Benefietconcert voor Marleen van der Moere
SINT ANNALAND - Zangverenigingen, koren en zelfs een dweilband hebben de handen ineengeslagen voor een speciaal benefietconcert. Op zaterdag 30 maart komen ze allemaal samen in de sportzaal van De Wellevaete om geld in te zamelen voor de zeventienjarige Marleen van der Moere.
Dweilband Dèèr Voelde Niks Van, Koninklijke Fanfare Accelerando, Zangvereniging Kir Royal, Het Casembrootkoor, het Schorrekoor en de band Toeval betreden zaterdag 30 maart allemaal het podium en ze hebben maar één doel: geld inzamelen voor Marleen van der Moere uit Sint-Annaland. Marleen leeft waarschijnlijk al negen jaar met de ziekte van Lyme, maar een lange tijd wisten doktoren niet wat er precies aan de hand was. Twee jaar geleden werd de pijn heftiger. Gevolg: heftige hoofdpijnaanvallen, verlammingsverschijnselen en beperkt gezichtsvermogen.
Diagnose
Ze werd verschillende keren opgenomen in ziekenhuizen. "Maar, niemand kon mij vertellen wat het was of hoe ze mij konden helpen", vertelt Van der Moere. Er werd zelfs gedacht dat het misschien tussen haar oren zat. Uiteindelijk liet Marleen een bloedtest afnemen in Duitsland. Daaruit bleek dat ze de ziekte van Lyme heeft met daarnaast een aantal infecties. "Ik was zo boos. Het voelde alsof de dokters me al die tijd niet serieus hebben genomen." Uiteindelijk kon Marleen terecht bij een kliniek in Augsburg, Duitsland. "Zij hebben me onmiddellijk geholpen." Dankzij antibiotica en therapie gaat het inmiddels al beter. De verlammingsverschijnselen lijken over te gaan, ze kan weer kleine stukjes lopen en piano spelen.
Kosten
Er kleeft echter één nadeel aan de hele behandeling: de in het buitenland gemaakte kosten, worden door de ziektekostenverzekering maar beperkt vergoed. De kosten komen daardoor voor het overgrote deel voor de rekening van de familie Van der Moere. En dat weegt zwaar. Daarom wordt er nu een benefietconcert georganiseerd. Overigens gebeurt dat niet alleen om geld in te zamelen, maar ook om extra aandacht te vragen voor de ziekte van Lyme.
Verbonden
Alle deelnemers aan het benefietconcert zijn op de een of andere manier verbonden aan het leven van Marleen. Zo speelde ze zelf trompet bij Accelerando, maar ook bij de dweilband uit Bergen op Zoom. Als basisschoolleerling zong ze in het Casembrootskoor en haar moeder zong bij dameszangvereniging Kir Royal. Vader Harry speelt toetsen en zingt bij de band Toeval. Niet gek dus dat deze verenigingen de handen ineenslaan.
Kaartjes
Wil jij ook je steentje bijdragen? Kom dan zaterdagavond 30 maart naar de grote zaal van De Wellevaete. De zaal gaat om 18.30 uur open en om 19.00 uur begint het programma. Kaartjes zijn voor tien euro te koop bij Boekhandel Heijboer in Sint-Annaland.
Meer uit Tholen
SINT PHILIPSLAND/THOLEN - Bij vier bedrijven in de staart van Zuid-Beveland, oostelijk Tholen en Sint Philipsland ziet netbeheerder Stedin kansen om het stroomnet te ontlasten. Samen zouden de bedrijven mogelijk 35 megawatt aan flexibel vermogen kunnen leveren. Daarover gaat Stedin met hen in gesprek.
11 uur geledenZEELAND - Tholenaren gaan in 2027 meer betalen aan Waterschap Scheldestromen. Een eenpersoonshuishouden in een huurwoning is 252 euro kwijt, 15 euro meer dan dit jaar. Voor een meerpersoonshuishouden met een koopwoning stijgen de kosten met 49 euro naar 634 euro. Dat blijkt uit de begroting die aan de algemene vergadering is voorgelegd.
15 uur geledenSINT PHILIPSLAND/THOLEN - De politie heeft vrijdag 30 oktober een verkeerscontrole uitgevoerd op twee locaties in de gemeente Tholen. Hierbij zijn 102 voertuigen gecontroleerd. De politie stelde een reeks overtredingen vast, waaronder rijden onder invloed.
1 dag geledenTHOLEN - De Grote Clubactie heeft opnieuw een recordbedrag opgehaald op Tholen: 29.516,25 euro. Dat is ruim vijfduizend euro meer dan vorig jaar. Ook landelijk werd een recordbedrag ingezameld van ruim 27 miljoen euro.
1 dag geledenTHOLEN - Stichting Tholen Sterk organiseerde afgelopen zaterdag de lampionnen- en lichtjesoptocht in Tholen. Naar verwachting liepen ruim duizend deelnemers mee. De route week dit jaar af vanwege wegwerkzaamheden.
2 dagen geledenSINT-ANNALAND/POORTVLIET - Ze hebben er even op moeten wachten, maar nu hij eenmaal 'uitruk gereed' op de kazerne staat te pronken, zijn de brandweerlieden er maar wat blij mee. Brandweer Sint-Annaland heeft als eerste kazerne van Zeeland haar nieuwe blusvoertuig in ontvangst mogen nemen.
2 dagen geledenPOORTVLIET/SINT-MAARTENSDIJK - Op vrijdag 6 en zaterdag 7 november zijn de Nationale Natuurwerkdagen. Ook op Tholen gaan mensen aan de slag: schoolklassen in Poortvliet en vrijwilligers bij Sint-Maartensdijk.
3 dagen geleden