Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beljaarts: EU-aanpak discriminerende supermarktprijs dichterbij

Beljaarts: EU-aanpak discriminerende supermarktprijs dichterbij

BRUSSEL (ANP) - Minister van Economische Zaken Dirk Beljaarts ziet een Europese aanpak van territoriale leveringsbeperkingen dichterbij komen. Dat zijn praktijken waarmee producenten ervoor kunnen zorgen dat hetzelfde product duurder is in een Nederlandse supermarkt dan in bijvoorbeeld een Duitse. De minister was donderdag in Brussel voor de Raad Concurrentievermogen en heeft daar goede gesprekken gehad over het onderwerp met zijn Europese collega's.

De minister zei na afloop steeds dichter bij het einddoel te komen: een Europees verbod op dit soort discriminatie. "De Nederlandse consument gaat hopelijk op relatief korte termijn echt een verschil merken."

Beljaarts legde uit dat nu elk land zijn eigen regels heeft voor etikettering, waardoor producenten gemakkelijk verschillende prijzen per land kunnen hanteren. "Als we die verschillen kunnen overbruggen en Brussel ons een zetje in de rug geeft, dan kunnen we dit bijvoorbeeld met QR-codes op de etiketten oplossen", aldus de minister.

Europese regeldruk

Tijdens de ministersbijeenkomst constateerde hij ook dat steeds meer EU-landen de Europese regeldruk willen aanpakken. "Er is een brede consensus dat we ons in Brussel suf gereguleerd hebben", zei hij.

Beljaarts wil dat de nieuwe Europese Commissie alle Europese regelgeving evalueert om te bepalen waar de regeldruk minder kan. Commissievoorzitter Ursula von der Leyen beloofde dit al, maar Beljaarts vraagt nu om er vaart mee te maken en binnen de eerste honderd dagen klaar te zijn.

Daarnaast wil Beljaarts het Nederlandse Adviescollege Toetsing Regeldruk (ATR) de Europese regeldruk laten onderzoeken. "We willen niet enkel klagen langs de zijlijn, maar ook actief meedenken over hoe het beter kan", benadrukt de minister. De Kamer heeft om zo'n onderzoek gevraagd.

Meer uit Financieel

Lingeriemerk Victoria's Secret flink hoger op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Victoria's Secret hoorde dinsdag bij de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het lingeriemerk heeft zijn financiële verwachtingen verhoogd na een sterk eerste kwartaal. Topvrouw Hillary Super lijkt daarmee vaart te maken met haar 'new era of sexy'-herstelplan voor het Amerikaanse merk.

7 uur geleden
Vluchten van en naar Portugal geannuleerd door staking

DEN HAAG (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen KLM en Transavia hebben op woensdag verschillende vluchten naar Portugese bestemmingen geannuleerd in verband met een staking in het land. Zowel op Schiphol als op de luchthavens in Eindhoven en Rotterdam zijn vluchten geschrapt.

7 uur geleden
Amerikaanse overheid wil AI-modellen vooraf testen op veiligheid

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De regering-Trump gaat AI-ontwikkelaars vragen om hun meest geavanceerde modellen vrijwillig aan te bieden voor cyberveiligheidstests door de Amerikaanse overheid, nog voordat ze aan het publiek worden vrijgegeven. Dat volgt uit een presidentieel decreet dat dinsdag werd ondertekend.

9 uur geleden
Staking Belgische luchtverkeersleiders beëindigd na akkoord

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De staking van de luchtverkeersleider Skeyes op Belgische luchthavens wordt beëindigd. Een woordvoerster van Skeyes meldt aan het Belgische persbureau Belga dat directie en vakbonden een akkoord hebben gesloten.

10 uur geleden
UniCredit vergroot belang in Commerzbank tot ruim 34 procent

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - UniCredit heeft zijn belang in de Duitse Commerzbank vergroot tot 34,35 procent. Dat meldt de Italiaanse grootbank dinsdag. Het vergroten van het belang boven de 30 procent is een belangrijke stap voor de Italiaanse bank.

10 uur geleden
Stevige winst voor AEX-index, Prosus grootste stijger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met een stevige winst gesloten. Onder de hoofdfondsen was Prosus de grootste winnaar. Ook de chipbedrijven ASML (plus 4,9 procent), Besi (plus 2,9 procent) en ASMI (plus 2,4 procent) eindigden hoger.

11 uur geleden
Ook Britse krijgsmacht gaat 'militair Starlink-netwerk' gebruiken

LONDEN (ANP/RTR) - De militaire variant van Elon Musks satellietcommunicatienetwerk Starlink heeft er een flinke klant bij. Na de Amerikaanse heeft ook de Britse krijgsmacht het Starshield-netwerk in gebruik genomen, zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.

11 uur geleden