Bendsneyder verrast met vijfde plaats in Moto 2-race Le Mans
LE MANS (ANP) - Een spoedoperatie aan zijn rechterarm heeft wonderwel goed uitgepakt voor motorcoureur Bo Bendsneyder. De Rotterdamse wegracer eindigde bij de Grote Prijs van Frankrijk op het circuit van Le Mans als vijfde in de Moto2. Dat is zijn beste klassering ooit in deze klasse uit het WK wegrace. De Spanjaard Raul Fernandez won de race.
De 22-jarige Bendsneyder onderging vorige week een operatie aan zijn arm om een euvel te verhelpen waar veel motorracers mee worstelen. Hij had last van de 'arm pump', vrij vertaald de opgepompte onderarm. Door de langdurige spanning tijdens de races kunnen de spieren in de armen verkrampen en zorgen voor krachtverlies.
De Rotterdammer deed het al goed in de kwalificaties, waarin hij de zesde startplek pakte. Vanaf die positie kende hij een prima start in de race en na enkele ronden lag de coureur van het Indonesische team Pertamina Mandalika zelfs op de derde plaats. Hij kon die podiumplek niet vasthouden; de Australiër Remy Gardner en de Italiaan Tony Arbolino gingen hem nog voorbij.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Penaltyheld Matvei Safonov van Paris Saint-Germain heeft in de finale van de Intercontinental Cup vermoedelijk twee strafschoppen tegengehouden met een gebroken hand. Dat vertelde coach Luis Enrique van de club uit Parijs, die het duel in Qatar won van de Braziliaanse club Flamengo.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal incidenten in en rond stadions van betaaldvoetbalclubs is voor het derde seizoen op rij gedaald. Dat schrijft demissionair veiligheidsminister Foort van Oosten in een brief aan de Tweede Kamer. Hoewel dit de VVD'er "voorzichtig positief" stemt, blijft het afsteken van vuurwerk een "hardnekkig probleem".
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Sébastien Haller doet met titelverdediger Ivoorkust niet mee aan de Afrika Cup. De spits van FC Utrecht is volgens de Ivoriaanse voetbalbond niet op tijd hersteld van de blessure die hij zondag tegen NAC Breda opliep. Evan Guessand (Aston Villa) is zijn vervanger.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie voelt veel vertrouwen van zijn spelers en de directie van Feyenoord. "Dat spreekt iedereen ook uit" , zei hij op een persconferentie voor het thuisduel van zondag met FC Twente. "Ze geven mij het gevoel dat we het samen gaan omdraaien."
3 uur geledenZEIST (ANP) - De wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal, tussen de landskampioen van de Eredivisie en de bekerwinnaar, is komend voetbalseizoen op vrijdag 31 juli of zondag 2 augustus. De definitieve datum wordt vastgesteld als duidelijk is wat de Europese verplichtingen zijn van de twee deelnemende clubs. Dat meldt de KNVB.
3 uur geleden