Eindhoven verlengd tot de zomer van 2028. De Marokkaanse international maakte in 2020 zijn debuut voor het eerste elftal en sloot vorig seizoen definitief aan bij de hoofdmacht van de Eindhovense club.
4 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam gaat geen verdere stappen ondernemen om te proberen de wedstrijd tegen Ajax van komende woensdag te laten doorgaan. De Amsterdamse club liet eerder al weten af te zien van juridische stappen. "FC Volendam sluit zich hierbij aan en legt zich zodoende neer bij het besluit van de KNVB", aldus een verklaring van de club.
7 uur geleden