Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Berghuis: tijd om basisplaats in Oranje te grijpen

Berghuis: tijd om basisplaats in Oranje te grijpen

ZEIST (ANP) - Na vier overwegend sterke seizoenen bij Feyenoord, leek een transfer naar het buitenland voor Steven Berghuis de voorbije maanden reëel. De 28-jarige aanvoerder koos bewust voor een langer verblijf in Rotterdam, vooral ook met het oog op Oranje. Berghuis is tot dusverre geen vaste basisspeler in de nationale ploeg en vindt dat de tijd rijp is zijn kans onder de nieuwe bondscoach Frank de Boer definitief te pakken.

Berghuis had zijn zaakwaarnemer laten weten dat hij alleen iets van hem hoefde te vernemen als een club uit de top vijftien van Europa zich zou melden. "Dat bleef vrij lang uit, tot de laatste dagen voor het sluiten van de transfermarkt. Maar het werd niet echt concreet. Dus heb ik er ook niet over hoeven nadenken", aldus Berghuis, die begrijpt waarom de aanbiedingen niet kwamen. "Ik heb met Feyenoord nog nooit Europees overwinterd, dat speelt ook mee hoe je er Europees gezien opstaat. Ik vergelijk het vaak met de jongens van Ajax, na hun geweldige Champions League-campagne. Dat is iets waar we met Feyenoord naar toe moeten en willen."

In de eerste vier competitiewedstrijden van dit seizoen scoorde Berghuis liefst zes keer. Bij Oranje kreeg de buitenspeler tegen Mexico (0-1) woensdag een basisplaats en na afloop werd Berghuis in de analyses omschreven als een van de lichtpuntjes. "Laten we ook niet overdrijven, het was oké. Maar ik was ook niet uitblinkend", vindt de Feyenoorder, die mede 'profiteerde' van de afwezigheid van de geblesseerde Steven Bergwijn van Tottenham Hotspur en zondag tegen Bosnië en Herzegovina vermoedelijk weer vanaf het begin mag meedoen.

Beschikbaar

Berghuis eist van zichzelf dat hij nu ook op die positie blijft staan als alle buitenspelers wel beschikbaar zijn bij Oranje. "Koeman maakte daarin vaak een andere keuze. Hij speelde vaak met Bergwijn of Quincy Promes op rechts. Dat waren natuurlijk jongens die het in de Champions League ook goed lieten zien. Tot op heden is het nog niet echt gelukt een vaste plek af te dwingen. Daarvoor moet ik belangrijk zijn en echt wat toevoegen, net zoals ik dat bij Feyenoord doe. Met doelpunten en voorzetten, zodat ze niet om me heen kunnen", aldus de oud-speler van onder meer AZ en Watford, die in zeventien interlands nog niet wist te scoren.

Sinds Dick Advocaat Berghuis in november vorig jaar aanwees als nieuwe aanvoerder, oogt de aanvaller rustiger en beheerster. Koeman gaf Berghuis een maand daarvoor nog stevige kritiek nadat hij na een zware overtreding op Teun Koopmeiners van AZ ontsnapte aan rood. Berghuis: "De laatste tijd winnen we veel en is de frustratie wel wat minder. Dick heeft me als aanvoerder een bepaalde verantwoordelijkheid gegeven. Dat zijn dan wel dingen die dan uit moeten blijven. Ik zeg niet dat het nooit meer gebeurt. Ik wil gewoon graag winnen en goed spelen en ben enorm gedreven."

De persoonlijke doelstellingen met Oranje zijn voor Berghuis duidelijk. "Ik wil er bij het EK en het WK bij zijn. Dat is ook een reden geweest om niet zomaar de stap naar het buienland te maken, naar een club waar ik niet weet waar ik terecht kom. Hier weet ik dat ik in beeld blijf bij Oranje."

Meer uit Sport

Kok kan niet wachten tot 'haar' 500 meter in Milaan begint

MILAAN (ANP) - Voor Femke Kok mag het alvast zondag 15 februari zijn. Op die dag hoopt de 25-jarige Friezin als eerste Nederlandse de olympische titel op de 500 meter te veroveren in het Milano Speed Skating Stadium. "Ik heb er superveel zin in en ik kan eigenlijk niet wachten. Ik had na die 1000 meter eigenlijk al zoiets van, nou laat maar komen", aldus de schaatsster die op de 1000 meter afgelopen dinsdag met zilver haar eerste olympische medaille veroverde.

17 minuten geleden
Velzeboer sliep na goud nauwelijks en bekeek race tien keer terug

MILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft na haar gouden race op de 500 meter bij de Olympische Spelen nog wat slaap in te halen. "Ik heb de race wel tien keer teruggekeken", vertelde de shorttrackster aan de rand van de baan na een training in de oefenhal van de Milano Ice Skating Arena. "Nee, ik heb niet heel lang geslapen."

35 minuten geleden
Schaatser Diniz hoopt in Milaan onder 34 seconden te rijden

MILAAN (ANP) - Sebas Diniz hoopt zaterdag bij de Spelen van Milaan zijn beste race ooit te kunnen rijden op de 500 meter. Misschien komt dan ook wel zijn grote voornemen uit, ooit een 33'er te rijden. "Dat zou een supermoment zijn om dat morgen te doen, dus wie weet", zei de 24-jarige sprinter na de training van vrijdag.

37 minuten geleden
Verstappen besluit derde testdag met 61 rondes en derde tijd

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen heeft in Bahrein bij de ochtendsessie op de derde testdag voorafgaand aan het Formule 1-seizoen 61 rondes afgewerkt. De coureur zette daarbij in zijn Red Bull de derde rondetijd neer. George Russell (Mercedes) en Lewis Hamilton (Ferrari) waren sneller.

1 uur geleden
Schaatser De Boo put vertrouwen uit zilveren race voor 500 meter

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo staat zaterdag met een goed gevoel na zijn zilveren medaille aan de start van de 500 meter op de Spelen van Milaan. "Ik weet dat ik nog sneller had kunnen openen op de 1000 meter en kijk met veel zin uit naar morgen", blikte de regerend wereldkampioen vooruit op de 500 meter.

1 uur geleden
Bergsma in aangepaste startlijst 10 kilometer tegen Ghiotto

MILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma rijdt vrijdag op de 10 kilometer bij de Olympische Spelen in Milaan toch niet tegen de andere oud-olympisch kampioen Ted-Jan Bloemen. Door de afmelding van de Amerikaan Casey Dawson start de olympisch kampioen van Sotsji 2014 in de vierde rit tegen Davide Ghiotto uit Italië. Stijn van de Bunt heeft nu in de derde rit Vladimir Semirunniy uit Polen als tegenstander.

1 uur geleden
Langlaufer Klaebo evenaart met goud succesvolste winterolympiërs

TESERO (ANP) - Langlaufer Johannes Høsflot Klaebo heeft zijn achtste gouden medaille op de Winterspelen gewonnen en evenaart daarmee de meest succesvolle winterolympiërs ooit. Hij heeft nu evenveel goud als zijn landgenoten Marit Bjørgen (langlaufen), Ole Einar Bjørndalen (biatlon) en Bjørn Dæhlie (langlaufen). Wel hebben die drie meer zilveren medailles.

2 uur geleden