Benefietconcert voor Marleen van der Moere
SINT ANNALAND - Zangverenigingen, koren en zelfs een dweilband hebben de handen ineengeslagen voor een speciaal benefietconcert. Op zaterdag 30 maart komen ze allemaal samen in de sportzaal van De Wellevaete om geld in te zamelen voor de zeventienjarige Marleen van der Moere.
Dweilband Dèèr Voelde Niks Van, Koninklijke Fanfare Accelerando, Zangvereniging Kir Royal, Het Casembrootkoor, het Schorrekoor en de band Toeval betreden zaterdag 30 maart allemaal het podium en ze hebben maar één doel: geld inzamelen voor Marleen van der Moere uit Sint-Annaland. Marleen leeft waarschijnlijk al negen jaar met de ziekte van Lyme, maar een lange tijd wisten doktoren niet wat er precies aan de hand was. Twee jaar geleden werd de pijn heftiger. Gevolg: heftige hoofdpijnaanvallen, verlammingsverschijnselen en beperkt gezichtsvermogen.
Diagnose
Ze werd verschillende keren opgenomen in ziekenhuizen. "Maar, niemand kon mij vertellen wat het was of hoe ze mij konden helpen", vertelt Van der Moere. Er werd zelfs gedacht dat het misschien tussen haar oren zat. Uiteindelijk liet Marleen een bloedtest afnemen in Duitsland. Daaruit bleek dat ze de ziekte van Lyme heeft met daarnaast een aantal infecties. "Ik was zo boos. Het voelde alsof de dokters me al die tijd niet serieus hebben genomen." Uiteindelijk kon Marleen terecht bij een kliniek in Augsburg, Duitsland. "Zij hebben me onmiddellijk geholpen." Dankzij antibiotica en therapie gaat het inmiddels al beter. De verlammingsverschijnselen lijken over te gaan, ze kan weer kleine stukjes lopen en piano spelen.
Kosten
Er kleeft echter één nadeel aan de hele behandeling: de in het buitenland gemaakte kosten, worden door de ziektekostenverzekering maar beperkt vergoed. De kosten komen daardoor voor het overgrote deel voor de rekening van de familie Van der Moere. En dat weegt zwaar. Daarom wordt er nu een benefietconcert georganiseerd. Overigens gebeurt dat niet alleen om geld in te zamelen, maar ook om extra aandacht te vragen voor de ziekte van Lyme.
Verbonden
Alle deelnemers aan het benefietconcert zijn op de een of andere manier verbonden aan het leven van Marleen. Zo speelde ze zelf trompet bij Accelerando, maar ook bij de dweilband uit Bergen op Zoom. Als basisschoolleerling zong ze in het Casembrootskoor en haar moeder zong bij dameszangvereniging Kir Royal. Vader Harry speelt toetsen en zingt bij de band Toeval. Niet gek dus dat deze verenigingen de handen ineenslaan.
Kaartjes
Wil jij ook je steentje bijdragen? Kom dan zaterdagavond 30 maart naar de grote zaal van De Wellevaete. De zaal gaat om 18.30 uur open en om 19.00 uur begint het programma. Kaartjes zijn voor tien euro te koop bij Boekhandel Heijboer in Sint-Annaland.
Meer uit Tholen
THOLEN - Organist Cornelis den Ouden geeft zaterdag een gratis orgelconcert in de Grote of Onze Lieve Vrouwekerk in Tholen. Hij speelt op het van Dam-orgel.
4 uur geledenSINT PHILIPSLAND - Nog nooit eerder zaten de inschrijvingen voor de Voetbalschool in Sint Philipsland zo snel vol. Binnen een half uur hadden zich ruim 100 deelnemers aangemeld, een nieuw record. Van 19 tot en met 21 oktober staat de 21e editie op het programma op de velden van NOAD'67.
8 uur geledenOUD-VOSSEMEER - Wie de afgelopen jaren in Oud-Vossemeer is komen wonen, krijgt op donderdag 29 oktober de gelegenheid om op een bijzondere manier kennis te maken met het dorp en zijn inwoners. In dorpshuis De Vossenkuil wordt vanaf 20.00 uur (inloop 19.30 uur) een speciale 'Warm Welkom'-avond georganiseerd.
12 uur geledenTHOLEN - Het participatieverslag over de tijdelijke noodopvang aan de Postweg in Tholen is beschikbaar. Het COA en de gemeente spraken vijf weken lang met inwoners en verzamelden de resultaten hiervan. In het verslag staat dat de opvang naar verwachting in april 2027 opengaat.
1 dag geledenTHOLEN - Meermaals wordt hun blond bier op het festivalterrein genoemd als eentje die je geproefd moet hebben. We hebben het over de Wolpha Blonde van brouwerij Wolpha Bier uit het Zeeuwse Wolphaartsdijk. Het biertje wordt gebrouwen door de broers Serge en Sebastiaan Poppe, naar recept van hun vader.
1 dag geledenSCHERPENISSE/SINT-MAARTENSDIJK - De boerderij aan de Hartogsweg 4 in Scherpenisse krijgt ruim vier ton van de Provincie Zeeland voor een grondige restauratie. Het rijksmonument verkeert in een slechte staat. In Sint-Maartensdijk is het nieuws minder positief: het raadhuis aan de Markt krijgt geen restauratiesubsidie.
1 dag geledenTHOLEN - De wedstrijd van de Zeeuwse ATB-wintercompetitie in Tholen gaat zaterdag 10 oktober niet door. De gemeente heeft het parcours bij de Oesterputten niet goedgekeurd, waarna de organisatie besloot de mountainbikewedstrijd af te gelasten.
2 dagen geleden