Berghuis kan met Oranje meespelen tegen België
ZEIST (ANP) - Steven Berghuis kan zondag met het Nederlands elftal meespelen in de thuiswedstrijd tegen België in de Nations League. De aanvaller viel donderdag in de ontmoeting met Polen in Warschau (0-2) uit met een rugblessure. Berghuis is daarvan hersteld, zei bondscoach Louis van Gaal zaterdag in Zeist.
Middenvelders Frenkie de Jong en Teun Koopmeiners en aanvaller Memphis Depay vielen tegen Polen ook uit met blessures. Zij verlieten het trainingskamp vrijdag. Van Gaal riep middenvelder Ryan Gravenberch en aanvaller Brian Brobbey op als vervangers.
De selectie van Oranje bestaat nu nog uit 23 spelers, die allemaal fit zijn.
3 punten
Van Gaal wilde zijn opstelling niet prijsgeven, maar het lijkt erop dat Remko Pasveer opnieuw het doel verdedigt. De Ajax-keeper debuteerde donderdag op 38-jarige leeftijd in Polen.
Nederland begint de wedstrijd met een voorsprong van 3 punten op België en eindigt bij een winst of een gelijkspel of een nederlaag van maximaal twee doelpunten verschil, als eerste in de poule. In dat geval mag Oranje volgend jaar juni meedoen aan het finaletoernooi van de Nations League.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is met een voltallige selectie begonnen aan de eerste training voor de oefeninterlands tegen Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart). Bondscoach Ronald Koeman staat met al zijn 25 internationals op het veld in Zeist.
9 minuten geledenZEIST (ANP) - De medische staf van het Nederlands elftal heeft vastgesteld dat Memphis Depay niet inzetbaar is voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart).
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese consumentenorganisatie Euroconsumers en Football Supporters Europe (FSE) hebben een formele klacht ingediend bij de Europese Commissie tegen wereldvoetbalbond FIFA. De organisaties spreken onder meer van "buitensporige prijzen" en "oneerlijke aankoopvoorwaarden" bij de ticketverkoop voor het WK van komende zomer.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse sterspeler Kylian Mbappé is volledig hersteld van zijn knieblessure. Dat zei de 27-jarige aanvaller van Real Madrid in aanloop naar de komende oefeninterlands tegen Brazilië en Colombia in de Verenigde Staten.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay meldt zich toch niet op het trainingskamp van het Nederlands elftal voor de oefenduels met Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart). Dat meldde de KNVB in een persbericht. Een paar uur eerder had zijn Braziliaanse club Corinthians nog verklaard dat hij zich door de medische staf van Oranje zou laten behandelen aan een verrekt spiertje in zijn dijbeen.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Noa Lang mist vrijdag het oefenduel van het Nederlands elftal tegen Noorwegen. Dat meldt zijn club Galatasaray in een verklaring. Mogelijk is de vleugelaanvaller volgende week dinsdag wel inzetbaar voor de vriendschappelijke interland tegen Ecuador.
17 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal brengen vrijdag tijdens de oefeninterland tegen Noorwegen een eerbetoon aan Johan Cruijff. Ze zijn volgens de KNVB van plan om in de veertiende minuut te gaan staan. Vervolgens is het de bedoeling dat er een groot applaus klinkt in de Johan Cruijff ArenA.
19 uur geleden