Berghuis kan met Oranje meespelen tegen België
ZEIST (ANP) - Steven Berghuis kan zondag met het Nederlands elftal meespelen in de thuiswedstrijd tegen België in de Nations League. De aanvaller viel donderdag in de ontmoeting met Polen in Warschau (0-2) uit met een rugblessure. Berghuis is daarvan hersteld, zei bondscoach Louis van Gaal zaterdag in Zeist.
Middenvelders Frenkie de Jong en Teun Koopmeiners en aanvaller Memphis Depay vielen tegen Polen ook uit met blessures. Zij verlieten het trainingskamp vrijdag. Van Gaal riep middenvelder Ryan Gravenberch en aanvaller Brian Brobbey op als vervangers.
De selectie van Oranje bestaat nu nog uit 23 spelers, die allemaal fit zijn.
3 punten
Van Gaal wilde zijn opstelling niet prijsgeven, maar het lijkt erop dat Remko Pasveer opnieuw het doel verdedigt. De Ajax-keeper debuteerde donderdag op 38-jarige leeftijd in Polen.
Nederland begint de wedstrijd met een voorsprong van 3 punten op België en eindigt bij een winst of een gelijkspel of een nederlaag van maximaal twee doelpunten verschil, als eerste in de poule. In dat geval mag Oranje volgend jaar juni meedoen aan het finaletoernooi van de Nations League.
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - Ayase Ueda is de topscorer van de Eredivisie. De Japanse spits van Feyenoord kwam dit seizoen tot 25 doelpunten. Ueda is daarmee de opvolger van ploeggenoot Sem Steijn, die vorig seizoen als speler van FC Twente tot 24 treffers kwam.
6 minuten geledenZWOLLE (ANP) - Feyenoord heeft de competitie afgesloten met een overwinning. Het elftal van trainer Robin van Persie versloeg PEC Zwolle: 0-2. Feyenoord was al zeker van de tweede plaats en sluit de Eredivisie af met 19 punten minder dan kampioen PSV.
16 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is er niet in geslaagd zich alsnog te kwalificeren voor de play-offs voor Europees voetbal. De Rotterdammers van de scheidende coach Maurice Steijn verloren hun laatste wedstrijd in het eigen Kasteel met 3-2 van stadgenoot Excelsior.
19 minuten geledenALMELO (ANP) - FC Groningen heeft zich geplaatst voor de play-offs om Europees voetbal. De ploeg van trainer Dick Lukkien eindigde op de negende plaats in de Eredivisie na een 2-1-zege bij het gedegradeerde Heracles Almelo.
20 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - Telstar heeft zich door een zege van 2-1 bij FC Volendam gehandhaafd in de Eredivisie. Volendam eindigde door de nederlaag als zestiende. De ploeg van coach Rick Kruys moet het nu in de play-offs om promotie/degradatie opnemen tegen Willem II.
29 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het seizoen in de Eredivisie afgesloten met een gelijkspel tegen het gedegradeerde NAC Breda. Het duel in Alkmaar eindigde in 3-3. AZ won eerder de KNVB-beker en is daardoor al zeker van deelname aan de Europa League.
32 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich voor het eerst geplaatst voor de Champions League. De Nijmegenaren wonnen op de laatste speeldag in de Eredivisie met 2-1 van Go Ahead Eagles en profiteerden van de ruime nederlaag van FC Twente bij PSV (5-1). NEC eindigde als derde en stroomt in de Champions League in de derde voorronde in.
33 minuten geleden