Belgische bondscoach in het nauw na blamage tegen Israël
BOEDAPEST (ANP/BELGA) - De positie van bondscoach Domenico Tedesco van het Belgische voetbalelftal is onder druk komen te staan na de verrassende nederlaag tegen Israël in de Nations League. De ploeg verloor op neutraal terrein in Boedapest met 1-0. De Belgen leden hun derde nederlaag op rij van de nummer 81 van de wereld en de 'Rode Duivels' voorkwamen nog maar net rechtstreekse degradatie uit de A League.
Tedesco was "zeer ontgoocheld" over het povere resultaat. Hij verschool zich vooral achter het grote aantal blessures binnen de ploeg. "Deze interlandperiode was anders door de vele geblesseerden. Als ik afgerekend word op wedstrijden met 21 geblesseerde spelers, dan is het maar zo", zei de Italiaan, die een contract heeft tot medio 2026.
"Ik heb nog altijd vertrouwen in mijn kwaliteiten, in de spelers, de staf en de mensen rondom mij. We hebben gevochten tot het einde en uiteindelijk zijn de resultaten niet goed, maar we komen hier sterker uit. In het Vlaams heb je blijkbaar een gezegde dat de kelk tot op de bodem leeg moet. Wel, nu is ze helemaal leeg. Het kan alleen maar beter worden. Ik ben positief."
Meer uit Voetbal
VANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.
1 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.
2 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
13 uur geledenMADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.
15 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.
16 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.
20 uur geleden