Berghuis kan Advocaat niet verleiden tot een ereronde
ROTTERDAM (ANP) - Aanvoerder Steven Berghuis van Feyenoord probeerde zijn trainer Dick Advocaat vergeefs te verleiden tot het lopen van een ereronde na de zege op FC Utrecht (2-0) in de finale van de play-offs om Europees voetbal. "Het was toch zijn laatste wedstrijd bij ons", zei de international van Oranje. "Maar Dick wilde niet."
Berghuis zag ook dat Advocaat zijn emoties even niet de baas was. Het afscheid bij Feyenoord viel de 73-jarige Hagenaar zo zwaar dat er tranen over zijn wangen stroomden toen hij naar de spelerstunnel rende. Hij gaf Berghuis nog wel een zoen. En weg was hij.
Berghuis wilde zelf nog niet over een afscheid bij Feyenoord speculeren. "Dat gaat nu niet door mijn hoofd. Ik heb ook nog een jaar contract. Ik heb deze wedstrijd genoten van het publiek. We hebben ze nodig. De supporters zijn zo'n enorm wapen voor ons. Feyenoord is Feyenoord niet zonder supporters. Hopelijk is het stadion volgend seizoen weer vol. Dat zou al zo veel schelen."
"Het was dit seizoen niet goed genoeg", erkende Berghuis. "Vijfde worden in de Eredivisie is natuurlijk niet goed voor Feyenoord. Een volle Kuip zal ons volgend seizoen helpen", aldus de aanvaller, die niet helemaal ontevreden is over zijn prestaties dit seizoen. "Die rode kaart laatst van me was niet handig", doelde hij op zijn zware overtreding in de thuiswedstrijd tegen Vitesse. "Maar wat betreft doelpunten en assists ben ik in de dubbele cijfers geëindigd. Het gaat echter niet om mij, maar om het team. En als team hebben we te weinig punten gehaald."
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Gastland Marokko gaat als groepswinnaar de knock-outfase in van de Afrika Cup. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won in Rabat met 3-0 van Zambia en eindigde met 7 punten bovenaan in groep A.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist ook de laatste wedstrijd van Manchester United in dit kalenderjaar. Coach Ruben Amorim gaf op de website van de club aan dat de verdediger dinsdag ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ begint aan de tweede seizoenshelft met een gewijzigde technische staf. De Alkmaarse Eredivisionist meldt dat assistent-trainer Kenneth Goudmijn en keepers- en assistent-trainer Nick van Aart in het nieuwe jaar geen rol meer spelen in de staf rond hoofdtrainer Maarten Martens.
8 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA meldt dat er al meer dan 150 miljoen aanvragen zijn voor tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens de bond kwam dit recordaantal verzoeken van fans uit meer dan tweehonderd verschillende landen.
9 uur geledenROME (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van de Italiaanse club Lazio heeft een hartoperatie ondergaan. Dat meldt de club uit de Serie A op zijn website. Het zou gaan om een kleine ingreep en de 66-jarige trainer kan volgens de club de komende dagen zijn werkzaamheden hervatten. Vermoedelijk zit hij zondag gewoon op de bank als Lazio Napoli ontvangt.
10 uur geledenDUBAI (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo heeft zijn ambitie om de grens van duizend doelpunten in zijn voetbalcarrière te bereiken opnieuw bevestigd. "Jullie weten wat mijn doel is. Ik wil titels winnen en ik wil op minimaal duizend doelpunten uitkomen. Ik ga dat aantal zeker halen als ik geen blessures oploop," zei de 40-jarige Portugees tijdens de Globe Soccer Awards-ceremonie in Dubai. Ronaldo, die zaterdag twee keer scoorde voor zijn club Al-Nassr, heeft momenteel 956 doelpunten gemaakt in alle competities.
17 uur geledenBERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.
1 dag geleden