Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Berghuis schiet Feyenoord langs PEC Zwolle

Berghuis schiet Feyenoord langs PEC Zwolle

ZWOLLE (ANP) - Feyenoord heeft een geslaagde start van het seizoen gemaakt. De ploeg van trainer Dick Advocaat opende de competitie met een overwinning bij PEC Zwolle: 0-2. Steven Berghuis was met twee doelpunten weer de grote man bij de Rotterdammers.

Heel wat supporters van Feyenoord vragen zich af hoe het vorige seizoen zou zijn afgelopen als het coronavirus in het voorjaar niet tot een abrupt einde van de competitie had geleid. Onder leiding van trainer Advocaat en uitblinker Berghuis was de Rotterdamse ploeg bezig aan een opmars in de eredivisie. Feyenoord eindigde nu als derde, nadat het onder de vorige trainer Jaap Stam zo slecht was begonnen aan het seizoen. Na een onderbreking van ruim een half jaar pikte Feyenoord zaterdag op het nieuwe grasveld in Zwolle de ongeslagen reeks die onder Advocaat was ingezet weer op.

De Rotterdammers begonnen de competitie met twee nieuwelingen in de basis. Mark Diemers kreeg op het middenveld de voorkeur boven Jens Toornstra. Linksbuiten Bryan Linssen vormde de voorhoede met aanvoerder Berghuis en spits Nicolai Jørgensen.

Oudste trainer

Advocaat, die enkele weken voor zijn 73e verjaardag Foppe de Haan afloste als oudste trainer ooit in de eredivisie, zal de komende weken vooral hopen dat Berghuis blijft. De vleugelspits staat open voor een buitenlands avontuur, maar wil Feyenoord alleen verlaten als er een club komt die voldoet aan al zijn wensen. Berghuis liet direct weer zien hoe belangrijk hij is voor Feyenoord. De aanvoerder kreeg op de nieuwe natuurgrasmat in het stadion van Zwolle al na een paar minuten de tijd en ruimte om uit te halen. Met zijn linkervoet trapte hij de bal secuur langs doelman Michael Zetterer: 0-1.

Feyenoord verzuimde daarna om door te drukken. De ploeg van Advocaat leek op twee gedachten te hinken. PEC Zwolle kreeg daardoor steeds meer grip op de wedstrijd. Het leidde tot kansen voor Thomas Lam, Reza Ghoochannejhad, Jesper Drost en Clint Leemans. De bijna 3000 fans van PEC Zwolle die het stadion in mochten, zagen dat hun ploeg de hoop op een gelijkspel verloor nadat Berghuis halverwege de tweede helft de voorsprong van Feyenoord had verdubbeld. De aanvaller kon vanaf 11 meter zijn tweede treffer binnenschieten na een overtreding van Lam op Orkun Kökcü.

Meer uit Voetbal

Voetbalsters Ajax na PSV ook naar tweede voorronde Europa Cup

GRAZ (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede voorronde van de Europa Cup bereikt. De ploeg van trainer Anouk Bruil won opnieuw met 2-0 van Sturm Graz, nu in Oostenrijk. Ajax had eerder met dezelfde cijfers gewonnen op De Toekomst.

41 minuten geleden
Benfica stelt Mourinho aan als opvolger van Lage

LISSABON (ANP) - Benfica heeft José Mourinho (62) aangesteld als coach. Dat heeft de club bekendgemaakt. De Portugees is de opvolger van de dinsdag ontslagen Bruno Lage, die een jaar in dienst was van de Portugese topclub. Mourinho werd eind augustus weggestuurd bij Fenerbahçe nadat de Turkse club werd uitgeschakeld voor de Champions League, uitgerekend door Benfica.

1 uur geleden
KNVB beraadt zich na toelichting hof in zaak-Vitesse

ARNHEM (ANP) - De KNVB wil pas na "zorgvuldige bestudering en analyse" een reactie geven op de toelichting van het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden op de uitspraak in een hoger beroep dat Vitesse had aangespannen tegen het besluit van de voetbalbond de proflicentie af te nemen.

6 uur geleden
Berghuis hoopt uitduel met PSV van zondag te halen

AMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis hoopt de uitwedstrijd van zondag tegen PSV te halen. De rechtervleugelaanvaller van Ajax miste dinsdag de confrontatie met Internazionale (0-2) in de Champions League vanwege spierklachten.

17 uur geleden
Ajax lijdt bij start Champions League thuisnederlaag tegen Inter

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is de Champions League begonnen met een nederlaag. Internazionale versloeg de Amsterdammers in de Johan Cruijff ArenA met 2-0. Een dag eerder verloor ook PSV, de andere Nederlandse deelnemer, de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi.

19 uur geleden
Feyenoord boekt tegen Fortuna vijfde competitiezege

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft ook zijn vijfde wedstrijd in de Eredivisie dit seizoen gewonnen. De ploeg van trainer Robin van Persie versloeg in De Kuip Fortuna Sittard met 2-0 dankzij treffers van Ayase Ueda en Aymen Sliti. Het was een duel uit de derde speelronde dat nog moest worden ingehaald.

20 uur geleden
Edvardsen vervangt geblesseerde Berghuis tegen Inter

AMSTERDAM (ANP) - Oliver Edvardsen heeft woensdag een basisplaats in de thuiswedstrijd van Ajax tegen Internazionale in de Champions League. De Noorse buitenspeler neemt de plaats in van de geblesseerde Steven Berghuis. Edvardsen krijgt de voorkeur boven Raúl Moro.

22 uur geleden