Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bemiddelaar moet cao-impasse academische ziekenhuizen oplossen

Bemiddelaar moet cao-impasse academische ziekenhuizen oplossen

UTRECHT (ANP) - Een bemiddelaar moet zorgen dat er weer beweging komt in de gesprekken over een nieuwe cao voor het personeel van academische ziekenhuizen. De vakbonden hebben aangestuurd op de aanstelling van zo'n neutrale gespreksleider, meldt werkgeversorganisatie Nederlandse Federatie van Universitair Medische Centra (NFU).

Zowel de bonden als de werkgevers hopen dat met hulp van de bemiddelaar alsnog snel een cao kan worden afgesproken. De streefdatum daarvoor is midden juni.

Volgens NFU zitten de bonden en de ziekenhuizen op veel gebieden op dezelfde lijn. Maar er zijn ook verschillen van inzicht zoals op het gebied van loon. De vakbonden willen daar een algehele loonsverhoging en daar heeft de NFU begrip voor. "Maar wij als werkgevers hebben de verantwoordelijkheid voor een gezonde en solide bedrijfsvoering", stelt bestuurder Karen Kruijthof van Amsterdam UMC die namens NFU onderhandelt over de nieuwe cao. "De uitzonderlijke situatie met de coronacrisis brengt helaas ook financiƫle gevolgen met zich mee."

Meer uit Financieel

H&M-topman: Iranoorlog kan leiden tot licht hogere kosten

STOCKHOLM (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De huidige instabiliteit in het Midden-Oosten kan, indien aanhoudend, leiden tot licht hogere kosten voor Hennes & Mauritz (H&M). Dat zei topman Daniel Erver van het Zweedse kledingconcern donderdag bij de presentatie van de kwartaalcijfers. Op wereldwijde schaal heeft de oorlog in het Midden-Oosten volgens de topman op dit moment nog geen impact op het consumentengedrag.

8 minuten geleden
Damen levert voor het eerst sinds 2019 meer dan 150 schepen op

GORINCHEM (ANP) - Damen Shipyards heeft vorig jaar voor het eerst sinds 2019 weer meer dan 150 schepen opgeleverd. Mede daardoor stegen de omzet en de winst van de scheepsbouwer. Het bedrijf stelt verder dat de rechtszaken tegen het bedrijf een grote impact hebben.

41 minuten geleden
Groep organisaties: maak 1,5 miljard vrij voor meer hergebruik

DEN HAAG (ANP) - Een brede groep Nederlandse organisaties wil dat het kabinet 1,5 miljard euro per jaar uittrekt om het hergebruik van meer producten en grondstoffen te stimuleren, zodat bijvoorbeeld onderdelen in kapotte smartphones vaker opnieuw kunnen worden gebruikt. Zo moet ongeveer 500 miljoen euro uit bestaande klimaatregelingen worden ingezet voor circulaire projecten, zodat meer investeringen van de grond komen.

1 uur geleden
Prijs aan pomp loopt iets terug na piek afgelopen maandag

EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijzen voor benzine en diesel in Nederland zijn de afgelopen dagen licht gedaald. Daarmee lijkt een stabilisering van de internationale olieprijzen, zij het met veel schommelingen, ook aan de Nederlandse pomp merkbaar. Wel blijft tanken een stuk duurder dan eerder dit jaar.

1 uur geleden
Gevolgen oorlog Midden-Oosten nog onduidelijk voor Van Oord

ROTTERDAM (ANP) - Maritiem dienstverlener Van Oord kan nog niet inschatten hoe groot de gevolgen zijn van de oorlog in het Midden-Oosten voor het bedrijf. Het familiebedrijf met hoofdkantoor in Rotterdam ziet veel onzekerheden voor het komende jaar.

1 uur geleden
AEX-index daalt door onzekerheid vredesbesprekingen met Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag licht lager begonnen. Beleggers bleven voorzichtig door de tegenstrijdige berichten over de stand van de vredesbesprekingen in het Midden-Oosten. Volgens de Verenigde Staten vinden er gesprekken plaats over een voorgesteld vredesplan. De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi zei echter dat Iran niet van plan is om te onderhandelen met de VS en dat het land blijft doorvechten.

2 uur geleden
Winkelketen Action kondigt stap naar de Verenigde Staten aan

ZWAAGDIJK (ANP) - De Nederlandse budgetwinkelketen Action heeft plannen om eind volgend jaar of begin 2028 zijn eerste winkel in de Verenigde Staten te openen. "We gaan een eerste stap zetten naar Amerika", maakte topvrouw Hajir Hajji donderdag bekend tijdens een toelichting op de jaarresultaten.

2 uur geleden