Belgische organisaties dienen klacht in tegen supporters Maccabi
BRUSSEL (ANP) - Twee pro-Palestijnse organisaties uit België hebben aangifte gedaan bij het Amsterdamse Openbaar Ministerie (OM) tegen de supporters van de Israëlische voetbalclub Maccabi Tel Aviv. Dat melden ze in een persbericht.
De supporters hebben zich volgens de organisaties schuldig gemaakt aan "opruiing, geweld en vandalisme". Dat zou hebben bijgedragen aan het geweld in Amsterdam.
Het gaat om de stichting Hind Rajab, vernoemd naar een kind dat is omgekomen in Gaza, en de 30 Maart Beweging, van de Belgische activist en politicus Dyab Abou Jahjah.
Bewijs
De organisaties beschuldigen de Israëlische supporters er onder meer van slogans te hebben gescandeerd die aanzetten tot geweld tegen Palestijnen en Arabieren. Ook zouden ze Palestijnse symbolen hebben vernield en "een sfeer van angst" hebben gecreëerd.
De organisaties vragen de Nederlandse autoriteiten om bewijs te verzamelen op sociale media, bewakingsbeelden te verifiëren en de betrokkenen te berechten.
Stichting Hind Rajab is opgericht door de 30 Maart Beweging en heeft als doel om mensen en organisaties ter verantwoording te roepen bij schendingen van mensenrechten, met name die van Palestijnen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen Iraniërs hebben donderdagmiddag in Den Haag op het Lange Voorhout aandacht gevraagd voor de situatie in hun land van herkomst. Bij de Britse ambassade scandeerden ze leuzen en draaiden ze harde muziek. Ze riepen onder meer op tot een einde van het Iraanse regime.
7 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nabestaanden dringen er bij het gerechtshof in Den Haag op aan dat het hoger beroep doorgaat in de zaak over de dodelijke schietpartij bij winkelcentrum Walburg in Zwijndrecht komende maandag. Dit laat slachtofferadvocaat Willem Backer weten. Hij staat drie dochters en de kleinkinderen bij van Michel (66) die bij de schietpartij om het leven kwam. Hun zus Anneke (38) overleefde de aanslag van haar ex-partner.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Er is een akkoord over een derde vlucht om gestrande Nederlanders op te halen, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken donderdag. Komende zaterdag zal in samenwerking met Corendon een vliegtuig van Muscat (Oman) naar Amsterdam vliegen.
45 minuten geledenBREDA (ANP) - De verdediging heeft donderdag de rechtbank in Breda gewraakt in een ontnemingsprocedure tegen Klaas Otto (58). Otto meent dat de rechtbank vooringenomen is en wil daarom andere rechters. De wraking volgde nadat de rechtbank het horen van een getuige had afgewezen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag heeft Tweede Kamerlid Gideon van Meijeren van Forum voor Democratie in hoger beroep vrijgesproken van opruiing. Eerder legde de rechtbank de politicus een werkstraf op van tweehonderd uur, zoals door het Openbaar Ministerie was geëist.
2 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - De politie heeft zo'n tweehonderd tips binnengekregen na het tonen van een hologram van een verdachte in een verkrachtingszaak in Bilthoven uit 2009. "Voor wie nog twijfelt: we hebben DNA van de verkrachter, dus zo kunnen we vaststellen of het om de dader gaat", roept de politie mogelijke andere tipgevers andermaal op.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vrouwen die rechter wilden worden, zijn in het verleden gediscrimineerd, oordeelt het College voor de Rechten van de Mens. Toen de vrouwen werden benoemd tot rechter in opleiding kregen ze een lager salaris dan mannen in dezelfde functie. Volgens het college is dat verschil niet gerechtvaardigd. De uitspraak is niet bindend.
4 uur geleden