Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beljaarts: EU-aanpak discriminerende supermarktprijs dichterbij

Beljaarts: EU-aanpak discriminerende supermarktprijs dichterbij

BRUSSEL (ANP) - Minister van Economische Zaken Dirk Beljaarts ziet een Europese aanpak van territoriale leveringsbeperkingen dichterbij komen. Dat zijn praktijken waarmee producenten ervoor kunnen zorgen dat hetzelfde product duurder is in een Nederlandse supermarkt dan in bijvoorbeeld een Duitse. De minister was donderdag in Brussel voor de Raad Concurrentievermogen en heeft daar goede gesprekken gehad over het onderwerp met zijn Europese collega's.

De minister zei na afloop steeds dichter bij het einddoel te komen: een Europees verbod op dit soort discriminatie. "De Nederlandse consument gaat hopelijk op relatief korte termijn echt een verschil merken."

Beljaarts legde uit dat nu elk land zijn eigen regels heeft voor etikettering, waardoor producenten gemakkelijk verschillende prijzen per land kunnen hanteren. "Als we die verschillen kunnen overbruggen en Brussel ons een zetje in de rug geeft, dan kunnen we dit bijvoorbeeld met QR-codes op de etiketten oplossen", aldus de minister.

Europese regeldruk

Tijdens de ministersbijeenkomst constateerde hij ook dat steeds meer EU-landen de Europese regeldruk willen aanpakken. "Er is een brede consensus dat we ons in Brussel suf gereguleerd hebben", zei hij.

Beljaarts wil dat de nieuwe Europese Commissie alle Europese regelgeving evalueert om te bepalen waar de regeldruk minder kan. Commissievoorzitter Ursula von der Leyen beloofde dit al, maar Beljaarts vraagt nu om er vaart mee te maken en binnen de eerste honderd dagen klaar te zijn.

Daarnaast wil Beljaarts het Nederlandse Adviescollege Toetsing Regeldruk (ATR) de Europese regeldruk laten onderzoeken. "We willen niet enkel klagen langs de zijlijn, maar ook actief meedenken over hoe het beter kan", benadrukt de minister. De Kamer heeft om zo'n onderzoek gevraagd.

Meer uit Financieel

Veel uitval treinritten door staking in België

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Door een staking in België vervallen maandag en dinsdag veel treinritten. Volgens de nationale spoorwegmaatschappij NMBS zal de helft van de intercitytreinen niet rijden. Daarnaast rijdt ook tweederde van de lokale en voorstedelijke treinen niet.

2 uur geleden
Bloomberg: hernieuwde interesse mijnbouwer BHP in overname Anglo

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Mijnbouwer BHP heeft opnieuw interesse in een overname van de kleinere branchegenoot Anglo American. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg heeft BHP de afgelopen dagen toenadering gezocht tot Anglo American voor een overnamedeal. In 2024 zag BHP nog af van een overname van Anglo American nadat een bod werd verworpen.

4 uur geleden
Chinese premier: economische samenwerking met Italië versterken

JOHANNESBURG (ANP/RTR) - China wil de economische samenwerking met Italië verder versterken en verwelkomt Italiaanse bedrijven die actief willen worden op de Chinese markt. Dat heeft de Chinese premier Li Qiang gezegd tegen de Italiaanse premier Giorgia Meloni op de G20-top in het Zuid-Afrikaanse Johannesburg.

5 uur geleden
Krant: EssilorLuxottica wil belang nemen in modehuis Armani

ROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - EssilorLuxottica, het concern achter zonnebrillenmerk Ray-Ban en Pearle Opticiens, is bereid een belang van 5 tot 10 procent te nemen in modehuis Armani. Dat meldde de Italiaanse krant Il Sole 24 Ore. Volgens de krant heeft het bedrijf Armani geïnformeerd over de interesse in een belang, zonder dat het een actieve rol wil spelen in de gang van zaken bij het modehuis.

6 uur geleden
Britse regering wil meer eigen productie belangrijke grondstoffen

LONDEN (ANP/TRTR/BLOOMBERG) - De Britse regering van premier Keir Starmer wil meer eigen productie van belangrijke grondstoffen om de afhankelijkheid van leveringen uit het buitenland te verminderen. De overheid heeft een strategisch plan opgezet om in 2035 minstens 10 procent van de behoefte uit binnenlandse winning te halen en nog eens 20 procent van de vraag moet dan komen uit recycling.

8 uur geleden
VS werken aan alternatieven voor importheffingen, meldt Bloomberg

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering werkt aan alternatieve plannen voor de importheffingen van president Donald Trump, voor het geval het Hooggerechtshof de meeste heffingen ongeldig verklaart. De VS willen die dan zo snel mogelijk vervangen door andere opties, melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.

23 uur geleden
Bedrijfsleven België: honderden miljoenen aan schade door staking

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Het bedrijfsleven in België verwacht dat de schade door de driedaagse staking volgende week door Belgische vakbonden honderden miljoenen euro's zal bedragen. Dit meldt het Verbond van Belgische Ondernemingen (VBO), de grootste werkgeversorganisatie van België, na een rondvraag onder sectoren en bedrijven.

1 dag geleden