Belgische voetballers besmet met coronavirus na interlands
WOLFSBURG (ANP) - Na Kevin De Bruyne hebben ook Thorgan Hazard en Koen Casteels positief getest op het coronavirus. De drie Belgische voetballers waren onlangs op pad met de nationale ploeg. De Bruyne testte eind vorige week positief, maandag kwamen daar Hazard en Casteels bij.
Hazard, de broer van Real Madrid-speler Eden Hazard, mist woensdag het duel van zijn Duitse club Borussia Dortmund met Sporting Portugal in de Champions League. Die ploegen strijden in groep C om de tweede plaats achter Ajax, dat met 12 punten uit vier duels al zeker is van een plek in de knock-outfase.
Casteels ontbreekt dinsdag bij VfL Wolfsburg in de uitwedstrijd tegen Sevilla. De 29-jarige doelman stond vorige week onder de lat in de nationale ploeg in de afsluitende WK-kwalificatiewedstrijd tegen Wales (1-1). Casteels verving toen de afwezige Thibaut Courtois.
De 'Rode Duivels' plaatsten zich als groepswinnaar voor het WK van volgend jaar in Qatar. Het coronavirus lijkt echter wel te hebben rondgewaard binnen de Belgische selectie. Vrijdag bracht Manchester City al naar buiten dat De Bruyne positief heeft getest. Hazard en Casteels gingen maandag in quarantaine.
Bij Wolfsburg raakte spits Wout Weghorst vorige maand al besmet met het coronavirus. De international van Oranje miste daardoor een aantal duels van zijn Duitse club.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong mag toch meedoen aan het hoofdtoernooi van Roland Garros. De 25-jarige Nederlander verloor eerder deze week in de laatste ronde van het kwalificatietoernooi, maar profiteert van de afmelding van Arthur Fils. De Jong treft in de eerste ronde de 41-jarige Zwitser Stan Wawrinka, die het toernooi in 2015 won.
11 minuten geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Bruno Fernandes is zaterdag verkozen tot beste speler van de Premier League dit seizoen. De 31-jarige Portugese middenvelder leidde Manchester United met een record aan assists naar de derde plaats. De Engelse topclub, die het seizoen zondag afsluit bij Brighton & Hove Albion, kwalificeerde zich daarmee voor het hoofdtoernooi van de Champions League.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn is de nieuwe algemeen directeur van Feyenoord. De 58-jarige Rotterdammer volgt per 1 juli de naar Mexico vertrekkende Dennis te Kloese op.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht hoopt zondag in de finale van de play-offs voor deelname aan Europees voetbal tegen Ajax weer te kunnen beschikken over David Min. De spits miste donderdag de ontmoeting met sc Heerenveen in de halve finale wegens een liesblessure.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo moet vanwege ebola voorafgaand aan het wereldkampioenschap 21 dagen lang in quarantaine blijven. Gebeurt dat niet, dan lopen de voetballers de kans de Verenigde Staten niet binnen te komen. "We willen ervoor zorgen dat er op deze manier niets in onze buurt of aan onze grenzen komt", aldus Andrew Giuliani, hoofd van de WK-taskforce van het Witte Huis, tegen zender ESPN.
6 uur geledenPUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.
8 uur geledenHEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
18 uur geleden