Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beljaarts: EU-aanpak discriminerende supermarktprijs dichterbij

Beljaarts: EU-aanpak discriminerende supermarktprijs dichterbij

BRUSSEL (ANP) - Minister van Economische Zaken Dirk Beljaarts ziet een Europese aanpak van territoriale leveringsbeperkingen dichterbij komen. Dat zijn praktijken waarmee producenten ervoor kunnen zorgen dat hetzelfde product duurder is in een Nederlandse supermarkt dan in bijvoorbeeld een Duitse. De minister was donderdag in Brussel voor de Raad Concurrentievermogen en heeft daar goede gesprekken gehad over het onderwerp met zijn Europese collega's.

De minister zei na afloop steeds dichter bij het einddoel te komen: een Europees verbod op dit soort discriminatie. "De Nederlandse consument gaat hopelijk op relatief korte termijn echt een verschil merken."

Beljaarts legde uit dat nu elk land zijn eigen regels heeft voor etikettering, waardoor producenten gemakkelijk verschillende prijzen per land kunnen hanteren. "Als we die verschillen kunnen overbruggen en Brussel ons een zetje in de rug geeft, dan kunnen we dit bijvoorbeeld met QR-codes op de etiketten oplossen", aldus de minister.

Europese regeldruk

Tijdens de ministersbijeenkomst constateerde hij ook dat steeds meer EU-landen de Europese regeldruk willen aanpakken. "Er is een brede consensus dat we ons in Brussel suf gereguleerd hebben", zei hij.

Beljaarts wil dat de nieuwe Europese Commissie alle Europese regelgeving evalueert om te bepalen waar de regeldruk minder kan. Commissievoorzitter Ursula von der Leyen beloofde dit al, maar Beljaarts vraagt nu om er vaart mee te maken en binnen de eerste honderd dagen klaar te zijn.

Daarnaast wil Beljaarts het Nederlandse Adviescollege Toetsing Regeldruk (ATR) de Europese regeldruk laten onderzoeken. "We willen niet enkel klagen langs de zijlijn, maar ook actief meedenken over hoe het beter kan", benadrukt de minister. De Kamer heeft om zo'n onderzoek gevraagd.

Meer uit Financieel

Pensioenfonds PME stopt samenwerking met Amerikaanse BlackRock

DEN HAAG (ANP) - PME, het pensioenfonds voor de metaal- en technologische industrie, heeft een jarenlange samenwerking met de Amerikaanse vermogensbeheerder BlackRock beëindigd. De vermogensbeheerder zou zich niet genoeg inspannen op het gebied van onder meer klimaat en duurzaamheid.

2 uur geleden
AEX toont herstel, dataleveranciers en Magnum Ice Cream in trek

AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste beursindex van Amsterdam, herstelde maandag gedeeltelijk van de verliezen van afgelopen vrijdag. Nieuwkomer The Magnum Ice Cream Company was de sterkste stijger bij de hoofdfondsen en won 6,6 procent. Ook de dataleveranciers Wolters Kluwer en RELX, die dit jaar flink in waarde zijn gedaald, waren gewild. Ze werden respectievelijk 3,4 en 2,3 procent meer waard.

3 uur geleden
Econoom: prijzen eieren en kippenvlees zullen minder hard stijgen

DEN HAAG (ANP) - De prijzen voor eieren en kippenvlees in supermarkten zullen de komende jaren waarschijnlijk niet meer zo hard stijgen door de vogelgriep als nu. Dit verwacht econoom pluimveehouderij Nico Bondt van Wageningen University & Research (WUR). Hij denkt dat de vogelgriep wel blijft zorgen voor een krap aanbod.

4 uur geleden
Stofzuigermaker iRobot keldert op Wall Street na faillissement

NEW YORK (ANP) - iRobot ging maandag hard onderuit op de beurzen in New York. De robotstofzuigermaker, bekend van de Roomba-stofzuigers, heeft faillissement aangevraagd in de Verenigde Staten. Het faillissement volgt op jaren van tegenvallende resultaten van iRobot dat sinds het hoogtepunt tijdens de coronapandemie de verkopen sterk zag dalen. Het aandeel kelderde liefst 69 procent in waarde.

5 uur geleden
Onderzoekers: boeren en tuinders zien inkomen dit jaar stijgen

DEN HAAG (ANP) - Boeren en tuinders in Nederland hebben dit jaar meer verdiend met hun producten. Het gemiddelde jaarinkomen van boeren en tuinders komt in 2025 uit op 129.000 euro, meldt Wageningen University & Research (WUR) in de jaarlijkse inkomensraming. Dat is 11.000 euro meer dan vorig jaar.

6 uur geleden
Bestuurder Schiphol vertrekt kort na aankondiging investeringen

SCHIPHOL (ANP) - De bestuurder die bij Schiphol verantwoordelijk is voor het onderhoud en vernieuwen van de infrastructuur op de luchthaven, vertrekt per 1 februari. Deze bekendmaking komt nog geen maand na de aankondiging van forse investeringen, waarop ook de nodige kritiek kwam.

6 uur geleden
Bouwer BAM neemt belang in Droneview

BUNNINK (ANP) - BAM heeft een strategisch belang genomen in Droneview, een Nederlandse aanbieder van dronediensten voor de gebouwde omgeving. De bouwer en Droneview werken al jaren samen aan woningverduurzamingsprojecten, waarbij drones worden ingezet om woningcomplexen sneller, veiliger en nauwkeuriger in kaart te brengen.

8 uur geleden