Berghuis kan met Oranje meespelen tegen België
ZEIST (ANP) - Steven Berghuis kan zondag met het Nederlands elftal meespelen in de thuiswedstrijd tegen België in de Nations League. De aanvaller viel donderdag in de ontmoeting met Polen in Warschau (0-2) uit met een rugblessure. Berghuis is daarvan hersteld, zei bondscoach Louis van Gaal zaterdag in Zeist.
Middenvelders Frenkie de Jong en Teun Koopmeiners en aanvaller Memphis Depay vielen tegen Polen ook uit met blessures. Zij verlieten het trainingskamp vrijdag. Van Gaal riep middenvelder Ryan Gravenberch en aanvaller Brian Brobbey op als vervangers.
De selectie van Oranje bestaat nu nog uit 23 spelers, die allemaal fit zijn.
3 punten
Van Gaal wilde zijn opstelling niet prijsgeven, maar het lijkt erop dat Remko Pasveer opnieuw het doel verdedigt. De Ajax-keeper debuteerde donderdag op 38-jarige leeftijd in Polen.
Nederland begint de wedstrijd met een voorsprong van 3 punten op België en eindigt bij een winst of een gelijkspel of een nederlaag van maximaal twee doelpunten verschil, als eerste in de poule. In dat geval mag Oranje volgend jaar juni meedoen aan het finaletoernooi van de Nations League.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Ferran Torres heeft FC Barcelona met een hattrick geholpen aan een 5-3-zege in de uitwedstrijd tegen Real Betis. Frenkie de Jong keerde na twee duels afwezigheid terug in de selectie van Barcelona en viel in de 63e minuut in.
29 minuten geledenSITTARD (ANP) - Ajax heeft in het uitduel met Fortuna Sittard de tweede overwinning op rij geboekt. Na de 2-0-zege van dinsdag op FC Groningen, die volgde op vijf wedstrijden zonder overwinning, werd de ploeg van interim-trainer Fred Grim in Limburg geholpen door twee eigen doelpunten van Fortuna. Owen Wijndal bepaalde met zijn eerste treffer voor Ajax de eindstand op 1-3.
32 minuten geledenLEEDS (ANP) - Liverpool is ook in het uitduel met degradatiekandidaat Leeds United tegen puntenverlies aangelopen. De bij de thuisploeg ingevallen Ao Tanaka bezorgde het team van trainer Arne Slot in de blessuretijd een volgende tegenvaller: 3-3.
33 minuten geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de thuiswedstrijd tegen Como met 4-0 gewonnen. Door de zege gaat de ploeg uit Milaan voorlopig aan de leiding in de Serie A. Inter heeft nu 30 punten, 2 meer dan AC Milan en Napoli. De club uit Napels kan de leiding weer overnemen als het zondag wint van Juventus. AC Milan gaat maandag op bezoek bij Torino.
58 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie houdt aanvoerder Sem Steijn ook tegen PEC Zwolle op de bank. Van Persie wijzigt zijn elftal in vergelijking met de uitwedstrijd tegen Telstar (1-2) van vorige week wel op twee plekken: Jordan Lotomba vervangt de geblesseerde rechtsback Bart Nieuwkoop en aanvaller Gonçalo Borges is de vervanger van Gaoussou Diarra.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Curaçao voetbalt in het Amerikaanse Houston het eerste duel ooit op een WK, met Duitsland als tegenstander. De wedstrijd tussen de ploeg van bondscoach Dick Advocaat en de viervoudig wereldkampioen begint op 14 juni om 19.00 uur Nederlandse tijd in het NRG Stadium. Curaçao speelt op 20 juni in Kansas City tegen Ecuador en sluit de groepsfase van het WK op 25 juni af met een wedstrijd tegen Ivoorkust in Philadelphia.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal begint op 14 juni het WK met een wedstrijd tegen Japan in Dallas. Dat werd bekend tijdens een show van de FIFA met oud-voetballers van 42 landen die zich al hebben geplaatst voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
1 uur geleden