Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Berghuis sluit vertrek uit en blijft minimaal seizoen bij Ajax

Berghuis sluit vertrek uit en blijft minimaal seizoen bij Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis blijft dit seizoen bij Ajax. "Ik ben hier op 2 september ook nog", zei de aanvaller op een persconferentie voor het thuisduel van donderdag met Panathinaikos in de derde voorronde van de Europa League. "Voor mij is dit geen spannende transferperiode. Ik weet waar ik ben en blijf."

De 32-jarige Berghuis staat tot het einde van het seizoen onder contract bij Ajax. Hij weet niet of zijn salaris past in de plannen van Ajax om te bezuinigen na weer een seizoen zonder inkomsten uit de lucratieve Champions League. "Ik heb aan het einde van het vorige seizoen wel met Alex Kroes gesproken", verwees de aanvaller naar de technisch directeur van Ajax. "Ik denk dat we na de transferperiode verder praten."

Veel ploeggenoten van Berghuis weten nog niet waar ze volgende maand voetballen. Voor Ajax is een vertrek van Chuba Akpom, Carlos Forbs en Jakov Medic bespreekbaar. De nummer 5 van vorig seizoen in de Eredivisie laat Owen Wijndal, Silvano Vos, Benjamin Tahirovic, Borna Sosa en Naci Ünüvar met het tweede elftal trainen, in de hoop dat ze actief op zoek gaan naar een nieuwe club. Verder is het de vraag of Steven Bergwijn nog vertrekt. Ajax heeft het geld van uitgaande transfers nodig om zich te versterken met gewenste spelers als Daniele Rugani en Wout Weghorst.

Panathinaikos

Berghuis maakte het enige doelpunt voor Ajax in het uitduel met Panathinaikos (0-1). "Tegen Panathinaikos was ik voor het eerst sinds februari basisspeler", zei hij. "Ik ben tevreden over mijn opbouw voor het komende seizoen. Ik ben rustig gebracht. Ik vind het ook nog steeds heel mooi om in een volle ArenA te spelen. Veel dingen kunnen beter, maar we zijn pas net begonnen."

De winnaar van het tweeluik tussen Ajax en Panathinaikos speelt in een dubbele ontmoeting tegen de Poolse kampioen Jagiellonia Bialystok in de play-offs voor een plek in het hoofdtoernooi van de Europa League. De Griekse club heeft een week de tijd gehad om zich op de return in een uitverkochte Johan Cruijff ArenA voor te bereiden. Ajax-trainer Francesco Farioli stelde zondag zes andere basisspelers op tegen Heerenveen.

"Voor mij was dat de beste opstelling", zei de Italiaan die de later aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen Brian Brobbey en Bertrand Traoré nog geen basisplaats heeft gegeven. "Het duel tegen Heerenveen was zo intens dat spelers van hen kramp kregen. Ik denk dat we een goede beslissing hebben genomen om voor de fitste spelers op dat moment te kiezen. Want het thuisduel met Panathinaikos wordt weer heel zwaar."

Meer uit Voetbal

Voormalig Ajax-coach Farioli pakt in Portugal titel met FC Porto

PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.

9 uur geleden
NEC verspeelt in strijd om Europees voetbal punten tegen Telstar

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.

9 uur geleden
Koploper FC Barcelona in slotfase langs Osasuna

PAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.

10 uur geleden
Ajax en PSV spelen gelijk in Johan Cruijff ArenA

AMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).

11 uur geleden
Wedstrijd tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd om onweer

NIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.

11 uur geleden
Excelsior wint ook bij Groningen en is bijna zeker van handhaving

GRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.

12 uur geleden
Inter moet na gelijkspel Napoli nog even wachten op titel

COMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.

13 uur geleden