Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beljaarts: EU-aanpak discriminerende supermarktprijs dichterbij

Beljaarts: EU-aanpak discriminerende supermarktprijs dichterbij

BRUSSEL (ANP) - Minister van Economische Zaken Dirk Beljaarts ziet een Europese aanpak van territoriale leveringsbeperkingen dichterbij komen. Dat zijn praktijken waarmee producenten ervoor kunnen zorgen dat hetzelfde product duurder is in een Nederlandse supermarkt dan in bijvoorbeeld een Duitse. De minister was donderdag in Brussel voor de Raad Concurrentievermogen en heeft daar goede gesprekken gehad over het onderwerp met zijn Europese collega's.

De minister zei na afloop steeds dichter bij het einddoel te komen: een Europees verbod op dit soort discriminatie. "De Nederlandse consument gaat hopelijk op relatief korte termijn echt een verschil merken."

Beljaarts legde uit dat nu elk land zijn eigen regels heeft voor etikettering, waardoor producenten gemakkelijk verschillende prijzen per land kunnen hanteren. "Als we die verschillen kunnen overbruggen en Brussel ons een zetje in de rug geeft, dan kunnen we dit bijvoorbeeld met QR-codes op de etiketten oplossen", aldus de minister.

Europese regeldruk

Tijdens de ministersbijeenkomst constateerde hij ook dat steeds meer EU-landen de Europese regeldruk willen aanpakken. "Er is een brede consensus dat we ons in Brussel suf gereguleerd hebben", zei hij.

Beljaarts wil dat de nieuwe Europese Commissie alle Europese regelgeving evalueert om te bepalen waar de regeldruk minder kan. Commissievoorzitter Ursula von der Leyen beloofde dit al, maar Beljaarts vraagt nu om er vaart mee te maken en binnen de eerste honderd dagen klaar te zijn.

Daarnaast wil Beljaarts het Nederlandse Adviescollege Toetsing Regeldruk (ATR) de Europese regeldruk laten onderzoeken. "We willen niet enkel klagen langs de zijlijn, maar ook actief meedenken over hoe het beter kan", benadrukt de minister. De Kamer heeft om zo'n onderzoek gevraagd.

Meer uit Financieel

Hoge Raad oordeelt hogere belastingrente voor bedrijven ongeldig

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Financiƫn mocht de rente voor belastingschulden van bedrijven in 2022 niet verhogen van 4 naar 8 procent, oordeelt de Hoge Raad. De uitspraak kost de schatkist waarschijnlijk veel geld, want veel ondernemers maakten de afgelopen jaren bezwaar tegen de hogere rente.

7 minuten geleden
Toeristen boekten recordaantal overnachtingen in de EU

LUXEMBURG (ANP) - Toeristen sliepen vorig jaar een recordaantal nachten in accommodaties in de EU. In totaal werden er 3,08 miljard nachtjes weg geboekt, 2 procent meer dan een jaar eerder. Dat blijkt uit cijfers van statistiekbureau Eurostat.

8 minuten geleden
Andere grote rederijen wachten nog met terugkeer naar Suezkanaal

HAMBURG (ANP) - Andere grote rederijen kiezen er voorlopig niet voor om weer via het Suezkanaal te varen. Maersk maakte donderdag bekend wel terug te keren. Hapag-Lloyd en ONE laten desgevraagd weten de situatie te monitoren, maar voorlopig de vaarweg te blijven mijden.

55 minuten geleden
Meer ijzererts zorgt voor toename overslag in Zeeuwse havens

TERNEUZEN (ANP) - De overslag in de havens van Vlissingen, Terneuzen en Gent is vorig jaar licht toegenomen. De havens in het overkoepelende North Sea Port noteerden een goederenoverslag via de zeevaart van 67 miljoen ton, een stijging van 0,4 procent. Dat is het gevolg van een sterk laatste kwartaal met veel ijzererts.

1 uur geleden
BBC sluit contentdeal met videoplatform YouTube, meldt FT

LONDEN (ANP/RTR) - De BBC is van plan voor het eerst programma's te produceren voor YouTube, het videoplatform van het Amerikaanse internetconcern Google. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen. De Britse publieke omroep hoopt hiermee meer inkomsten binnen te halen nu steeds meer kijkers overstappen op streamingdiensten.

1 uur geleden
TikTok-technologie checkt video's om te jonge gebruikers te weren

STOCKHOLM (ANP) - TikTok zegt binnenkort nieuwe technologie te gebruiken om de leeftijd van gebruikers in Europa te controleren, onder andere op basis van geposte video's. Formeel is de socialemedia-app bedoeld voor mensen die ouder zijn dan 13, maar jongere gebruikers maken toch vaak een account aan.

1 uur geleden
China en Canada verlagen tarieven op koolzaad en auto's

BEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - China en Canada zijn overeengekomen om een aantal importheffingen te verlagen. Dat meldt de Canadese premier Mark Carney, die deze week in Beijing is. Onder andere Canadees koolzaad en Chinese auto's vallen onder de deal.

1 uur geleden