Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belgische minister wil aanpak wantoestanden bij PostNL

Belgische minister wil aanpak wantoestanden bij PostNL

WOMMELGEM (ANP/BELGA) - De Belgische minister van Post Petra de Sutter wil snel met nieuwe regels voor postbedrijven komen. Dat zei ze naar aanleiding van de inval bij drie depots van PostNL op maandag, waarvan er een nog altijd gesloten is. De sociale inspectie stelde in dat depot in Wommelgem bij Antwerpen overtredingen vast rond zwartwerk en deeltijdarbeid.

Volgens Belgische media zijn wantoestanden bij de Belgische tak van PostNL wijdverbreid. Zo zou er op grote schaal sprake zijn van zwartwerk onder pakketbezorgers en worden ook minderjarigen ingezet. "Als het klopt wat ik zag, dan gebeuren er vandaag achter de schermen van PostNL dingen die me doen denken aan de 19e eeuw", aldus De Sutter.

De Sutter wil onder meer vastleggen hoeveel werk pakketbedrijven mogen uitbesteden aan onderaannemers. Kamerlid Anja Vanrobaeys wil dat De Sutter ook schijnzelfstandigheid aanpakt. "We moeten de logica omdraaien: koeriers moeten in de eerste plaats altijd gezien worden als werknemer." Als die pakketbezorgers zelfstandigen zijn, moeten ze dat volgens haar kunnen aantonen.

Nederland

Ook in Nederland ligt PostNL onder vuur vanwege de vele inzet van onderaannemers. Die kregen tijdens de coronatijd, waarin er veel meer pakketjes werden verstuurd, minder geld per bezorgd pakket.

PostNL België is onderdeel van PostNL. Het concern heeft negen pakkettendepots in het land, waarvan er een nu dus dicht is. PostNL verwacht niet dat die sluiting voor vertragingen zal zorgen bij het leveren van pakketjes in België. Het bedrijf werkt nog aan een oplossing voor de pakketten die in het gesloten depot liggen. Op dat depot worden geen pakketten voor Nederlandse klanten behandeld, gaf een woordvoerder van het postbedrijf aan.

Dinsdag vielen de Belgische arbeidsinspectie, douane en politie binnen bij een depot van pakketbezorger DPD in Lummen, nabij Hasselt. Ook daar zouden overtredingen zijn vastgesteld.

Meer uit Financieel

EU-autoriteit wil lagere drempel voor giftige stof in babyvoeding

PARMA (ANP) - De Europese Autoriteit voor Voedselveiligheid (EFSA) heeft een nieuwe drempel vastgesteld voor cereulide in babyvoeding. Deze giftige stof kan braken en diarree veroorzaken en in tientallen landen zijn er recent terugroepacties geweest vanwege mogelijke aanwezigheid van de stof in babyvoeding.

37 minuten geleden
Bloomberg: SpaceX en xAI in vergevorderde gesprekken over fusie

SAN FRANCISCO (ANP) - SpaceX voert vergevorderde gesprekken om samen te gaan met xAI, schrijft persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen. Een combinatie van de raket- en satellietfabrikant van Elon Musk en de start-up voor kunstmatige intelligentie (AI) zou de volgende samenvoeging zijn binnen het zakelijke imperium van de miljardair, die vorig jaar ook al socialemediaplatform X onderbracht bij xAI.

58 minuten geleden
Draghi: Europa moet verdeeldheid overwinnen om machtig te worden

LEUVEN (ANP/AFP) - Europa moet "verdeeldheid" uit het verleden overwinnen om een "echte grootmacht" te worden. Dat heeft voormalig president Mario Draghi van de Europese Centrale Bank (ECB) gezegd in een speech op de Universiteit van Leuven. Volgens Draghi loopt Europa anders het risico "ondergeschikt" te blijven aan de Verenigde Staten en China op het wereldtoneel.

1 uur geleden
Bloomberg: Emirates werkt aan hervatting vluchten naar Israël

DUBAI (ANP/BLOOMBERG) - Luchtvaartmaatschappij Emirates werkt aan een hervatting van vluchten naar Israël na een stop van meer dan twee jaar. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg kunnen vluchten naar luchthaven Ben-Gurion van Tel Aviv binnen enkele maanden worden hervat. Emirates was in oktober 2023 gestopt met het vliegen naar Israël vanwege de strijd in de Gazastrook en de onrust in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Industrie eurozone krimpt opnieuw in januari

LONDEN (ANP/RTR) - De activiteit in de industrie van de eurozone is in januari voor de derde maand op rij gekrompen, meldt marktonderzoeker S&P Global. Ook de nieuwe orders van de fabrieken daalden voor de derde achtereenvolgende maand, zij het minder sterk dan in december.

2 uur geleden
Bloomberg: Walt Disney heeft nieuwe topman in vizier

BURBANK (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse entertainmentconcern Walt Disney heeft een nieuwe topman in het vizier die de opvolger moet worden van Bob Iger. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg is Josh D'Amaro favoriet om de hoogste functie te gaan vervullen. Hij geeft leiding aan de pretparken van Disney. Volgende week wordt gestemd over de benoeming van een nieuwe bestuursvoorzitter van Disney.

4 uur geleden
Chipbedrijven zakken op Damrak door zorgen over AI-investeringen

AMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML gingen maandag omlaag op de Amsterdamse beurs. De zorgen over de forse investeringen van bedrijven in kunstmatige intelligentie (AI) en de hoge koerswaarderingen van AI-aandelen laaiden weer op. Zakenkrant The Wall Street Journal meldde afgelopen weekend dat de megadeal tussen AI-chipbedrijf Nvidia en OpenAI, het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT, is vastgelopen. ASMI, Besi en ASML zakten rond de 3 procent.

4 uur geleden