Belgische politie zoekt naar stoeptegelgooier
BRUSSEL (ANP) - Via een opsporingsbericht is de Belgische politie op zoek naar de man die afgelopen dinsdagochtend vroeg in Rotterdam een stoeptegel gooide op het hoofd van een slapende man zonder vaste woon- of verblijfplaats. Bekend is dat de man later die ochtend in Breda de trein heeft genomen naar België. Die had Brussel-Zuid als eindbestemming, maar deed in België nog zeven andere stations aan, waaronder Antwerpen-Centraal en Mechelen.
Onbekend is waar de verdachte is uitgestapt.
Volgens de Belgische politie is de man potentieel gevaarlijk. Mensen die hem zien, moeten hem niet zelf benaderen, maar de politie bellen, aldus het opsporingsbericht. Daarin zijn ook herkenbare beelden van de man te zien. Eerder verspreidde de Nederlandse politie al beelden van de tegelgooier.
Het 37-jarige slachtoffer raakte door de stoeptegel zwaargewond en ligt nog in coma in het ziekenhuis. Hij werd belaagd toen hij lag te slapen bij het Maritiem Museum in Rotterdam. Zijn zus is zaterdag een crowdfunding voor hem begonnen, onder de titel Benjamin nooit meer op straat. Ze hoopt dat er zoveel geld binnenkomt dat haar broer "als hij ontwaakt, de beste zorg krijgt en nooit meer noodgedwongen op straat hoeft te slapen". Er is in een kleine dag tijd al 8000 euro gedoneerd.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft Stefan V. (34) donderdag vrijgesproken van het vernielen van 32 graven en urnen op begraafplaats Westduin in Den Haag en van diefstal van een gedenksteen en een grafmonument in februari en maart vorig jaar. De rechtbank legde hem wel acht maanden cel op voor twee inbraken in vakantiewoningen.
4 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag tbs met dwangverpleging geëist tegen de 32-jarige Jesse R. voor het onthoofden van zijn moeder op 16 april vorig jaar in haar woning aan de Molenstraat in Hellevoetsluis. Volgens het OM is R. volledig ontoerekeningsvatbaar en moet de rechtbank hem ontslaan van rechtsvervolging.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ook de makers van chatbot Grok willen voorkomen dat de dienst wordt gebruikt om kindermisbruik te creëren. "Maar het volledig elimineren van elk misbruik is niet haalbaar, er zullen altijd gebruikers zijn die beveiligingsmaatregelen omzeilen", hebben de advocaten van het platform gezegd. Grok is eigendom van het bedrijf xAI van Elon Musk.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 63-jarige man die een celstraf uitzit voor geruchtmakende kunstroven zit weer gevangen, nadat hij in januari op de vlucht was geslagen. Hij ging ervandoor toen hij zelfstandig van de gevangenis in Nieuwegein naar een beperkt beveiligde afdeling van een andere gevangenis mocht.
6 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Nabestaanden van de 63-jarige vrouw die in april vorig jaar in haar woning in Hellevoetsluis is onthoofd door haar psychotische zoon Jesse R., hebben donderdag in de rechtbank indringende slachtofferverklaringen voorgedragen. Ze zijn nog geschokt en verbijsterd.
6 uur geledenDORDRECHT (ANP) - "Ik ben ziek. Dat is mijn moeder fataal geworden. Dat zal ik nooit meer kunnen herstellen. Dat doet heel veel pijn." Dat zei Jesse R. (32) bij aanvang van zijn strafproces in de rechtbank in Dordrecht. R. staat daar terecht voor de moord op zijn moeder (63) door onthoofding met een bijl op 16 april vorig jaar in haar woning in Hellevoetsluis.
8 uur geledenHURGHADA (ANP) - Met een toestel van Defensie zijn afgelopen nacht opnieuw gestrande reizigers opgehaald in Oman en naar het Egyptische Hurghada gebracht. In totaal zijn het 75 Nederlanders en drie mensen met andere nationaliteiten, laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
11 uur geleden