Berghuis kan met Oranje meespelen tegen België
ZEIST (ANP) - Steven Berghuis kan zondag met het Nederlands elftal meespelen in de thuiswedstrijd tegen België in de Nations League. De aanvaller viel donderdag in de ontmoeting met Polen in Warschau (0-2) uit met een rugblessure. Berghuis is daarvan hersteld, zei bondscoach Louis van Gaal zaterdag in Zeist.
Middenvelders Frenkie de Jong en Teun Koopmeiners en aanvaller Memphis Depay vielen tegen Polen ook uit met blessures. Zij verlieten het trainingskamp vrijdag. Van Gaal riep middenvelder Ryan Gravenberch en aanvaller Brian Brobbey op als vervangers.
De selectie van Oranje bestaat nu nog uit 23 spelers, die allemaal fit zijn.
3 punten
Van Gaal wilde zijn opstelling niet prijsgeven, maar het lijkt erop dat Remko Pasveer opnieuw het doel verdedigt. De Ajax-keeper debuteerde donderdag op 38-jarige leeftijd in Polen.
Nederland begint de wedstrijd met een voorsprong van 3 punten op België en eindigt bij een winst of een gelijkspel of een nederlaag van maximaal twee doelpunten verschil, als eerste in de poule. In dat geval mag Oranje volgend jaar juni meedoen aan het finaletoernooi van de Nations League.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
14 uur geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
17 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.
18 uur geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
18 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.
20 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.
20 uur geleden