Berghuis schiet Feyenoord langs PEC Zwolle
ZWOLLE (ANP) - Feyenoord heeft een geslaagde start van het seizoen gemaakt. De ploeg van trainer Dick Advocaat opende de competitie met een overwinning bij PEC Zwolle: 0-2. Steven Berghuis was met twee doelpunten weer de grote man bij de Rotterdammers.
Heel wat supporters van Feyenoord vragen zich af hoe het vorige seizoen zou zijn afgelopen als het coronavirus in het voorjaar niet tot een abrupt einde van de competitie had geleid. Onder leiding van trainer Advocaat en uitblinker Berghuis was de Rotterdamse ploeg bezig aan een opmars in de eredivisie. Feyenoord eindigde nu als derde, nadat het onder de vorige trainer Jaap Stam zo slecht was begonnen aan het seizoen. Na een onderbreking van ruim een half jaar pikte Feyenoord zaterdag op het nieuwe grasveld in Zwolle de ongeslagen reeks die onder Advocaat was ingezet weer op.
De Rotterdammers begonnen de competitie met twee nieuwelingen in de basis. Mark Diemers kreeg op het middenveld de voorkeur boven Jens Toornstra. Linksbuiten Bryan Linssen vormde de voorhoede met aanvoerder Berghuis en spits Nicolai Jørgensen.
Oudste trainer
Advocaat, die enkele weken voor zijn 73e verjaardag Foppe de Haan afloste als oudste trainer ooit in de eredivisie, zal de komende weken vooral hopen dat Berghuis blijft. De vleugelspits staat open voor een buitenlands avontuur, maar wil Feyenoord alleen verlaten als er een club komt die voldoet aan al zijn wensen. Berghuis liet direct weer zien hoe belangrijk hij is voor Feyenoord. De aanvoerder kreeg op de nieuwe natuurgrasmat in het stadion van Zwolle al na een paar minuten de tijd en ruimte om uit te halen. Met zijn linkervoet trapte hij de bal secuur langs doelman Michael Zetterer: 0-1.
Feyenoord verzuimde daarna om door te drukken. De ploeg van Advocaat leek op twee gedachten te hinken. PEC Zwolle kreeg daardoor steeds meer grip op de wedstrijd. Het leidde tot kansen voor Thomas Lam, Reza Ghoochannejhad, Jesper Drost en Clint Leemans. De bijna 3000 fans van PEC Zwolle die het stadion in mochten, zagen dat hun ploeg de hoop op een gelijkspel verloor nadat Berghuis halverwege de tweede helft de voorsprong van Feyenoord had verdubbeld. De aanvaller kon vanaf 11 meter zijn tweede treffer binnenschieten na een overtreding van Lam op Orkun Kökcü.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot heeft Mohamed Salah opgenomen in de Liverpool-selectie voor de Premier League-wedstrijd tegen Brighton van zaterdag. Dat melden diverse Britse media, waaronder de BBC. Liverpool zelf heeft nog niets gemeld.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist maandag ook de thuiswedstrijd van Manchester United tegen Bournemouth. "Hij heeft nog te veel last van zijn rug", zei trainer Rúben Amorim op een persconferentie.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal oefent op 27 maart tegen Noorwegen in de Johan Cruijff ArenA. De KNVB heeft het Philips Stadion in Eindhoven uitgekozen voor de vriendschappelijke interland van vier dagen later tegen Ecuador. Beide duels beginnen om 20.45 uur, meldt de voetbalbond.
15 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot gaat vrijdag in gesprek met Mohamed Salah. De trainer van Liverpool beslist vervolgens of de aanvaller uit Egypte in de selectie zit voor de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Brighton & Hove Albion.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor is mogelijk beschikbaar voor Ajax in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord. "Er zijn mogelijkheden voor de winterstop voor hem", zei interim-trainer Fred Grim. "Misschien al wel richting de wedstrijd van zondag."
16 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.
1 dag geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.
1 dag geleden