Berghuis schiet Feyenoord langs PEC Zwolle
ZWOLLE (ANP) - Feyenoord heeft een geslaagde start van het seizoen gemaakt. De ploeg van trainer Dick Advocaat opende de competitie met een overwinning bij PEC Zwolle: 0-2. Steven Berghuis was met twee doelpunten weer de grote man bij de Rotterdammers.
Heel wat supporters van Feyenoord vragen zich af hoe het vorige seizoen zou zijn afgelopen als het coronavirus in het voorjaar niet tot een abrupt einde van de competitie had geleid. Onder leiding van trainer Advocaat en uitblinker Berghuis was de Rotterdamse ploeg bezig aan een opmars in de eredivisie. Feyenoord eindigde nu als derde, nadat het onder de vorige trainer Jaap Stam zo slecht was begonnen aan het seizoen. Na een onderbreking van ruim een half jaar pikte Feyenoord zaterdag op het nieuwe grasveld in Zwolle de ongeslagen reeks die onder Advocaat was ingezet weer op.
De Rotterdammers begonnen de competitie met twee nieuwelingen in de basis. Mark Diemers kreeg op het middenveld de voorkeur boven Jens Toornstra. Linksbuiten Bryan Linssen vormde de voorhoede met aanvoerder Berghuis en spits Nicolai Jørgensen.
Oudste trainer
Advocaat, die enkele weken voor zijn 73e verjaardag Foppe de Haan afloste als oudste trainer ooit in de eredivisie, zal de komende weken vooral hopen dat Berghuis blijft. De vleugelspits staat open voor een buitenlands avontuur, maar wil Feyenoord alleen verlaten als er een club komt die voldoet aan al zijn wensen. Berghuis liet direct weer zien hoe belangrijk hij is voor Feyenoord. De aanvoerder kreeg op de nieuwe natuurgrasmat in het stadion van Zwolle al na een paar minuten de tijd en ruimte om uit te halen. Met zijn linkervoet trapte hij de bal secuur langs doelman Michael Zetterer: 0-1.
Feyenoord verzuimde daarna om door te drukken. De ploeg van Advocaat leek op twee gedachten te hinken. PEC Zwolle kreeg daardoor steeds meer grip op de wedstrijd. Het leidde tot kansen voor Thomas Lam, Reza Ghoochannejhad, Jesper Drost en Clint Leemans. De bijna 3000 fans van PEC Zwolle die het stadion in mochten, zagen dat hun ploeg de hoop op een gelijkspel verloor nadat Berghuis halverwege de tweede helft de voorsprong van Feyenoord had verdubbeld. De aanvaller kon vanaf 11 meter zijn tweede treffer binnenschieten na een overtreding van Lam op Orkun Kökcü.
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP) - Real Madrid heeft de koppositie in La Liga in de veertiende speelronde verspeeld aan FC Barcelona. De ploeg van trainer Xabi Alonso kwam bij Girona niet verder dan een 1-1-gelijkspel.
4 uur geledenROME (ANP) - David Neres heeft Napoli aan een uitzege op AS Roma geholpen. De oud-aanvaller van Ajax maakte het enige doelpunt in Stadio Olimpico. De Braziliaan scoorde in de 36e minuut.
4 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Stanley Menzo heeft zijn functie als bondscoach van Suriname neergelegd. Die beslissing komt op een opvallend moment. Suriname kan zich in maart via intercontinentale play-offs voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico plaatsen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gestaakte duel tussen Ajax en FC Groningen wordt dinsdag vanaf 14.30 uur zonder publiek in de Johan Cruijff ArenA uitgespeeld. Dat meldt de club uit Amsterdam.
5 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB baalt dat het duel tussen Ajax en FC Groningen definitief is gestaakt nadat fans van de thuisploeg tot tweemaal toe veel vuurwerk voor een overleden supporter hadden afgestoken. "De veiligheid van spelers en alle anderen die op en rond het veld hun werk moeten doen, kan niet worden gegarandeerd", reageert de voetbalbond.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Financieel directeur Shashi Baboeram Panday heeft namens Ajax excuses aangeboden aan iedereen die gedupeerd is door het definitief staken van het duel met FC Groningen. "Als Ajax vinden we dit schandalig", zei hij bij ESPN.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Supportersvereniging Ajax heeft zich gedistantieerd van het massaal afgestoken vuurwerk bij Ajax - FC Groningen. De Eredivisiewedstrijd werd aanvankelijk na 5 minuten stilgelegd door scheidsrechter Bas Nijhuis omdat supporters massaal vuurwerk hadden afgestoken om zo een overleden supporter te herdenken. Nadat bij de hervatting van het duel zo'n 40 minuten later meteen weer vuurwerk werd afgestoken, werd de wedstrijd opnieuw stilgelegd en kort daarop definitief gestaakt.
6 uur geleden