Beljaarts: EU-aanpak discriminerende supermarktprijs dichterbij
BRUSSEL (ANP) - Minister van Economische Zaken Dirk Beljaarts ziet een Europese aanpak van territoriale leveringsbeperkingen dichterbij komen. Dat zijn praktijken waarmee producenten ervoor kunnen zorgen dat hetzelfde product duurder is in een Nederlandse supermarkt dan in bijvoorbeeld een Duitse. De minister was donderdag in Brussel voor de Raad Concurrentievermogen en heeft daar goede gesprekken gehad over het onderwerp met zijn Europese collega's.
De minister zei na afloop steeds dichter bij het einddoel te komen: een Europees verbod op dit soort discriminatie. "De Nederlandse consument gaat hopelijk op relatief korte termijn echt een verschil merken."
Beljaarts legde uit dat nu elk land zijn eigen regels heeft voor etikettering, waardoor producenten gemakkelijk verschillende prijzen per land kunnen hanteren. "Als we die verschillen kunnen overbruggen en Brussel ons een zetje in de rug geeft, dan kunnen we dit bijvoorbeeld met QR-codes op de etiketten oplossen", aldus de minister.
Europese regeldruk
Tijdens de ministersbijeenkomst constateerde hij ook dat steeds meer EU-landen de Europese regeldruk willen aanpakken. "Er is een brede consensus dat we ons in Brussel suf gereguleerd hebben", zei hij.
Beljaarts wil dat de nieuwe Europese Commissie alle Europese regelgeving evalueert om te bepalen waar de regeldruk minder kan. Commissievoorzitter Ursula von der Leyen beloofde dit al, maar Beljaarts vraagt nu om er vaart mee te maken en binnen de eerste honderd dagen klaar te zijn.
Daarnaast wil Beljaarts het Nederlandse Adviescollege Toetsing Regeldruk (ATR) de Europese regeldruk laten onderzoeken. "We willen niet enkel klagen langs de zijlijn, maar ook actief meedenken over hoe het beter kan", benadrukt de minister. De Kamer heeft om zo'n onderzoek gevraagd.
Meer uit Financieel
NICOSIA (ANP/DPA/AFP) - De regering van Cyprus komt met een steunpakket van in totaal 200 miljoen euro voor huishoudens, boeren en de toeristische sector vanwege de impact van de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat onder meer om tijdelijke verlagingen van de btw op levensmiddelen en stroom, een verlaging van de brandstofaccijns en subsidies aan boeren en hotels.
34 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol kijkt of het de hulp aan passagiers met een beperking zelf gaat uitvoeren, in plaats van die hulp uit te besteden aan andere bedrijven. Dat meldt een woordvoerster van de luchthaven donderdag, na kritiek van vakbond FNV.
55 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De diensten van Odido komen weer op gang na een storing bij de telecomprovider. Een woordvoerder meldt dat een deel van de mobiele diensten tijdelijk niet beschikbaar was door "een probleem met het koelsysteem in een datacenter".
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De miljardensteun die de Nederlandse staat tijdens de coronapandemie aan KLM verleende, staat opnieuw juridisch ter discussie. Een belangrijke adviseur van het Europees Hof van Justitie adviseert een eerdere vernietiging van de Europese goedkeuring voor de steun door de op een na hoogste EU-rechter in stand te laten.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - Polen heeft besloten om de brandstofprijzen aan banden te leggen om de effecten van de oorlog in het Midden-Oosten te verzachten. Premier Donald Tusk kondigde donderdag aan dat de btw op brandstof van 23 procent naar 8 procent gaat. Ook heeft de regering besloten om de accijns terug te brengen tot een minimum.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn donderdag overwegend lager geopend, na de koerswinsten een dag eerder. Tegenstrijdige berichten over de vredesonderhandelingen in het Midden-Oosten zorgden voor terughoudendheid bij beleggers. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is Iran wanhopig op zoek naar een akkoord om de gevechten te beƫindigen. Hij sprak daarmee de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken tegen. Die zei dat Teheran geen intentie had om gesprekken te voeren met de VS om het conflict te beƫindigen.
1 uur geledenMENLO PARK (ANP) - Een onafhankelijke toezichtsraad van socialemediaconcern Meta heeft grote zorgen over de vervanging van factchecks in andere landen dan de Verenigde Staten. Topman Mark Zuckerberg kondigde vorig jaar aan dat hij feitenchecks door experts op de Amerikaanse markt wil vervangen door een systeem waarbij gebruikers van Facebook en Instagram zelf commentaar kunnen leveren op posts met valse informatie. Een uitbreiding naar andere delen van de wereld kan mensen in gevaar brengen, waarschuwt de Oversight Board.
3 uur geleden