Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Berghuis schiet Feyenoord langs PEC Zwolle

Berghuis schiet Feyenoord langs PEC Zwolle

ZWOLLE (ANP) - Feyenoord heeft een geslaagde start van het seizoen gemaakt. De ploeg van trainer Dick Advocaat opende de competitie met een overwinning bij PEC Zwolle: 0-2. Steven Berghuis was met twee doelpunten weer de grote man bij de Rotterdammers.

Heel wat supporters van Feyenoord vragen zich af hoe het vorige seizoen zou zijn afgelopen als het coronavirus in het voorjaar niet tot een abrupt einde van de competitie had geleid. Onder leiding van trainer Advocaat en uitblinker Berghuis was de Rotterdamse ploeg bezig aan een opmars in de eredivisie. Feyenoord eindigde nu als derde, nadat het onder de vorige trainer Jaap Stam zo slecht was begonnen aan het seizoen. Na een onderbreking van ruim een half jaar pikte Feyenoord zaterdag op het nieuwe grasveld in Zwolle de ongeslagen reeks die onder Advocaat was ingezet weer op.

De Rotterdammers begonnen de competitie met twee nieuwelingen in de basis. Mark Diemers kreeg op het middenveld de voorkeur boven Jens Toornstra. Linksbuiten Bryan Linssen vormde de voorhoede met aanvoerder Berghuis en spits Nicolai Jørgensen.

Oudste trainer

Advocaat, die enkele weken voor zijn 73e verjaardag Foppe de Haan afloste als oudste trainer ooit in de eredivisie, zal de komende weken vooral hopen dat Berghuis blijft. De vleugelspits staat open voor een buitenlands avontuur, maar wil Feyenoord alleen verlaten als er een club komt die voldoet aan al zijn wensen. Berghuis liet direct weer zien hoe belangrijk hij is voor Feyenoord. De aanvoerder kreeg op de nieuwe natuurgrasmat in het stadion van Zwolle al na een paar minuten de tijd en ruimte om uit te halen. Met zijn linkervoet trapte hij de bal secuur langs doelman Michael Zetterer: 0-1.

Feyenoord verzuimde daarna om door te drukken. De ploeg van Advocaat leek op twee gedachten te hinken. PEC Zwolle kreeg daardoor steeds meer grip op de wedstrijd. Het leidde tot kansen voor Thomas Lam, Reza Ghoochannejhad, Jesper Drost en Clint Leemans. De bijna 3000 fans van PEC Zwolle die het stadion in mochten, zagen dat hun ploeg de hoop op een gelijkspel verloor nadat Berghuis halverwege de tweede helft de voorsprong van Feyenoord had verdubbeld. De aanvaller kon vanaf 11 meter zijn tweede treffer binnenschieten na een overtreding van Lam op Orkun Kökcü.

Meer uit Voetbal

PSV Vrouwen op weg naar eerste landstitel

AMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.

2 uur geleden
FC Twente ziet AZ in blessuretijd nog langszij komen

ALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.

2 uur geleden
Sparta blijft steken op gelijkspel tegen Go Ahead Eagles

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.

2 uur geleden
Coach Slot verliest met Liverpool van Manchester United

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Premier League de topper tegen Liverpool met 3-2 gewonnen. De ploeg van trainer Michael Carrick staat door de zege steviger op de derde plaats met 64 punten. Liverpool van coach Arne Slot staat vierde met 58 punten.

2 uur geleden
Brugts met FC Barcelona in finale van Champions League

BARCELONA (ANP) - Esmee Brugts staat met FC Barcelona in de finale van de Champions League. De 22-jarige vleugelverdedigster schakelde met haar Catalaanse club het Duitse Bayern München in de halve finales uit. Na een 1-1-gelijkspel in de heenwedstrijd won FC Barcelona de return in Camp Nou met 4-2. Barça treft de voetbalsters van Olympique Lyon in de finale op 23 mei in het Ullevaal Stadion van Oslo.

2 uur geleden
Feyenoord zet met late zege grote stap richting Champions League

SITTARD (ANP) - Feyenoord heeft een grote stap gezet richting het hoofdtoernooi van de Champions League. De Rotterdammers stelden in de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard teleur en wisten een achterstand in de slotfase pas om te draaien toen Fortuna na een rode kaart voor Paul Gladon met een man minder op het veld kwam te staan. Feyenoord won met 2-1.

4 uur geleden
PEC Zwolle na zege op Heracles zeker van handhaving

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle speelt volgend seizoen weer in de Eredivisie. Het elftal van Henry van der Vegt won zondag in eigen huis van het al gedegradeerde Heracles Almelo: 1-0. PEC Zwolle staat na 32 wedstrijden op 37 punten op de twaalfde plaats. Nummer 16 FC Volendam heeft 6 punten minder dan PEC en speelt nog tegen nummer 15 Telstar dat evenveel punten heeft. Het is daardoor onmogelijk dat zowel FC Volendam als Telstar op de ranglijst PEC nog voorbijgaat.

4 uur geleden