Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beljaarts: langere bezorgtijd voor PostNL nog geen gelopen race

Beljaarts: langere bezorgtijd voor PostNL nog geen gelopen race

DEN HAAG (ANP) - Economieminister Dirk Beljaarts vindt niet dat hij voor zijn beurt heeft gesproken door nu al aan te kondigen dat PostNL wat hem betreft straks een dag langer mag doen over de postbezorging. Hij spreekt van een "tussenstap", waarover hij volgende week in debat gaat met de Tweede Kamer.

De aankondiging van Beljaarts leidde tot opgetrokken wenkbrauwen in de Kamer. Onder anderen VVD-Kamerlid Arend Kisteman noemde de stap "misschien wat voorbarig" en riep de minister op nog "geen onomkeerbare keuzes" te maken.

Beljaarts benadrukt nu dat de Kamer nog volop de kans krijgt om mee te praten. Ook zal hij bij een definitief besluit rekening houden met de uitkomsten van nog lopende onderzoeken naar de postmarkt van de Autoriteit Consument en Markt (ACM).

Hoognodig

De minister zegt wel dat het "hoognodig" is om in te grijpen. "De bezorgkwaliteit is al heel lang ver onder de maat." Het oprekken van de bezorgtermijn is een maatregel die zijn voorganger Micky Adriaansens (net als Kisteman een VVD'er) al opperde. Zij drong er bij haar opvolger op aan er vaart achter te zetten.

Beljaarts bestrijdt ook dat hij makkelijk gezwicht is voor geweeklaag van PostNL over de al jaren krimpende postvolumes. Het bedrijf wilde eigenlijk naar een bezorgtijd van drie dagen. "Ik ben zeker niet van plan daarin mee te gaan", zegt hij.

Strenge eisen

Ook de door PostNL gevraagde staatssteun komt er als het aan Beljaarts ligt niet. En aan de voorgestelde versoepeling van de bezorgnormen worden "strenge eisen" gesteld, verzekert de bewindsman.

Meer uit Financieel

Lukoil krijgt van VS langer de tijd om koper te vinden

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten geven het Russische oliebedrijf Lukoil een maand extra de tijd om een koper te vinden voor zijn buitenlandse bezittingen. De deadline zou aanstaande zaterdag zijn, maar is nu met een maand opgeschoven.

5 uur geleden
Winsten op Wall Street na derde renteverlaging door Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten na het rentebesluit van de Federal Reserve. Die verlaagde het belangrijkste rentetarief in de VS zoals verwacht met een kwart procentpunt om de arbeidsmarkt te stimuleren. De verdeeldheid onder beleidsmakers bleek groot.

6 uur geleden
Europese Commissie doet inval bij hoofdkantoor Temu

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een inval gedaan in het Europese hoofdkantoor van Temu, meldden persbureau Bloomberg en AFP op basis van bronnen. De actie maakt deel uit van een onderzoek naar mogelijk oneerlijke concurrentie door de Chinese webshop.

6 uur geleden
Verdeelde Fed verlaagt opnieuw de rente

WASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft voor de derde keer op rij de rente verlaagd met een kwart procentpunt. Beleidsmakers bij de Amerikaanse koepel van centrale banken waren verdeeld. Twee van de twaalf beslissers stemden tegen een verlaging van de leenkosten, terwijl een beleidsmaker de rente nog verder omlaag wilde.

8 uur geleden
Oostenrijkse zakenman Benko opnieuw veroordeeld voor fraude

INNSBRUCK (ANP/DPA/RTR) - De voormalige miljardair en oprichter van vastgoedconcern Signa, René Benko, is opnieuw veroordeeld wegens faillissementsfraude. De rechtbank in Innsbruck legde de Oostenrijker een voorwaardelijke straf van vijftien maanden cel op.

8 uur geleden
Ondernemers blij met stikstofvrijstelling die Brussel voorstelt

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven is blij dat de Europese Commissie voorstelt om projecten voor de uitbreiding van het stroomnet een vrijstelling te gunnen voor de stikstofuitstoot. Het dagelijks bestuur van de Europese Unie presenteerde woensdag plannen om Europese elektriciteitsnetten versneld uit te breiden en te moderniseren. De tijdelijke stikstofuitstoot bij die bouwprojecten mag op "geen enkele manier" een belemmering zijn voor de snelle ingebruikname van de energienetten, schrijft de Commissie in het voorstel.

9 uur geleden
Beurs in Amsterdam verliest in aanloop naar rentebesluit Fed

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een verlies gesloten. Ook op andere Europese beurzen waren voornamelijk minnen te zien op de koersenborden, in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten.

10 uur geleden