Belgische organisaties dienen klacht in tegen supporters Maccabi
BRUSSEL (ANP) - Twee pro-Palestijnse organisaties uit België hebben aangifte gedaan bij het Amsterdamse Openbaar Ministerie (OM) tegen de supporters van de Israëlische voetbalclub Maccabi Tel Aviv. Dat melden ze in een persbericht.
De supporters hebben zich volgens de organisaties schuldig gemaakt aan "opruiing, geweld en vandalisme". Dat zou hebben bijgedragen aan het geweld in Amsterdam.
Het gaat om de stichting Hind Rajab, vernoemd naar een kind dat is omgekomen in Gaza, en de 30 Maart Beweging, van de Belgische activist en politicus Dyab Abou Jahjah.
Bewijs
De organisaties beschuldigen de Israëlische supporters er onder meer van slogans te hebben gescandeerd die aanzetten tot geweld tegen Palestijnen en Arabieren. Ook zouden ze Palestijnse symbolen hebben vernield en "een sfeer van angst" hebben gecreëerd.
De organisaties vragen de Nederlandse autoriteiten om bewijs te verzamelen op sociale media, bewakingsbeelden te verifiëren en de betrokkenen te berechten.
Stichting Hind Rajab is opgericht door de 30 Maart Beweging en heeft als doel om mensen en organisaties ter verantwoording te roepen bij schendingen van mensenrechten, met name die van Palestijnen.
Meer uit Binnenland
SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol is maandagavond een tweede groep gestrande Nederlanders uit het Midden-Oosten aangekomen. De vlucht van TUI uit Hurghada (Egypte) landde even na 22.20 uur. De reizigers aan boord waren eerst met een vliegtuig van Defensie opgehaald uit Muscat, de hoofdstad van Oman.
56 minuten geledenARNHEM (ANP) - De gynaecoloog van het Rijnstate die in de jaren zeventig en tachtig zijn eigen sperma gebruikte als donorzaad heeft zeker zestien donorkinderen verwekt. Dat meldt het Arnhemse ziekenhuis maandag op basis van onafhankelijk onderzoek naar de manier waarop in het verleden met donorzaad is omgegaan. De bekentenis van de voormalige arts was daarvoor de aanleiding. De man, die werkte in de kliniek van het Elisabeth Gasthuis dat later samen met twee andere ziekenhuizen Rijnstate werd, heeft een erfelijke ziekte.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Claudia de Breij doet in 2026 opnieuw de Oudejaarsconference. Het wordt de vierde keer dat de cabaretière op oudejaarsavond op NPO 1 terugblikt op het voorbije jaar.
1 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Frenna en Sef zijn maandag de belangrijkste winnaars geworden van de Edison Pop 2026. Zij kregen in het AFAS Theater in Leusden de prijzen voor respectievelijk beste single (ZAZAA) en beste album (lieve monsters). DI-RECT kreeg de Edison Oeuvreprijs en Samuel Welten viel tweemaal in de prijzen.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - In het Waddengebied, Friesland en in de kop van Noord-Holland komt dichte mist voor. Het zicht kan minder dan 200 meter zijn, meldt het KNMI. Het verkeer kan hier hinder van ondervinden.
2 uur geledenLEUSDEN (ANP) - DI-RECT is dit jaar de winnaar van de Edison Pop Oeuvreprijs. De Haagse band kreeg de prijs maandag tijdens het Edison-gala in het AFAS Theater in Leusden uit handen van oprichter en voormalig manager Dick Westland, de vader van drummer Jamie Westland.
2 uur geledenDUIVENDRECHT (ANP) - DPG Media heeft na een incident met een "verwarde man" vorige week de beveiliging van haar gebouwen opgeschroefd. Dat bevestigt een woordvoerder aan het ANP na berichtgeving van NU.nl maandagavond.
3 uur geleden