Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belgische organisaties dienen klacht in tegen supporters Maccabi

Belgische organisaties dienen klacht in tegen supporters Maccabi

BRUSSEL (ANP) - Twee pro-Palestijnse organisaties uit België hebben aangifte gedaan bij het Amsterdamse Openbaar Ministerie (OM) tegen de supporters van de Israëlische voetbalclub Maccabi Tel Aviv. Dat melden ze in een persbericht.

De supporters hebben zich volgens de organisaties schuldig gemaakt aan "opruiing, geweld en vandalisme". Dat zou hebben bijgedragen aan het geweld in Amsterdam.

Het gaat om de stichting Hind Rajab, vernoemd naar een kind dat is omgekomen in Gaza, en de 30 Maart Beweging, van de Belgische activist en politicus Dyab Abou Jahjah.

Bewijs

De organisaties beschuldigen de Israëlische supporters er onder meer van slogans te hebben gescandeerd die aanzetten tot geweld tegen Palestijnen en Arabieren. Ook zouden ze Palestijnse symbolen hebben vernield en "een sfeer van angst" hebben gecreëerd.

De organisaties vragen de Nederlandse autoriteiten om bewijs te verzamelen op sociale media, bewakingsbeelden te verifiëren en de betrokkenen te berechten.

Stichting Hind Rajab is opgericht door de 30 Maart Beweging en heeft als doel om mensen en organisaties ter verantwoording te roepen bij schendingen van mensenrechten, met name die van Palestijnen.

Meer uit Binnenland

Zo'n 100 mensen lopen mars in Utrecht voor slachtoffers Libanon

UTRECHT (ANP) - Zo'n honderd mensen lopen donderdagavond een mars van Utrecht Centraal naar het Domplein voor de slachtoffers van de Israëlische aanvallen op Libanon. Op het Domplein wordt een wake gehouden.

1 uur geleden
Ook medische patiëntgegevens gestolen bij hack ChipSoft

AMSTERDAM (ANP) - Hackers hebben bij de aanval op ChipSoft, een belangrijk softwarebedrijf voor de zorg, patiëntgegevens gestolen, waaronder medische gegevens. Dat laat het bedrijf donderdag weten.

1 uur geleden
Kunstroofverdachte vraagt rechtbank om akkoord procesafspraken

ASSEN (ANP) - De advocaten van de 37-jarige Douglas Chesley W. hebben de rechtbank in Assen donderdag gevraagd akkoord te gaan met procesafspraken. W. is een van de verdachten in de zaak over de roof van Roemeense kunstschatten uit het Drents Museum. Hij heeft de afspraken met het Openbaar Ministerie gemaakt.

6 uur geleden
Gestolen helm volgende week weer te zien in Roemeens museum

BOEKAREST (ANP) - De Roemeense kunstschatten die begin 2025 werden gestolen uit het Drents Museum in Assen zullen snel weer te zien zijn in Roemenië. Het Roemeense ministerie van Cultuur heeft aangekondigd dat de gouden helm van Cotofenesti en de twee Dacische armbanden dinsdag worden gepresenteerd in het Nationaal Historisch Museum in Boekarest.

6 uur geleden
Toch natuurvergunning nodig voor luchthavens Rotterdam, Eindhoven

DEN HAAG (ANP) - Rotterdam Airport en Eindhoven Airport hebben toch natuurvergunningen nodig, heeft de rechter bepaald. Het kabinet vond enkele jaren geleden dat dat niet nodig was, maar natuurorganisaties en omwonenden hebben dat aangevochten.

7 uur geleden
RWS roept op tijdens werk aan A2: rijd niet binnendoor

UTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat roept weggebruikers bij drukte door de werkzaamheden aan de snelweg A2 komend weekend op niet af te wijken van de omleidingsroute. "Rijd niet binnendoor of op de navigatie", zegt een woordvoerster. Meerdere omliggende gemeenten hadden de afgelopen weekenden veel last van sluipverkeer, omdat de A2 richting Utrecht dicht was tussen de knooppunten Everdingen en Oudenrijn.

7 uur geleden
Tientallen websites met designerdrugs offline gehaald om gevaren

DEN HAAG (ANP) - Tientallen websites die zogenoemde designerdrugs aanboden, zijn offline gehaald op last van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). "Het gebruik ervan kan levensgevaarlijk zijn", melden de overheidsdiensten.

8 uur geleden