Bendsneyder verrast met vijfde plaats in Moto 2-race Le Mans
LE MANS (ANP) - Een spoedoperatie aan zijn rechterarm heeft wonderwel goed uitgepakt voor motorcoureur Bo Bendsneyder. De Rotterdamse wegracer eindigde bij de Grote Prijs van Frankrijk op het circuit van Le Mans als vijfde in de Moto2. Dat is zijn beste klassering ooit in deze klasse uit het WK wegrace. De Spanjaard Raul Fernandez won de race.
De 22-jarige Bendsneyder onderging vorige week een operatie aan zijn arm om een euvel te verhelpen waar veel motorracers mee worstelen. Hij had last van de 'arm pump', vrij vertaald de opgepompte onderarm. Door de langdurige spanning tijdens de races kunnen de spieren in de armen verkrampen en zorgen voor krachtverlies.
De Rotterdammer deed het al goed in de kwalificaties, waarin hij de zesde startplek pakte. Vanaf die positie kende hij een prima start in de race en na enkele ronden lag de coureur van het Indonesische team Pertamina Mandalika zelfs op de derde plaats. Hij kon die podiumplek niet vasthouden; de Australiër Remy Gardner en de Italiaan Tony Arbolino gingen hem nog voorbij.
Meer uit Voetbal
WARSCHAU (ANP) - De oproep voor het Nederlands elftal kwam dinsdag als een verrassing voor Emmanuel Emegha. Dat zei de 22-jarige spits van Strasbourg in Warschau, waar hij in de uitwedstrijd tegen Polen (1-1) in de WK-kwalificatie in de 88e minuut mocht invallen en daarmee zijn debuut als international maakte.
12 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Virgil van Dijk kijkt terug op een moeizame avond in Warschau, waar het Nederlands elftal met 1-1 gelijkspeelde tegen Polen. "Ik denk dat het altijd lastig is om tegen een laag blok te spelen en kansen te creëren", zei de aanvoerder in een eerste reactie bij de NOS. "Dat is iets wat we moeten verbeteren."
14 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Ronald Koeman was na het teleurstellende optreden van het Nederlands elftal bij Polen (1-1) kritisch. De bondscoach oordeelde vooral hard over de manier waarop Oranje kort voor rust achter kwam. Aanvoerder Robert Lewandowski stuurde met een handige actie Jakub Kaminski weg. De aanvaller was sneller dan Virgil van Dijk en speelde de bal door de benen van de ver uit zijn doel gelopen keeper Bart Verbruggen: 1-0.
14 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Frenkie de Jong vond dat het matige optreden van het Nederlands elftal tegen Polen (1-1) grotendeels kwam door het gebrek aan een bepaalde afstemming in het veld. "Hoe we ons positioneerden, was niet goed. We maakten vaak verkeerde keuzes aan de bal", analyseerde de middenvelder van FC Barcelona in stadion PGE Narodowy in Warschau.
14 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Duitsland en Slowakije spelen maandag een direct duel om winst van WK-kwalificatiegroep A. De Duitsers wonnen vrijdagavond met 2-0 bij Luxemburg, en de Slowaken hielden zicht op rechtstreekse plaatsing voor het WK door in eigen huis te winnen van Noord-Ierland met 1-0.
16 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Jan Paul van Hecke kan maandag niet meedoen in de laatste WK-kwalificatiewedstrijd van Nederland tegen Litouwen. De verdediger kreeg vrijdag in het uitduel met Polen (1-1) in de blessuretijd van de tweede helft een gele kaart.
16 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Het Nederlands elftal mag de tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico bijna boeken. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman speelde in Warschau in een tegenvallende wedstrijd met 1-1 gelijk bij Polen en kan de eerste plaats in groep G alleen in theorie nog ontgaan.
16 uur geleden