Berghuis kan Advocaat niet verleiden tot een ereronde
ROTTERDAM (ANP) - Aanvoerder Steven Berghuis van Feyenoord probeerde zijn trainer Dick Advocaat vergeefs te verleiden tot het lopen van een ereronde na de zege op FC Utrecht (2-0) in de finale van de play-offs om Europees voetbal. "Het was toch zijn laatste wedstrijd bij ons", zei de international van Oranje. "Maar Dick wilde niet."
Berghuis zag ook dat Advocaat zijn emoties even niet de baas was. Het afscheid bij Feyenoord viel de 73-jarige Hagenaar zo zwaar dat er tranen over zijn wangen stroomden toen hij naar de spelerstunnel rende. Hij gaf Berghuis nog wel een zoen. En weg was hij.
Berghuis wilde zelf nog niet over een afscheid bij Feyenoord speculeren. "Dat gaat nu niet door mijn hoofd. Ik heb ook nog een jaar contract. Ik heb deze wedstrijd genoten van het publiek. We hebben ze nodig. De supporters zijn zo'n enorm wapen voor ons. Feyenoord is Feyenoord niet zonder supporters. Hopelijk is het stadion volgend seizoen weer vol. Dat zou al zo veel schelen."
"Het was dit seizoen niet goed genoeg", erkende Berghuis. "Vijfde worden in de Eredivisie is natuurlijk niet goed voor Feyenoord. Een volle Kuip zal ons volgend seizoen helpen", aldus de aanvaller, die niet helemaal ontevreden is over zijn prestaties dit seizoen. "Die rode kaart laatst van me was niet handig", doelde hij op zijn zware overtreding in de thuiswedstrijd tegen Vitesse. "Maar wat betreft doelpunten en assists ben ik in de dubbele cijfers geëindigd. Het gaat echter niet om mij, maar om het team. En als team hebben we te weinig punten gehaald."
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.
18 minuten geledenISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - José Mourinho heeft een zaak aangespannen bij het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM) over disciplinaire sancties tijdens zijn periode als trainer bij de Turkse club Fenerbahçe, blijkt uit rechtbankdocumenten die het Franse persbureau AFP heeft ingezien. De sancties werden in november 2024 opgelegd door de Turkse voetbalbond TFF.
27 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal is onderweg naar de Verenigde Staten. Het KLM-vliegtuig vertrok even na 16.30 uur, iets later dan gepland, vanaf Schiphol naar New York. Volgende week begint het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA/BELGA) - Alle leden van het Iraanse voetbalteam hebben hun visum gekregen om Mexico binnen te komen. Dat heeft de Iraanse voetbalbond FFIRI donderdag bekendgemaakt.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mats Wieffer stapt donderdagmiddag als een van de 26 Oranje-internationals in het vliegtuig richting de Verenigde Staten voor zijn eerste wereldkampioenschap. De 26-jarige speler van Brighton & Hove Albion had lange tijd geen rekening gehouden met een uitnodiging, maar speelde zich in de slotfase van het seizoen toch nog in de kijker van bondscoach Ronald Koeman.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was teleurgesteld na de nederlaag van het Nederlands elftal in de oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1). "Ik kan gewoon niet tegen mijn verlies", zei de bondscoach in de perskamer van De Kuip. "Het was ook ongelooflijk dat we na twintig minuten niet met 2-0 voorstonden, maar na rust werd het minder. Ik wil niet de schuld geven aan de wissels, maar we werden wel slordiger en creëerden minder dan in de eerste helft."
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.
18 uur geleden