Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beljaarts: langere bezorgtijd voor PostNL nog geen gelopen race

Beljaarts: langere bezorgtijd voor PostNL nog geen gelopen race

DEN HAAG (ANP) - Economieminister Dirk Beljaarts vindt niet dat hij voor zijn beurt heeft gesproken door nu al aan te kondigen dat PostNL wat hem betreft straks een dag langer mag doen over de postbezorging. Hij spreekt van een "tussenstap", waarover hij volgende week in debat gaat met de Tweede Kamer.

De aankondiging van Beljaarts leidde tot opgetrokken wenkbrauwen in de Kamer. Onder anderen VVD-Kamerlid Arend Kisteman noemde de stap "misschien wat voorbarig" en riep de minister op nog "geen onomkeerbare keuzes" te maken.

Beljaarts benadrukt nu dat de Kamer nog volop de kans krijgt om mee te praten. Ook zal hij bij een definitief besluit rekening houden met de uitkomsten van nog lopende onderzoeken naar de postmarkt van de Autoriteit Consument en Markt (ACM).

Hoognodig

De minister zegt wel dat het "hoognodig" is om in te grijpen. "De bezorgkwaliteit is al heel lang ver onder de maat." Het oprekken van de bezorgtermijn is een maatregel die zijn voorganger Micky Adriaansens (net als Kisteman een VVD'er) al opperde. Zij drong er bij haar opvolger op aan er vaart achter te zetten.

Beljaarts bestrijdt ook dat hij makkelijk gezwicht is voor geweeklaag van PostNL over de al jaren krimpende postvolumes. Het bedrijf wilde eigenlijk naar een bezorgtijd van drie dagen. "Ik ben zeker niet van plan daarin mee te gaan", zegt hij.

Strenge eisen

Ook de door PostNL gevraagde staatssteun komt er als het aan Beljaarts ligt niet. En aan de voorgestelde versoepeling van de bezorgnormen worden "strenge eisen" gesteld, verzekert de bewindsman.

Meer uit Financieel

Ondertekening Mercosur-deal op 17 januari in Paraguay

BRUSSEL (ANP/RTR) - Het vrijhandelsakkoord van de Europese Unie met de zogenoemde Mercosur-landen Argentiniƫ, Braziliƫ, Uruguay en Paraguay wordt op 17 januari formeel ondertekend in Paraguay. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Buitenlandse Zaken. Over de deal is 25 jaar onderhandeld.

8 minuten geleden
AEX-index fors in de plus door winsten ASML en Shell

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met stevige winst het weekend ingegaan, geholpen door flinke plussen voor de zwaargewichten ASML en Shell. Daarmee was sprake van herstel voor de hoofdindex op het Damrak na de forse verliesbeurten in de voorgaande twee handelsdagen.

1 uur geleden
Hooggerechtshof VS doet geen uitspraak in zaak om importheffingen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof doet vrijdag geen uitspraak in een zaak over de importheffingen van president Donald Trump. Eerder was het onduidelijk of hierover nu een oordeel zou komen.

2 uur geleden
KLM annuleert zaterdag geen vluchten op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - KLM annuleert vooralsnog zaterdag geen vluchten op luchthaven Schiphol vanwege de weersomstandigheden. Dat meldt de luchtvaartmaatschappij. De afgelopen week had KLM juist nog te maken met grootschalige uitval en vertraging van vluchten door het barre winterweer.

3 uur geleden
Recordaantal reizigers via Eindhoven Airport in 2025

EINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport heeft vorig jaar een recordaantal passagiers verwelkomd. De grens van 7 miljoen passagiers werd bijna doorbroken. Er vlogen 6.956.486 reizigers via de luchthaven, ruim 150.000 mensen meer dan een jaar eerder.

3 uur geleden
Wall Street stijgt na tegenvallend banenrapport VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen vrijdag omhoog na het gemengde slot een dag eerder. Beleggers reageerden op het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid. Uit dat rapport bleek dat er in december in de Verenigde Staten 50.000 banen zijn bijgekomen. Dat was wat minder dan verwacht. De situatie op de arbeidsmarkt speelt een grote rol bij het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank.

3 uur geleden
Coolblue verplicht fietshelm voor Nederlandse bezorgers

ROTTERDAM (ANP) - Coolblue verplicht zijn fietsbezorgers in Nederland met een helm op te fietsen, na de val van topman Pieter Zwart. Dat meldt een woordvoerder. Voor fietsbezorgers in Belgiƫ en Duitsland van de elektronicaketen was het al verplicht.

4 uur geleden