Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belgische minister wil overwinst van energiebedrijven afromen

Belgische minister wil overwinst van energiebedrijven afromen

BRUSSEL (ANP) - De Belgische energieminister wil met een extra belasting de overwinsten van energiebedrijven afromen. Die zouden een kwart van de extra winst moeten afdragen, als het aan minister Tinne Van der Straeten ligt.

De energieprijzen zijn al ruim een jaar uitzonderlijk hoog. Bedrijven en burgers raken daardoor in de knel, ook al hebben overheden hier en daar geprobeerd de nood te verlichten.

Onder meer het Verenigd Koninkrijk, Italië, Spanje en Roemenië gaan energiebedrijven al zwaarder belasten nu zij hoge winsten boeken. De Tweede Kamer voelt er ook voor. Het kabinet ziet wel wat bezwaren en buigt zich er nog over.

De nieuwe Belgische belasting zou gelden voor alle elektriciteits-, gas en olieleveranciers, schetste de Groen-minister in het parlement. Hun winst wordt elk kwartaal vergeleken met die van dezelfde periode vorig jaar. Als die met minstens 100.000 euro en minstens 10 procent is gestegen, dan volgt een aanslag van 25 procent.

Van der Straeten moet voor het plan nog de instemming vragen van de regering en het parlement. Dat doet ze bij het opstellen van de begrotingsplannen na de zomer.

Meer uit Financieel

Nestlé verhoogt verkopen ondanks grote terugroepactie babyvoeding

VEVEY (ANP/BLOOMBERG) - Het Zwitserse voedingsmiddelenconcern Nestlé heeft de verkopen in het afgelopen kwartaal verhoogd, werd donderdag bekend. Dit gebeurde ondanks een grootschalige terugroepactie van babyvoeding omdat die mogelijk een giftige stof zou bevatten.

15 minuten geleden
Chipbedrijf Besi stijgt op lager Damrak na sterke orders

AMSTERDAM (ANP) - Besi ging donderdag flink omhoog op de Amsterdamse beurs na publicatie van de kwartaalcijfers. De chiptoeleverancier blijft profiteren van de grote vraag naar geavanceerde chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI) en zag de orders met meer dan 100 procent groeien op jaarbasis. Topman Richard Blickman sprak van sterke prestaties voor de onderneming uit Duiven. Het aandeel was met een winst van ruim 3 procent de sterkste stijger in de AEX-index.

51 minuten geleden
Aantal brievenbusmaatschappijen in tien jaar bijna gehalveerd

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal brievenbusmaatschappijen van multinationals is in ongeveer tien jaar bijna gehalveerd. Toch blijft Nederland volgens De Nederlandsche Bank (DNB) een belangrijk knooppunt voor geldstromen, ondanks diverse maatregelen die zijn genomen om belastingontwijking via doorstroomconstructies terug te dringen.

1 uur geleden
Oud-topbestuurder Nike gaat kwakkelend sportmerk Lululemon leiden

VANCOUVER (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Canadees-Amerikaanse sportkledingmerk Lululemon Athletica, onder meer bekend van de yogaleggings, heeft een voormalige topbestuurder van concurrent Nike benoemd om het bedrijf te gaan leiden. Heidi O'Neill moet zorgen voor groei van Lululemon, dat kampt met zwakkere verkopen en een flink gedaalde beurskoers.

1 uur geleden
Gasreserves Nederland lopen langzaam op na historisch laag niveau

GRONINGEN (ANP) - De gasvoorraden in Nederland worden geleidelijk verder aangevuld. Volgens data van gasnetbeheerder Gasunie zijn de huidige gasreserves donderdag gestegen tot 8,3 procent, na een dieptepunt van 4,5 procent begin april. Rond dezelfde tijd vorig jaar bedroeg de gasvoorraad nog meer dan 25 procent.

1 uur geleden
Fugro: impact Iranoorlog beperkt tot activiteiten in VAE en Qatar

LEIDSCHENDAM (ANP) - De directe impact van de oorlog in het Midden-Oosten is volgens Fugro grotendeels beperkt gebleven tot de activiteiten van het bedrijf in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) en Qatar. Dat meldt de bodemonderzoeker en oliedienstverlener donderdag bij de publicatie van de kwartaalcijfers. Ook spreekt het bedrijf van enkele indirecte gevolgen in andere landen en regio's.

2 uur geleden
Lidl verwerkt verlopen maaltijdsalades tot varkensvoer

HUIZEN (ANP) - Lidl Nederland begint een proef om oneetbaar geworden voedsel, waaronder maaltijdsalades, fruit en graanproducten, om te zetten in veevoer. Als de proef slaagt, verwacht de super jaarlijks 10 miljoen kilo aan voedselverspilling te kunnen voorkomen. Dat staat gelijk aan ruim 330 volgeladen vrachtwagens.

2 uur geleden