Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belgische minister wil aanpak wantoestanden bij PostNL

Belgische minister wil aanpak wantoestanden bij PostNL

WOMMELGEM (ANP/BELGA) - De Belgische minister van Post Petra de Sutter wil snel met nieuwe regels voor postbedrijven komen. Dat zei ze naar aanleiding van de inval bij drie depots van PostNL op maandag, waarvan er een nog altijd gesloten is. De sociale inspectie stelde in dat depot in Wommelgem bij Antwerpen overtredingen vast rond zwartwerk en deeltijdarbeid.

Volgens Belgische media zijn wantoestanden bij de Belgische tak van PostNL wijdverbreid. Zo zou er op grote schaal sprake zijn van zwartwerk onder pakketbezorgers en worden ook minderjarigen ingezet. "Als het klopt wat ik zag, dan gebeuren er vandaag achter de schermen van PostNL dingen die me doen denken aan de 19e eeuw", aldus De Sutter.

De Sutter wil onder meer vastleggen hoeveel werk pakketbedrijven mogen uitbesteden aan onderaannemers. Kamerlid Anja Vanrobaeys wil dat De Sutter ook schijnzelfstandigheid aanpakt. "We moeten de logica omdraaien: koeriers moeten in de eerste plaats altijd gezien worden als werknemer." Als die pakketbezorgers zelfstandigen zijn, moeten ze dat volgens haar kunnen aantonen.

Nederland

Ook in Nederland ligt PostNL onder vuur vanwege de vele inzet van onderaannemers. Die kregen tijdens de coronatijd, waarin er veel meer pakketjes werden verstuurd, minder geld per bezorgd pakket.

PostNL België is onderdeel van PostNL. Het concern heeft negen pakkettendepots in het land, waarvan er een nu dus dicht is. PostNL verwacht niet dat die sluiting voor vertragingen zal zorgen bij het leveren van pakketjes in België. Het bedrijf werkt nog aan een oplossing voor de pakketten die in het gesloten depot liggen. Op dat depot worden geen pakketten voor Nederlandse klanten behandeld, gaf een woordvoerder van het postbedrijf aan.

Dinsdag vielen de Belgische arbeidsinspectie, douane en politie binnen bij een depot van pakketbezorger DPD in Lummen, nabij Hasselt. Ook daar zouden overtredingen zijn vastgesteld.

Meer uit Financieel

ASML ziet kansen in India en gaat helpen bij bouw chipfabriek

DEN HAAG (ANP) - ASML gaat het Indiase Tata Electronics helpen bij het opzetten van een chipfabriek, een van de eerste in het Aziatische land. Dat hebben de bedrijven bekendgemaakt tijdens het tweedaagse bezoek van de Indiase premier Narendra Modi aan Nederland.

2 uur geleden
Japans bedrijf waarschuwt artsen na 20 dode medicijngebruikers

TOKIO (ANP/AFP) - Een Japans farmaciebedrijf heeft artsen gewaarschuwd om een medicijn voor zeldzame auto-immuunziekten niet meer aan nieuwe patiënten voor te schrijven, nadat twintig mensen die het middel gebruikten zijn overleden. Volgens Kissei Pharmaceutical zou Tavneos ernstige leverproblemen kunnen veroorzaken.

3 uur geleden
Beijing: China en VS gaan heffingen op sommige producten verlagen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China en de Verenigde Staten zijn overeengekomen om de heffingen op sommige producten te verlagen om de onderlinge handel te bevorderen. Dat heeft het Chinese ministerie van Handel naar buiten gebracht. Het ministerie publiceerde de verklaring op zaterdag na de tweedaagse top in Beijing tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping.

4 uur geleden
Swatch-winkels in meerdere landen dicht om overweldigende drukte

BIEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Zwitserse horlogeconcern Swatch heeft zijn winkels zaterdag in meerdere landen tijdelijk gesloten. Het bedrijf zag zich daartoe gedwongen door een overweldigende drukte om het in de verkoop gaan van een nieuw horloge. Niet alleen in Nederland, maar bijvoorbeeld ook in het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Dubai en Singapore bleven vestigingen dicht.

6 uur geleden
FT: Rutte wil dat Europese defensiebedrijven productie opvoeren

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - NAVO-topman Mark Rutte gaat Europese wapenfabrikanten volgende week oproepen om hun investeringen te verhogen en de productie op te voeren. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.

8 uur geleden
YouTube, Snap en TikTok schikken zaak over verslaving socialmedia

OAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - YouTube, Snap en TikTok hebben in de Verenigde Staten een zaak geschikt rond beschuldigingen over de verslavende werking van de socialmedia en hogere zorgkosten bij scholen als gevolg daarvan. Als de zaak voor de rechter was gekomen, riskeerden de bedrijven op te draaien voor allerlei kosten die scholen maken.

9 uur geleden
FNV schrijft kabinet over winkeltijden: schaf het weekend niet af

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV heeft het kabinet per brief opgeroepen om niet te tornen aan het weekend, vrije avonden en feestdagen in de Winkeltijdenwet. "Steeds weer zien we dat dit kabinet de rekening neerlegt bij gewone werkenden. Eerst de afbraak van WW, WIA en AOW, nu dreigt ook nog het weekend te worden opgeofferd", zegt FNV-bestuurder Linda Vermeulen. "Wij zeggen heel duidelijk: schaf het weekend niet af."

11 uur geleden