
Bergpadschool kijkt tevreden terug op deelname eerste editie ‘Maand van de Schooltuin’
GRIJPSKERKE - In mei werd de eerste editie van de ‘Maand van de Schooltuin’ georganiseerd in Nederland. Deze themamaand is in het leven geroepen om leerlingen te laten ontdekken hoe ze zelf groente en fruit kunnen zaaien, verzorgen en oogsten. Ook leerlingen van de Bergpadschool in Grijpskerke zijn aan de slag gegaan met schooltuinieren. De school vindt het belangrijk dat kinderen weten hoe voedsel wordt verbouwd en dat kinderen leren wat gezond is. Bovendien smaken tomaatjes uit de eigen moestuin natuurlijk het allerlekkerst.
De Maand van de Schooltuin is een initiatief van de Alliantie Schooltuinen en Jong Leren Eten. Zij vinden dat ieder kind in de basisschoolleeftijd toegang moet hebben tot een schooltuin. Zo draagt zelf zaaien, verzorgen en oogsten van groenten, fruit en bloemen bij aan meer kennis over en betrokkenheid bij voeding en natuur. Een schooltuin is een plek waar alle kinderen tot bloei kunnen komen. Lees meer op www.alliantieschooltuinen.nl/maand-van-de-schooltuin/.
Meer uit Middelburg
MIDDELBURG - Nel Kouters-van Gelderen, wonend in de gemeente Middelburg, is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Ze ontving de onderscheiding tijdens een ceremonie in het Elisabeth-Alexander Huis in Vlissingen.
2 uur geledenMIDDELBURG - Op zondag 3 augustus, tussen 15.00 en 18.00 uur speelt de Middelburgse bluesmuzikant Peetman bij Brasserie Fine in Veere. Dit is in het kader van Fine Tunes, waarvoor de Brasserie op zomerse zondagen artiesten laat optreden op het terras. De toegang is gratis.
23 uur geledenMIDDELBURG - Op zondag 3 augustus opent de Engelse Kerk in Middelburg de deuren voor de derde en laatste maand van de zomertentoonstelling Zicht op Zeeland. De expositie, die loopt van juni tot en met augustus, biedt in de laatste maand een frisse reeks kunstwerken rond het thema 'Zeeuwse stilte en ruimte'.
1 dag geledenVEERE - Inwoners van Veere zijn fanatiek bezig met vergroening en staan momenteel bovenaan in Zeeland bij het NK Tegelwippen. In totaal zijn al 3214 tegels gewipt en vervangen door groen. Sluis volgt met 2091 tegels en Schouwen-Duiveland met 1867.
1 dag geledenAAGTEKERKE - In Aagtekerke is zondagavond een paard uit een sloot gered door de brandweer. Het dier kwam vast te zitten langs de Aagtekerkseweg en kon op eigen kracht niet meer op de kant komen.
1 dag geledenMIDDELBURG - Met trots en bewondering wordt de oudste én meest inspirerende deelnemer van SeniorFit in het zonnetje gezet: Toos Kraak, die vandaag op 28 juli 100 jaar wordt!
2 dagen geledenMELISKERKE - 'Stiekem gedanst', 'Zoveel te doen', 'Net als in de film', het zijn evergreens die zomaar zouden kunnen langskomen woensdagavond in hartje Meliskerke. Erik Mesie, zanger van de in de jaren '80 zeer populaire popgroep Toontje Lager, is namelijk een van de artiesten die woensdagavond 30 juli optreden bij het Feest op het Plein. Dit gratis toegankelijke evenement in Meliskerke begint al om 12.00 uur, met de zomerbraderie in en om de Torenstraat.
2 dagen geleden