Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Berghuis sluit vertrek uit en blijft minimaal seizoen bij Ajax

Berghuis sluit vertrek uit en blijft minimaal seizoen bij Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis blijft dit seizoen bij Ajax. "Ik ben hier op 2 september ook nog", zei de aanvaller op een persconferentie voor het thuisduel van donderdag met Panathinaikos in de derde voorronde van de Europa League. "Voor mij is dit geen spannende transferperiode. Ik weet waar ik ben en blijf."

De 32-jarige Berghuis staat tot het einde van het seizoen onder contract bij Ajax. Hij weet niet of zijn salaris past in de plannen van Ajax om te bezuinigen na weer een seizoen zonder inkomsten uit de lucratieve Champions League. "Ik heb aan het einde van het vorige seizoen wel met Alex Kroes gesproken", verwees de aanvaller naar de technisch directeur van Ajax. "Ik denk dat we na de transferperiode verder praten."

Veel ploeggenoten van Berghuis weten nog niet waar ze volgende maand voetballen. Voor Ajax is een vertrek van Chuba Akpom, Carlos Forbs en Jakov Medic bespreekbaar. De nummer 5 van vorig seizoen in de Eredivisie laat Owen Wijndal, Silvano Vos, Benjamin Tahirovic, Borna Sosa en Naci Ünüvar met het tweede elftal trainen, in de hoop dat ze actief op zoek gaan naar een nieuwe club. Verder is het de vraag of Steven Bergwijn nog vertrekt. Ajax heeft het geld van uitgaande transfers nodig om zich te versterken met gewenste spelers als Daniele Rugani en Wout Weghorst.

Panathinaikos

Berghuis maakte het enige doelpunt voor Ajax in het uitduel met Panathinaikos (0-1). "Tegen Panathinaikos was ik voor het eerst sinds februari basisspeler", zei hij. "Ik ben tevreden over mijn opbouw voor het komende seizoen. Ik ben rustig gebracht. Ik vind het ook nog steeds heel mooi om in een volle ArenA te spelen. Veel dingen kunnen beter, maar we zijn pas net begonnen."

De winnaar van het tweeluik tussen Ajax en Panathinaikos speelt in een dubbele ontmoeting tegen de Poolse kampioen Jagiellonia Bialystok in de play-offs voor een plek in het hoofdtoernooi van de Europa League. De Griekse club heeft een week de tijd gehad om zich op de return in een uitverkochte Johan Cruijff ArenA voor te bereiden. Ajax-trainer Francesco Farioli stelde zondag zes andere basisspelers op tegen Heerenveen.

"Voor mij was dat de beste opstelling", zei de Italiaan die de later aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen Brian Brobbey en Bertrand Traoré nog geen basisplaats heeft gegeven. "Het duel tegen Heerenveen was zo intens dat spelers van hen kramp kregen. Ik denk dat we een goede beslissing hebben genomen om voor de fitste spelers op dat moment te kiezen. Want het thuisduel met Panathinaikos wordt weer heel zwaar."

Meer uit Voetbal

Celtic verslaat Hearts en verovert landstitel in Schotland

GLASGOW (ANP) - Celtic heeft op de laatste speelronde toch weer de Schotse landstitel veroverd. Daizen Maeda maakte in de 88e minuut een belangrijke treffer (2-1) in het thuisduel met Heart of Midlothian. Het doelpunt van de Japanner werd eerst nog afgekeurd, maar de videoscheidsrechter zag dat hij niet buitenspel stond. Vervolgens bepaalde Callum Osmand in de 98e minuut de eindstand (3-1).

1 uur geleden
Spits Lewandowski neemt afscheid van FC Barcelona

BARCELONA (ANP) - Robert Lewandowski vertrekt aan het einde van het seizoen bij FC Barcelona. "Na vier jaar vol uitdagingen en hard werk is het tijd om verder te gaan", schrijft de Poolse spits op Instagram. "Ik vertrek met het gevoel dat de missie is volbracht. Vier seizoenen, drie kampioenschappen. Ik zal nooit de liefde vergeten die ik vanaf mijn allereerste dagen van de fans heb gekregen. Catalonië is mijn thuis. Dank aan iedereen die ik tijdens deze prachtige vier jaar heb ontmoet. Barça is terug waar het thuishoort."

4 uur geleden
De Jong mist ook thuisduel van FC Barcelona met Real Betis

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong mist zondag ook de thuiswedstrijd van FC Barcelona tegen Real Betis. "Hij vertelde me dat hij zich niet goed voelt", zei trainer Hansi Flick op een persconferentie. "Dus hij speelt niet."

4 uur geleden
Reuters: FIFA wil Iran in Istanbul geruststellen over WK

ISTANBUL (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Mattias Grafström spreekt zaterdag in Istanbul met functionarissen van de Iraanse voetbalbond. Hij wil ze geruststellen over deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt een bron aan persbureau Reuters.

8 uur geleden
Godts respecteert de keuze van Belgische bondscoach volledig

AMSTERDAM (ANP) - Mika Godts respecteert dat bondscoach Rudi Garcia van België hem niet heeft opgenomen in zijn selectie voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "De coach heeft zijn keuzes gemaakt en die respecteer ik volledig", meldt de linksbuiten van Ajax op Instagram.

8 uur geleden
Trainer Slot voelt geen extra druk na nederlaag van Liverpool

BIRMINGHAM (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot voelt geen extra druk na de nederlaag van Liverpool bij Aston Villa (4-2). "We moeten ons nu richten op de thuiswedstrijd van volgende week tegen Brentford", zei hij. "Met goed spel moeten we de steun van onze fans verdienen."

9 uur geleden
Liverpool zakt na nederlaag bij Aston Villa naar vijfde plaats

BIRMINGHAM (ANP) - Liverpool is er nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League van komend seizoen. Het elftal van trainer Arne Slot verloor met 4-2 bij Aston Villa en zakte daardoor naar de vijfde plaats. Aston Villa is als nummer 4 nu wel zeker van deelname aan de Champions League.

18 uur geleden