Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belgische organisaties dienen klacht in tegen supporters Maccabi

Belgische organisaties dienen klacht in tegen supporters Maccabi

BRUSSEL (ANP) - Twee pro-Palestijnse organisaties uit België hebben aangifte gedaan bij het Amsterdamse Openbaar Ministerie (OM) tegen de supporters van de Israëlische voetbalclub Maccabi Tel Aviv. Dat melden ze in een persbericht.

De supporters hebben zich volgens de organisaties schuldig gemaakt aan "opruiing, geweld en vandalisme". Dat zou hebben bijgedragen aan het geweld in Amsterdam.

Het gaat om de stichting Hind Rajab, vernoemd naar een kind dat is omgekomen in Gaza, en de 30 Maart Beweging, van de Belgische activist en politicus Dyab Abou Jahjah.

Bewijs

De organisaties beschuldigen de Israëlische supporters er onder meer van slogans te hebben gescandeerd die aanzetten tot geweld tegen Palestijnen en Arabieren. Ook zouden ze Palestijnse symbolen hebben vernield en "een sfeer van angst" hebben gecreëerd.

De organisaties vragen de Nederlandse autoriteiten om bewijs te verzamelen op sociale media, bewakingsbeelden te verifiëren en de betrokkenen te berechten.

Stichting Hind Rajab is opgericht door de 30 Maart Beweging en heeft als doel om mensen en organisaties ter verantwoording te roepen bij schendingen van mensenrechten, met name die van Palestijnen.

Meer uit Binnenland

Venezolanen in Nederland blij en opgelucht, maar ook bezorgd

DEN HAAG (ANP) - Venezolanen in Nederland hebben dubbele gevoelens over de aanvallen van de Verenigde Staten op Venezuela en de gevangenneming van president Nicolás Maduro. Ze zijn blij en opgelucht, maar ze hebben ook zorgen over de mensen in Venezuela en de toekomst van het land. Dit stelt Brigitte Moreno, voorzitter van de stichting Alianza Holanda Venezuela. "Het is een moment waar we heel lang naar hebben uitgekeken."

3 minuten geleden
NVWA sloot vorig jaar weer meer voedselbedrijven om plaagdieren

UTRECHT (ANP) - Vorig jaar zijn weer meer voedselbedrijven met spoed gesloten om ernstige overlast van plaagdieren. Dat meldt de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De dienst sloot 75 winkels en horecagelegenheden. In 2024 waren dat er 57.

1 uur geleden
Nederlanders in Venezuela opgeroepen teken van leven te geven

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken roept Nederlanders in Venezuela op aan familie en vrienden te laten weten of ze oké zijn. Nederlanders die hulp nodig hebben, wordt geadviseerd contact op te nemen met reisorganisaties of het ministerie. De oproep komt nadat de hoofdstad van het land zaterdagochtend werd opgeschrikt door een reeks explosies.

2 uur geleden
Busvervoer stopt in delen Brabant en Gelderland door sneeuwval

ARNHEM (ANP) - Verschillende busvervoerders houden de bussen binnen wegens de hoeveelheid sneeuw op de wegen. Regionale vervoerder Breng haalt in Gelderland bussen die buiten waren naar binnen, Arriva houdt op zaterdagochtend bussen binnen in Brabant.

2 uur geleden
Winterweer zorgt voor veel vertraging op het spoor

DEN HAAG (ANP) - Het spoornet ondervindt veel last van het winterse weer dat over Nederland trekt. Dat meldt de NS op de eigen website. Volgens de vervoerder veroorzaakt sneeuw op meerdere plekken storingen in het land.

2 uur geleden
Toe- en afritten en verbindingswegen dicht om gladheid

DEN HAAG (ANP) - In het midden van het land zijn verschillende toe- en afritten en verbindingswegen afgesloten vanwege de gladheid. Er hebben zich slippartijen voorgedaan en ook zijn vrachtwagens geschaard, meldt Rijkswaterstaat.

2 uur geleden
Zoektocht naar vermiste Mick uit Helmond gaat verder

HELMOND (ANP) - In de omgeving van Helmond in Noord-Brabant zoeken hulpdiensten zaterdag verder naar de 19-jarige Mick die sinds 2 januari vermist is. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie.

3 uur geleden