Bemiddelaar moet cao-impasse academische ziekenhuizen oplossen
UTRECHT (ANP) - Een bemiddelaar moet zorgen dat er weer beweging komt in de gesprekken over een nieuwe cao voor het personeel van academische ziekenhuizen. De vakbonden hebben aangestuurd op de aanstelling van zo'n neutrale gespreksleider, meldt werkgeversorganisatie Nederlandse Federatie van Universitair Medische Centra (NFU).
Zowel de bonden als de werkgevers hopen dat met hulp van de bemiddelaar alsnog snel een cao kan worden afgesproken. De streefdatum daarvoor is midden juni.
Volgens NFU zitten de bonden en de ziekenhuizen op veel gebieden op dezelfde lijn. Maar er zijn ook verschillen van inzicht zoals op het gebied van loon. De vakbonden willen daar een algehele loonsverhoging en daar heeft de NFU begrip voor. "Maar wij als werkgevers hebben de verantwoordelijkheid voor een gezonde en solide bedrijfsvoering", stelt bestuurder Karen Kruijthof van Amsterdam UMC die namens NFU onderhandelt over de nieuwe cao. "De uitzonderlijke situatie met de coronacrisis brengt helaas ook financiële gevolgen met zich mee."
Meer uit Financieel
ROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.
5 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.
7 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De beloning van topvrouw Marjan Rintel van KLM is vorig jaar met bijna 32 procent gestegen. De toename valt samen met een besparingsoperatie bij de luchtvaartmaatschappij, bedoeld om de winstgevendheid te verbeteren.
8 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Israël heeft de productie bij het enorme Leviathan-gasveld voor de Israëlische kust weer hervat. De productie werd aan het begin van de oorlog met Iran stilgelegd uit veiligheidsoverwegingen. Dat gasveld is belangrijk voor de export van Israëlisch gas naar Egypte en Jordanië.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten heeft in maart forse groei laten zien na de sterke krimp een maand eerder. Volgens het maandelijkse banenrapport van de Amerikaanse overheid ging het om een groei met 178.000 arbeidsplaatsen. In februari kromp de arbeidsmarkt in de grootste economie ter wereld nog met een bijgestelde 133.000 banen.
10 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen dreigen over zes weken vluchten te moeten gaan annuleren als de Straat van Hormuz afgesloten blijft. Het tekort aan kerosine zal dan ook de vanuit Nederland actieve maatschappijen raken, waarschuwt branchevereniging BARIN. Vooral intercontinentale vluchten zullen dan worden geschrapt om brandstof te besparen, verwacht voorzitter Marnix Fruitema.
12 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.
13 uur geleden