Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Berghuis is Ajax, Feyenoord en de politie erg dankbaar

Berghuis is Ajax, Feyenoord en de politie erg dankbaar

ROTTERDAM (ANP) - Het werd voor de jarige Steven Berghuis niet helemaal de Klassieker waarop hij vooraf had gehoopt. Hij won uiteindelijk wel van zijn oude club (0-2), maar vertolkte geen hoofdrol. Zijn trainer Erik ten Hag haalde hem ook al na een uur naar de kant.

Bij aanvang bij De Kuip werd de spelersbus van Ajax opgewacht door honderden supporters van Feyenoord. Dat gebeurde ook toen Berghuis nog aanvoerder van de club uit Rotterdam was. Maar nu was de sfeer nog grimmiger dan in de afgelopen jaren. En dat had weer alles te maken met de beladen overgang van de voormalige aanvoerder van Feyenoord naar Ajax.

Supporters van Feyenoord gooiden zwaar vuurwerk naar de bus van Ajax en zochten de confrontatie met de massaal aanwezige politie, die een waterkanon inzette. Berghuis toonde na de wedstrijd een beetje begrip voor zijn oude supporters. "Zij worden zo erg beïnvloed door berichtgeving", zei hij. "Natuurlijk nemen zij het mij niet in dank af. Iedereen is verantwoordelijk voor zijn eigen gedrag, maar ik kan het ze ook niet echt kwalijk nemen. Je leest ook zoveel dingen die niet waar zijn. Ik moet een grote jongen zijn en heb deze stap gezet. Maar dingen worden soms extra aangezet."

Muurschildering

Berghuis werd afgelopen zomer na zijn vertrek naar Ajax zo ernstig bedreigd dat hij aangifte deed bij de politie. Op een muurschildering in de Rotterdamse wijk Crooswijk werd hij afgebeeld als slachtoffer van de Holocaust, in gestreepte kampkleding met een gele Jodenster op zijn borst, een keppeltje op zijn hoofd en een grote neus. Meerdere mensen zijn hiervoor inmiddels aangehouden.

Berghuis erkende dat hij zich de afgelopen weken wel eens heeft afgevraagd of het allemaal wel goed zou aflopen op zijn dertigste verjaardag in Rotterdam. "Soms houd je je hart vast. Maar ik ben Ajax, Feyenoord en de begeleidende politie enorm dankbaar dat het zo is gegaan."

Speciaal

Uiteindelijk genoot Berghuis ook nog wel een beetje van zijn tijdelijke terugkeer naar Rotterdam. "Het is toch wel heel speciaal om hier terug te komen, ook al is het in een andere setting", zei hij voor de camera van ESPN. "Met veel mensen heb ik een hartstikke goede band."

"Vorig jaar verloren we meer dan we wonnen, in de hele ploeg zat een beetje frustratie", doelde Berghuis op zijn laatste seizoen bij Feyenoord. "Ook door mensen die zich de laatste weken in de media hebben geroerd. Dan bedoel ik Cor Pot, die heeft het mij wel heel moeilijk gemaakt", zei hij over de assistent van hoofdtrainer Dick Advocaat bij Feyenoord. "Ik wilde het niet zeggen, maar ik doe het toch. Bij Feyenoord was er vorig jaar heel veel frustratie, die is er nu niet. Dat zie je, ze zijn allemaal opgeleefd."

Meer uit Voetbal

ADO neemt na rellen voorlopig geen fans mee naar uitduels

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag neemt voorlopig geen supporters mee naar uitwedstrijden. Reden voor die maatregel zijn de ongeregeldheden van vrijdag tijdens een uitduel met SC Cambuur. Fans van ADO gooiden onder meer vuurwerk naar de tribune waar ook kinderen zaten. Supporters van ADO waren eind oktober ook betrokken bij rellen rond een bekerduel bij FC Den Bosch.

30 minuten geleden
Roda JC onderzoekt vermeend racisme naar keeper FC Dordrecht

KERKRADE (ANP) - Roda JC onderzoekt of de Portugese doelman Celton Biai van FC Dordrecht dinsdagavond racistisch is bejegend door supporters van de club uit Limburg. "Roda JC heeft na afloop van de thuiswedstrijd tegen FC Dordrecht vernomen dat de keeper van FC Dordrecht mogelijk racistisch is bejegend. Een dergelijke beschuldiging nemen wij als club uiterst serieus. Racisme en discriminatie horen nergens thuis, niet in het voetbal en niet in onze samenleving" , meldt de club in een statement.

40 minuten geleden
Trainer Guardiola voelt zich verantwoordelijk voor nederlaag City

MANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola voelt zich verantwoordelijk voor de nederlaag van Manchester City tegen Bayer Leverkusen in de Champions League (0-2). "Ik heb mijn ploeg op te veel posities gewijzigd", zei hij na de wedstrijd.

3 uur geleden
Benfica-coach Mourinho zag zijn ploeg het plan goed uitvoeren

AMSTERDAM (ANP) - José Mourinho zag "een niet perfect team" zijn tactisch plan goed uitvoeren. Dat zei de 62-jarige coach van Benfica na afloop van de gewonnen Champions League-wedstrijd tegen Ajax (0-2).

13 uur geleden
Bounida voelt zich na duel met Benfica basisspeler van Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Rayane Bounida heeft het idee dat hij zijn interim-trainer Fred Grim heeft overtuigd in het verloren duel met Benfica (0-2) in de Champions League. "Ik denk dat ik nu basisspeler ben", zei hij met veel bravoure in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Ik denk dat ik lekker ga slapen."

13 uur geleden
Coach Grim zag dat spelers van Ajax zich aan afspraken hielden

AMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim baalde van de uitslag van het duel tussen Ajax en Benfica (0-2) in de Champions League. "Maar ik heb wel een team gezien", zei hij. "Ze stonden er voor elkaar en hebben zich aan de afspraken gehouden. Ik zie zeker aanknopingspunten voor de komende duels."

13 uur geleden
Mourinho vindt Sneijder geschikt voor alle functies binnen Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Benfica-trainer José Mourinho vindt oud-Ajacied Wesley Sneijder geschikt voor alle mogelijke functies binnen Ajax. Dat zei de Portugees bij de persconferentie in Amsterdam na afloop van het Champions League-duel met Ajax dat eindigde in 0-2.

13 uur geleden