Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belgische minister wil aanpak wantoestanden bij PostNL

Belgische minister wil aanpak wantoestanden bij PostNL

WOMMELGEM (ANP/BELGA) - De Belgische minister van Post Petra de Sutter wil snel met nieuwe regels voor postbedrijven komen. Dat zei ze naar aanleiding van de inval bij drie depots van PostNL op maandag, waarvan er een nog altijd gesloten is. De sociale inspectie stelde in dat depot in Wommelgem bij Antwerpen overtredingen vast rond zwartwerk en deeltijdarbeid.

Volgens Belgische media zijn wantoestanden bij de Belgische tak van PostNL wijdverbreid. Zo zou er op grote schaal sprake zijn van zwartwerk onder pakketbezorgers en worden ook minderjarigen ingezet. "Als het klopt wat ik zag, dan gebeuren er vandaag achter de schermen van PostNL dingen die me doen denken aan de 19e eeuw", aldus De Sutter.

De Sutter wil onder meer vastleggen hoeveel werk pakketbedrijven mogen uitbesteden aan onderaannemers. Kamerlid Anja Vanrobaeys wil dat De Sutter ook schijnzelfstandigheid aanpakt. "We moeten de logica omdraaien: koeriers moeten in de eerste plaats altijd gezien worden als werknemer." Als die pakketbezorgers zelfstandigen zijn, moeten ze dat volgens haar kunnen aantonen.

Nederland

Ook in Nederland ligt PostNL onder vuur vanwege de vele inzet van onderaannemers. Die kregen tijdens de coronatijd, waarin er veel meer pakketjes werden verstuurd, minder geld per bezorgd pakket.

PostNL België is onderdeel van PostNL. Het concern heeft negen pakkettendepots in het land, waarvan er een nu dus dicht is. PostNL verwacht niet dat die sluiting voor vertragingen zal zorgen bij het leveren van pakketjes in België. Het bedrijf werkt nog aan een oplossing voor de pakketten die in het gesloten depot liggen. Op dat depot worden geen pakketten voor Nederlandse klanten behandeld, gaf een woordvoerder van het postbedrijf aan.

Dinsdag vielen de Belgische arbeidsinspectie, douane en politie binnen bij een depot van pakketbezorger DPD in Lummen, nabij Hasselt. Ook daar zouden overtredingen zijn vastgesteld.

Meer uit Financieel

AEX-index verder omlaag door inflatiezorgen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging maandag verder omlaag na de verliesbeurt op vrijdag. De olieprijzen liepen verder op door de aanhoudende spanningen in het Midden-Oosten na een nieuwe waarschuwing van de Amerikaanse president Donald Trump aan Iran. In een bericht op Truth Social schreef Trump zondag dat "de klok tikt" en dat er "niets meer over zal zijn" van Iran als het land niet snel in actie komt.

11 minuten geleden
Alleenstaande AOW'ers krijgen 20 procent meer vakantiegeld

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders met een AOW krijgen dit jaar fors meer vakantiegeld. Alleenstaande AOW'ers ontvangen zo'n 20 procent meer netto vakantiegeld dan een jaar geleden, blijkt uit een berekening van seniorenplatform AOW.nu.

17 minuten geleden
Ondernemersclub roept Eerste Kamer op box 3-wet te verwerpen

DEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisatie ONL roept de Eerste Kamer op het wetsvoorstel voor het nieuwe box 3-stelsel te verwerpen. "Belasting heffen over papieren winsten is absurd. Deze wet is schadelijk voor het vestigingsklimaat, omdat ondernemers hun heil gaan zoeken over de grens", zegt ONL-voorman Erik Ziengs maandag. "Er zit maar een ding op: de Wet werkelijk rendement box 3 moet door de Eerste Kamer van tafel worden geveegd."

49 minuten geleden
Bouwconcerns renoveren Drechttunnel voor 233 miljoen euro

ROSMALEN (ANP) - Bouwconcerns Heijmans en Dura Vermeer en technisch dienstverlener SPIE gaan aan de slag met de renovatie en het onderhoud van de Drechttunnel van snelweg A16 tussen Zwijndrecht en Dordrecht. Met de klus is zo'n 233 miljoen euro gemoeid. Elk van de bedrijven uit de bouwcombinatie neemt een derde daarvan voor zijn rekening.

1 uur geleden
Ryanair waarschuwt voor hogere kosten door stijgende olieprijzen

DUBLIN (ANP/BLOOMBERG) - Ryanair waarschuwt voor hogere kosten dit jaar als de prijzen voor vliegtuigbrandstof op het huidige hoge niveau blijven. Door de oorlog in het Midden-Oosten zijn de kerosineprijzen flink gestegen, waardoor de winst van veel grote luchtvaartmaatschappijen dit kwartaal onder druk staat.

1 uur geleden
India en Zweden sluiten strategisch partnerschap

STOCKHOLM (ANP/AFP) - Zweden en India hebben een strategisch partnerschap aangekondigd, gericht op het verdubbelen van hun handel en investeringen in de komende vijf jaar. Dit gebeurde tijdens een ontmoeting tussen de Zweedse premier Ulf Kristersson en de Indiase premier Narendra Modi.

11 uur geleden
Israëlische economie krimpt flink door oorlog Midden-Oosten

JERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische economie is in het eerste kwartaal van dit jaar aanzienlijk gekrompen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat volgt uit zondag gepubliceerde cijfers van het Israëlische statistiekbureau.

17 uur geleden