Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beljaarts: langere bezorgtijd voor PostNL nog geen gelopen race

Beljaarts: langere bezorgtijd voor PostNL nog geen gelopen race

DEN HAAG (ANP) - Economieminister Dirk Beljaarts vindt niet dat hij voor zijn beurt heeft gesproken door nu al aan te kondigen dat PostNL wat hem betreft straks een dag langer mag doen over de postbezorging. Hij spreekt van een "tussenstap", waarover hij volgende week in debat gaat met de Tweede Kamer.

De aankondiging van Beljaarts leidde tot opgetrokken wenkbrauwen in de Kamer. Onder anderen VVD-Kamerlid Arend Kisteman noemde de stap "misschien wat voorbarig" en riep de minister op nog "geen onomkeerbare keuzes" te maken.

Beljaarts benadrukt nu dat de Kamer nog volop de kans krijgt om mee te praten. Ook zal hij bij een definitief besluit rekening houden met de uitkomsten van nog lopende onderzoeken naar de postmarkt van de Autoriteit Consument en Markt (ACM).

Hoognodig

De minister zegt wel dat het "hoognodig" is om in te grijpen. "De bezorgkwaliteit is al heel lang ver onder de maat." Het oprekken van de bezorgtermijn is een maatregel die zijn voorganger Micky Adriaansens (net als Kisteman een VVD'er) al opperde. Zij drong er bij haar opvolger op aan er vaart achter te zetten.

Beljaarts bestrijdt ook dat hij makkelijk gezwicht is voor geweeklaag van PostNL over de al jaren krimpende postvolumes. Het bedrijf wilde eigenlijk naar een bezorgtijd van drie dagen. "Ik ben zeker niet van plan daarin mee te gaan", zegt hij.

Strenge eisen

Ook de door PostNL gevraagde staatssteun komt er als het aan Beljaarts ligt niet. En aan de voorgestelde versoepeling van de bezorgnormen worden "strenge eisen" gesteld, verzekert de bewindsman.

Meer uit Financieel

Wall Street voorzichtig nu toenadering Iran en VS uitblijft

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. Beleggers bleven voorzichtig omdat de Verenigde Staten en Iran nog niet dichter bij een vredesdeal zijn gekomen. Ondanks het ruim twee weken durende bestand lijken de spanningen zelfs weer toe te nemen. De financiƫle markten verwerkten daarnaast kwartaalberichten van grote bedrijven.

3 uur geleden
Grote bedrijven tegen nieuwe regels voor rapportage uitstoot

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een groep bedrijven, waaronder Apple, Amazon, Patagonia en BYD, is tegen een mogelijke aanscherping van het rapporteren van vervuilende uitstoot. In een gezamenlijke verklaring pleiten ze ervoor om bepaalde veranderingen in die rapportages optioneel in plaats van verplicht te maken. De nieuwe regels achten ze niet haalbaar.

3 uur geleden
Woonbond vindt dat huurder weinig opschiet met energiesteun

AMSTERDAM (ANP) - Huurders zien te weinig terug van de compenserende maatregelen die het kabinet heeft aangekondigd voor de hoge energielasten, vindt de Woonbond. Veel van de hulp gaat naar huiseigenaren, stipt de belangenbehartiger van huurders aan.

4 uur geleden
Moederbedrijf Facebook wil 8000 werknemers ontslaan

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Meta, het moederbedrijf van onder meer Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan 8000 werknemers te ontslaan. Dat meldt het hoofd van de HR-afdeling in een memo aan werknemers, ingezien door Bloomberg.

4 uur geleden
Adyen koopt Duitse specialist in klantenacties voor 750 miljoen

AMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen koopt een Duitse specialist in technologie achter promotie- en klantbeloningsprogramma's voor 750 miljoen euro. Het bedrijf, Talon.One, vormt volgens het Amsterdamse fintechbedrijf een goede aanvulling op de eigen betaalsystemen.

5 uur geleden
Heineken start rechtszaak in de VS om importheffingen

AMSTERDAM (ANP) - Heineken is in de Verenigde Staten een rechtszaak begonnen tegen de regering-Trump vanwege te veel betaalde importheffingen. Dat bevestigt een woordvoerder van de bierbrouwer na eerdere berichtgeving in het NRC.

7 uur geleden
Aandelenbeurs in Amsterdam daalt na patstelling Iran en VS

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Zorgen over een lange patstelling in de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran kregen de overhand. Beleggers verwerkten ook kwartaalberichten van onder andere Besi en Heineken.

7 uur geleden