Belgische politie zoekt naar stoeptegelgooier
BRUSSEL (ANP) - Via een opsporingsbericht is de Belgische politie op zoek naar de man die afgelopen dinsdagochtend vroeg in Rotterdam een stoeptegel gooide op het hoofd van een slapende man zonder vaste woon- of verblijfplaats. Bekend is dat de man later die ochtend in Breda de trein heeft genomen naar België. Die had Brussel-Zuid als eindbestemming, maar deed in België nog zeven andere stations aan, waaronder Antwerpen-Centraal en Mechelen.
Onbekend is waar de verdachte is uitgestapt.
Volgens de Belgische politie is de man potentieel gevaarlijk. Mensen die hem zien, moeten hem niet zelf benaderen, maar de politie bellen, aldus het opsporingsbericht. Daarin zijn ook herkenbare beelden van de man te zien. Eerder verspreidde de Nederlandse politie al beelden van de tegelgooier.
Het 37-jarige slachtoffer raakte door de stoeptegel zwaargewond en ligt nog in coma in het ziekenhuis. Hij werd belaagd toen hij lag te slapen bij het Maritiem Museum in Rotterdam. Zijn zus is zaterdag een crowdfunding voor hem begonnen, onder de titel Benjamin nooit meer op straat. Ze hoopt dat er zoveel geld binnenkomt dat haar broer "als hij ontwaakt, de beste zorg krijgt en nooit meer noodgedwongen op straat hoeft te slapen". Er is in een kleine dag tijd al 8000 euro gedoneerd.
Meer uit Binnenland
WILLEMSTAD (ANP) - "Curaçao zit niet in een crisis door de Amerikaanse aanval op Venezuela." Dat zei minister Roderick Middelhof (Economische Ontwikkeling en Toerisme) zaterdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NOS zendt ook zondagochtend extra edities uit van het NOS Journaal vanwege de aanval van de VS op Venezuela. Dat meldt de NPO zaterdagmiddag. Om 09.00 uur, 10.00 uur en 11.00 uur zijn er op NPO 1 extra journaaluitzendingen te zien.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NOS en RTL gaan zaterdagmiddag opnieuw live wanneer de Amerikaanse president Donald Trump naar verwachting een persconferentie geeft over de ontwikkelingen in Venezuela. Dat laten de NPO en RTL weten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een Kamermeerderheid wil snel een debat over de ontwikkelingen in Venezuela en de mogelijke gevolgen daarvan voor de landen in het Caribisch gebied. Een voorstel van de ChristenUnie om daarvoor het kerstreces te onderbreken, kan rekenen op steun van in ieder geval D66, CDA, GroenLinks-PvdA en JA21.
5 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Op Curaçao heeft de minister van Economische Zaken, Roderick Middelhof, een oproep gedaan aan alle hotels en de rest van de toerismesector om voor de komende 48 uur onderdak te bieden aan degenen die op Curaçao zijn gestrand doordat hun vlucht is geannuleerd. Hij heeft volgens eigen zeggen hierover met de sector overleg gehad.
6 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De Curaçaose regering heeft zaterdag in een officieel bericht laten weten dat haar eerdere melding dat het luchtruim is gesloten is, "niet correct" is. Het valt volgens het bericht onder een "verhoogde paraatheid", nadat Amerika had aangegeven dat Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen niet in de regio mogen vliegen.
6 uur geledenWILLEMSTAD/ORANJESTAD (ANP) - De Curaçaose regering heeft zaterdagochtend (lokale tijd) in een officieel bericht de bevolking opgeroepen om kalm te blijven na de aanval van de Verenigde Staten op Venezuela. Volgens de regering is het luchtruim in ieder geval de komende 24 uur gesloten. Er is volgens de regering nauw contact met de andere eilanden van het Koninkrijk en met Nederland.
7 uur geleden