Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Berghuis sluit vertrek uit en blijft minimaal seizoen bij Ajax

Berghuis sluit vertrek uit en blijft minimaal seizoen bij Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis blijft dit seizoen bij Ajax. "Ik ben hier op 2 september ook nog", zei de aanvaller op een persconferentie voor het thuisduel van donderdag met Panathinaikos in de derde voorronde van de Europa League. "Voor mij is dit geen spannende transferperiode. Ik weet waar ik ben en blijf."

De 32-jarige Berghuis staat tot het einde van het seizoen onder contract bij Ajax. Hij weet niet of zijn salaris past in de plannen van Ajax om te bezuinigen na weer een seizoen zonder inkomsten uit de lucratieve Champions League. "Ik heb aan het einde van het vorige seizoen wel met Alex Kroes gesproken", verwees de aanvaller naar de technisch directeur van Ajax. "Ik denk dat we na de transferperiode verder praten."

Veel ploeggenoten van Berghuis weten nog niet waar ze volgende maand voetballen. Voor Ajax is een vertrek van Chuba Akpom, Carlos Forbs en Jakov Medic bespreekbaar. De nummer 5 van vorig seizoen in de Eredivisie laat Owen Wijndal, Silvano Vos, Benjamin Tahirovic, Borna Sosa en Naci Ünüvar met het tweede elftal trainen, in de hoop dat ze actief op zoek gaan naar een nieuwe club. Verder is het de vraag of Steven Bergwijn nog vertrekt. Ajax heeft het geld van uitgaande transfers nodig om zich te versterken met gewenste spelers als Daniele Rugani en Wout Weghorst.

Panathinaikos

Berghuis maakte het enige doelpunt voor Ajax in het uitduel met Panathinaikos (0-1). "Tegen Panathinaikos was ik voor het eerst sinds februari basisspeler", zei hij. "Ik ben tevreden over mijn opbouw voor het komende seizoen. Ik ben rustig gebracht. Ik vind het ook nog steeds heel mooi om in een volle ArenA te spelen. Veel dingen kunnen beter, maar we zijn pas net begonnen."

De winnaar van het tweeluik tussen Ajax en Panathinaikos speelt in een dubbele ontmoeting tegen de Poolse kampioen Jagiellonia Bialystok in de play-offs voor een plek in het hoofdtoernooi van de Europa League. De Griekse club heeft een week de tijd gehad om zich op de return in een uitverkochte Johan Cruijff ArenA voor te bereiden. Ajax-trainer Francesco Farioli stelde zondag zes andere basisspelers op tegen Heerenveen.

"Voor mij was dat de beste opstelling", zei de Italiaan die de later aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen Brian Brobbey en Bertrand Traoré nog geen basisplaats heeft gegeven. "Het duel tegen Heerenveen was zo intens dat spelers van hen kramp kregen. Ik denk dat we een goede beslissing hebben genomen om voor de fitste spelers op dat moment te kiezen. Want het thuisduel met Panathinaikos wordt weer heel zwaar."

Meer uit Voetbal

Internazionale blijft na gelijkspel tegen Napoli aan kop Serie A

MILAAN (ANP) - Internazionale blijft aan de leiding gaan in de Italiaanse Serie A. De club uit Milaan speelde zondagavond in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Napoli. Inter heeft na negentien wedstrijden 3 punten voorsprong op stadsgenoot AC Milan. Napoli volgt op 4 punten van de koploper.

1 uur geleden
Voormalig Ajax-coach Farioli verlengt contract bij FC Porto

PORTO (ANP) - De Italiaan Francesco Farioli (36) blijft langer bij FC Porto. De voormalige trainer van Ajax verlengde zijn contract in de Portugese stad tot medio 2028 bij de koploper van Portugal. Farioli maakte vorig seizoen na één jaar de overstap van de Amsterdamse club naar FC Porto.

1 uur geleden
De Jong mag Supercup niet als captain als eerste omhooghouden

JEDDAH (ANP) - Frenkie de Jong mocht zondag niet als captain van FC Barcelona de Spaanse Supercup als eerste omhooghouden. Hij kreeg in de blessuretijd een rode kaart waarna de aanvoerdersband vlak voor tijd naar Ronald Araújo ging. De Jong stond op de achtergrond toen de Uruguayaanse verdediger de beker na de 3-2-overwinning op Real Madrid als eerste in handen kreeg.

1 uur geleden
Barcelona verovert Supercup na zege op Real Madrid, rood De Jong

JEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft voor de zestiende keer de Spaanse Supercup gewonnen. Het elftal van aanvoerder Frenkie de Jong, die in de slotfase met een rode kaart van het veld moest, versloeg aartsrivaal Real Madrid in het King Abdullah Sports City Stadium van Jeddah met 3-2. De Catalaanse topclub krijgt in totaal circa 9 miljoen euro als winnaar van het voetbaltoernooi, waarvan Saudi-Arabië opnieuw het gastland was.

1 uur geleden
Lazio boekt met debutant Taylor nipte zege bij Hellas Verona

VERONA (ANP) - Met oud-Ajacied Kenneth Taylor in de basis heeft Lazio in de Serie A een nipte overwinning geboekt bij Hellas Verona. De middenmoter uit Rome won dankzij een laat eigen doelpunt van de thuisploeg met 1-0.

3 uur geleden
Bayern München begint 2026 met grote zege op Wolfsburg

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de eerste competitiewedstrijd van 2026 de grootste zege van het seizoen geboekt. De Duitse koploper van coach Vincent Kompany versloeg in eigen huis VfL Wolfsburg met 8-1 en verstevigde daarmee de koppositie.

4 uur geleden
Sparta na winst op Heracles naar achtste plaats in Eredivisie

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is na een overwinning tegen Heracles Almelo gestegen naar de achtste plaats in de Eredivisie. Het elftal van coach Maurice Steijn won zondag op Het Kasteel met 2-0. Heracles zakte met coach Ernest Faber naar de laatste plaats.

5 uur geleden