Belgische minister wil aanpak wantoestanden bij PostNL
WOMMELGEM (ANP/BELGA) - De Belgische minister van Post Petra de Sutter wil snel met nieuwe regels voor postbedrijven komen. Dat zei ze naar aanleiding van de inval bij drie depots van PostNL op maandag, waarvan er een nog altijd gesloten is. De sociale inspectie stelde in dat depot in Wommelgem bij Antwerpen overtredingen vast rond zwartwerk en deeltijdarbeid.
Volgens Belgische media zijn wantoestanden bij de Belgische tak van PostNL wijdverbreid. Zo zou er op grote schaal sprake zijn van zwartwerk onder pakketbezorgers en worden ook minderjarigen ingezet. "Als het klopt wat ik zag, dan gebeuren er vandaag achter de schermen van PostNL dingen die me doen denken aan de 19e eeuw", aldus De Sutter.
De Sutter wil onder meer vastleggen hoeveel werk pakketbedrijven mogen uitbesteden aan onderaannemers. Kamerlid Anja Vanrobaeys wil dat De Sutter ook schijnzelfstandigheid aanpakt. "We moeten de logica omdraaien: koeriers moeten in de eerste plaats altijd gezien worden als werknemer." Als die pakketbezorgers zelfstandigen zijn, moeten ze dat volgens haar kunnen aantonen.
Nederland
Ook in Nederland ligt PostNL onder vuur vanwege de vele inzet van onderaannemers. Die kregen tijdens de coronatijd, waarin er veel meer pakketjes werden verstuurd, minder geld per bezorgd pakket.
PostNL België is onderdeel van PostNL. Het concern heeft negen pakkettendepots in het land, waarvan er een nu dus dicht is. PostNL verwacht niet dat die sluiting voor vertragingen zal zorgen bij het leveren van pakketjes in België. Het bedrijf werkt nog aan een oplossing voor de pakketten die in het gesloten depot liggen. Op dat depot worden geen pakketten voor Nederlandse klanten behandeld, gaf een woordvoerder van het postbedrijf aan.
Dinsdag vielen de Belgische arbeidsinspectie, douane en politie binnen bij een depot van pakketbezorger DPD in Lummen, nabij Hasselt. Ook daar zouden overtredingen zijn vastgesteld.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse effectenbeurs liet woensdag bij de opening geen grote koersuitslagen zien, met uitzondering van Aegon. De verzekeraar werd ruim 8 procent lager gezet nadat bekend was geworden dat het hoofdkantoor en de juridische zetel worden verplaatst naar de Verenigde Staten.
25 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, zet door met zijn plannen voor een beursgang en zou daarbij een bedrag willen ophalen dat "aanzienlijk" hoger ligt dan 30 miljard dollar. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van bronnen. Daarmee kan de beursgang van SpaceX de grootste ooit worden.
38 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Verzekeraar Aegon verplaatst zijn hoofdkantoor en juridische zetel naar de Verenigde Staten. Bij de afronding van het proces, uiterlijk op 1 januari 2028, gaat de holding verder onder de nieuwe naam Transamerica Inc. De bedrijfsactiviteiten blijven wel opereren onder hun bestaande merken, maakte Aegon woensdag bekend.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse huizenmarkt blijft krap ondanks een aanzienlijke toename van het aanbod door de verkoop van huurwoningen door beleggers, concluderen economen van Rabobank.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in oktober met bijna 2 procent gestegen vergeleken met dezelfde maand vorig jaar, meldde het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) woensdag. In de twee voorgaande maanden was ook al sprake van groei.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het duurt steeds langer voordat nieuwbouwwoningen gereed zijn nadat de vergunning is afgegeven. Dit is vooral in stedelijke gebieden het geval, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) na onderzoek. Dit komt deels doordat in stadsgebieden meer grote appartementencomplexen worden gebouwd en die kosten meer tijd om te bouwen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zal deze week beginnen met het houden van sollicitatiegesprekken voor de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Dat meldt The Financial Times. "Ik heb een behoorlijk goed idee van wie ik wil", zei Trump daarover tegen journalisten in de Air Force One.
6 uur geleden