
Benefietconcert door improvisator Sietze de Vries
MIDDELBURG - Op woensdagavond 3 augustus 2022 is er weer een benefietconcert ten bate van de Stichting De Rijckere-orgel 1776. Dit concert wordt verzorgd door de internationaal bekende organist Sietze de Vries uit Groningen. Hij bespeelt het Duyschot/Müller-orgel in de Sint Augustinuskerk te Middelburg. Op het programma staat muziek van Sweelinck, Scheidemann en Praetorius. Ook zal hij improviseren, een kunst die hij als geen ander beheerst.
Sietze de Vries is internationaal actief als concertorganist. Daarnaast geniet hij grote faam vanwege zijn improvisatiekunst. Tijdens en na zijn studie aan de conservatoria van Groningen en Den Haag maakte hij naam door niet minder dan vijftien prijzen te winnen bij diverse orgelconcoursen. Een afsluitend hoogtepunt van deze periode was het winnen van het internationale improvisatieconcours te Haarlem in 2002. ??De opbrengst van dit benefietconcert komt ten goede aan de restauratie van het historische De Rijckere-orgel (1776) uit Beek (Limburg) en de plaatsing ervan in de Sint-Augustinuskerk te Middelburg. Behalve de recent uitgebrachte CD “Fugue & Caprice” zal ook de De Rijckere-wijn na afloop van het concert verkrijgbaar zijn.
Het concert begint om 20.00 uur. Toegangsprijzen € 10 en onder de 18 jaar € 5. Kaarten zijn te reserveren via www.derijckereorgel.nl of te koop aan de kassa vanaf 19.30 uur.
Meer uit Middelburg
DOMBURG - Op 12 juni nam Max Huiszoon afscheid als eerste kinderburgemeester van de gemeente Veere.
11 uur geledenWALCHEREN - Op 5 juli organiseert de Rotary Club Walcheren weer de gezellige fietstour over Walcheren. De route kan ook per brommer of auto worden gemaakt.
14 uur geledenMIDDELBURG - De politie heeft maandag twee Middelburgers opgepakt op verdenking van het produceren van synthetische drugs in een pand aan de President Wilsonlaan in Middelburg. Op deze locatie vond de politie tientallen lege en halfvolle vaten van 25 en 60 liter jerrycans met (restanten) geelkleurige en zuurrokende vloeistoffen.
18 uur geledenMIDDELBURG - De jaarlijkse Zeeuwse Zonnige Zomeravonden bij de sterrenwacht in Middelburg beginnen woensdag. Dit zijn thema-avonden over de relatie tussen de zon en de aarde.
20 uur geledenAgridienst wordt TOPS: klaar voor de toekomst met een nieuwe naam
20 uur geledenMIDDELBURG - Zeeuwse bestuurders overhandigen woensdag het kabinet in Den Haag het Toekomstperspectief Zeeland 2050.
21 uur geledenARNEMUIDEN - Een motorrijder is afgelopen nacht gewond geraakt nadat hij op de Muidenweg bij Arnemuiden ten val was gekomen. De gewonde is naar het ziekenhuis gebracht.
22 uur geleden