Berghuis sluit vertrek uit en blijft minimaal seizoen bij Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis blijft dit seizoen bij Ajax. "Ik ben hier op 2 september ook nog", zei de aanvaller op een persconferentie voor het thuisduel van donderdag met Panathinaikos in de derde voorronde van de Europa League. "Voor mij is dit geen spannende transferperiode. Ik weet waar ik ben en blijf."
De 32-jarige Berghuis staat tot het einde van het seizoen onder contract bij Ajax. Hij weet niet of zijn salaris past in de plannen van Ajax om te bezuinigen na weer een seizoen zonder inkomsten uit de lucratieve Champions League. "Ik heb aan het einde van het vorige seizoen wel met Alex Kroes gesproken", verwees de aanvaller naar de technisch directeur van Ajax. "Ik denk dat we na de transferperiode verder praten."
Veel ploeggenoten van Berghuis weten nog niet waar ze volgende maand voetballen. Voor Ajax is een vertrek van Chuba Akpom, Carlos Forbs en Jakov Medic bespreekbaar. De nummer 5 van vorig seizoen in de Eredivisie laat Owen Wijndal, Silvano Vos, Benjamin Tahirovic, Borna Sosa en Naci Ünüvar met het tweede elftal trainen, in de hoop dat ze actief op zoek gaan naar een nieuwe club. Verder is het de vraag of Steven Bergwijn nog vertrekt. Ajax heeft het geld van uitgaande transfers nodig om zich te versterken met gewenste spelers als Daniele Rugani en Wout Weghorst.
Panathinaikos
Berghuis maakte het enige doelpunt voor Ajax in het uitduel met Panathinaikos (0-1). "Tegen Panathinaikos was ik voor het eerst sinds februari basisspeler", zei hij. "Ik ben tevreden over mijn opbouw voor het komende seizoen. Ik ben rustig gebracht. Ik vind het ook nog steeds heel mooi om in een volle ArenA te spelen. Veel dingen kunnen beter, maar we zijn pas net begonnen."
De winnaar van het tweeluik tussen Ajax en Panathinaikos speelt in een dubbele ontmoeting tegen de Poolse kampioen Jagiellonia Bialystok in de play-offs voor een plek in het hoofdtoernooi van de Europa League. De Griekse club heeft een week de tijd gehad om zich op de return in een uitverkochte Johan Cruijff ArenA voor te bereiden. Ajax-trainer Francesco Farioli stelde zondag zes andere basisspelers op tegen Heerenveen.
"Voor mij was dat de beste opstelling", zei de Italiaan die de later aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen Brian Brobbey en Bertrand Traoré nog geen basisplaats heeft gegeven. "Het duel tegen Heerenveen was zo intens dat spelers van hen kramp kregen. Ik denk dat we een goede beslissing hebben genomen om voor de fitste spelers op dat moment te kiezen. Want het thuisduel met Panathinaikos wordt weer heel zwaar."
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.
37 minuten geledenANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gelijkgespeeld tegen Bayern München. In de Allianz Arena in München eindigde het duel tussen de Duitse kampioen en de Spaanse kampioen in 1-1.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft de finale van de FA Cup bereikt door Southampton op Wembley met 2-1 te verslaan. De ploeg van trainer Pep Guardiola kwam tien minuten voor tijd op achterstand, maar wist de halve finale met twee doelpunten in de slotfase om te keren. De tegenstander in de finale wordt zondag bepaald. Om 16.00 uur Nederlandse tijd trappen Chelsea en Leeds United op Wembley af voor hun halve finale.
2 uur geledenBOLOGNA (ANP) - AS Roma heeft aan de hand van Donyell Malen gewonnen van Bologna. De ploeg van coach Gian Piero Gasperini won in Bologna met 2-0 dankzij een treffer en een assist van de Nederlandse spits.
2 uur geleden