Bemiddelaar moet cao-impasse academische ziekenhuizen oplossen
UTRECHT (ANP) - Een bemiddelaar moet zorgen dat er weer beweging komt in de gesprekken over een nieuwe cao voor het personeel van academische ziekenhuizen. De vakbonden hebben aangestuurd op de aanstelling van zo'n neutrale gespreksleider, meldt werkgeversorganisatie Nederlandse Federatie van Universitair Medische Centra (NFU).
Zowel de bonden als de werkgevers hopen dat met hulp van de bemiddelaar alsnog snel een cao kan worden afgesproken. De streefdatum daarvoor is midden juni.
Volgens NFU zitten de bonden en de ziekenhuizen op veel gebieden op dezelfde lijn. Maar er zijn ook verschillen van inzicht zoals op het gebied van loon. De vakbonden willen daar een algehele loonsverhoging en daar heeft de NFU begrip voor. "Maar wij als werkgevers hebben de verantwoordelijkheid voor een gezonde en solide bedrijfsvoering", stelt bestuurder Karen Kruijthof van Amsterdam UMC die namens NFU onderhandelt over de nieuwe cao. "De uitzonderlijke situatie met de coronacrisis brengt helaas ook financiële gevolgen met zich mee."
Meer uit Financieel
MÜNCHEN (ANP/DPA) - De bedrijfsomstandigheden in de Duitse auto-industrie zijn in april verder verslechterd, meldt het in München gevestigde onderzoeksinstituut Ifo. De Duitse autosector, de ruggengraat van de grootste economie van Europa, kampt al langer met een reeks uitdagingen, waaronder toenemende concurrentie uit China en een trage overgang naar elektrische voertuigen.
46 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - LTO Nederland roept de Nederlandse overheid op tot meer steunmaatregelen voor boeren om de gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Volgens de belangenorganisatie voor boeren en tuinders is de huidige nationale inzet onvoldoende. "De circa 25 miljoen euro die het kabinet beschikbaar stelt, staat in geen verhouding tot de daadwerkelijke kostenstijgingen."
1 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Het verlaten van de OPEC door de Verenigde Arabische Emiraten als "negatieve of wraakzuchtige reactie op leden is niet constructief", heeft een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken maandag gezegd. De reactie volgt op de aankondiging van de VAE om het oliekartel te verlaten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gedupeerden van Green Consultancy hebben na bemiddeling van de Consumentenbond hun geld teruggekregen. Volgens de Consumentenbond heeft het telemarketingbureau, dat energieadvies aan huis verkoopt, 69 gedupeerden een totaalbedrag van bijna 17.500 euro teruggegeven.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Odido stopt op 29 mei met de internetdienst Tele2 Thuis. Dat meldt het telecombedrijf op de website van Tele2, dat in 2023 samen met T-Mobile Nederland verderging onder de merknaam Odido. Klanten kunnen overstappen naar Odido of een andere aanbieder.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Voor de scheepvaart is nog veel onduidelijk rondom het Amerikaanse plan om scheepvaart door de Straat van Hormuz te begeleiden. Reders wachten op meer details over een veilige doorvaart door de grotendeels gesloten zeestraat. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde op Truth Social aan schepen te helpen die vastzitten in de Perzische Golf.
2 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Het besluit van de Verenigde Arabische Emiraten om de OPEC te verlaten diende vooral nationale belangen. Dat zegt Sultan Al Jaber, topman van de Abu Dhabi National Oil Company (ADNOC), maandag.
3 uur geleden