Belgische bondscoach in het nauw na blamage tegen Israël
BOEDAPEST (ANP/BELGA) - De positie van bondscoach Domenico Tedesco van het Belgische voetbalelftal is onder druk komen te staan na de verrassende nederlaag tegen Israël in de Nations League. De ploeg verloor op neutraal terrein in Boedapest met 1-0. De Belgen leden hun derde nederlaag op rij van de nummer 81 van de wereld en de 'Rode Duivels' voorkwamen nog maar net rechtstreekse degradatie uit de A League.
Tedesco was "zeer ontgoocheld" over het povere resultaat. Hij verschool zich vooral achter het grote aantal blessures binnen de ploeg. "Deze interlandperiode was anders door de vele geblesseerden. Als ik afgerekend word op wedstrijden met 21 geblesseerde spelers, dan is het maar zo", zei de Italiaan, die een contract heeft tot medio 2026.
"Ik heb nog altijd vertrouwen in mijn kwaliteiten, in de spelers, de staf en de mensen rondom mij. We hebben gevochten tot het einde en uiteindelijk zijn de resultaten niet goed, maar we komen hier sterker uit. In het Vlaams heb je blijkbaar een gezegde dat de kelk tot op de bodem leeg moet. Wel, nu is ze helemaal leeg. Het kan alleen maar beter worden. Ik ben positief."
Meer uit Voetbal
WAALWIJK (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kijkt tevreden terug op de eerste helft van het oefenduel met Zuid-Korea, waarin de voetbalsters van Oranje al de 5-0-eindstand op het bord zetten. "Het was heel dynamisch en moeilijk te verdedigen. Dat is wat we graag willen zien. Maar ik hoopte stiekem toch wel dat we iets meer getest zouden worden", zei Veurink na het oefenduel in Waalwijk.
6 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Vivianne Miedema kan zich niet herinneren wanneer ze voor het laatst met zo'n goed gevoel op het veld stond bij Oranje. Na een periode van twijfels over haar toekomst als international scoorde de topscorer aller tijden van het Nederlands elftal dinsdag tegen Zuid-Korea (5-0) al voor rust vier keer. "Dit is weer de Vivianne Miedema die zich helemaal goed voelt op het veld", zei de aanvalster na het oefenduel in Waalwijk.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal vindt dat de politiek strengere regels moet maken en die moet handhaven om vuurwerkacties zoals afgelopen zondag bij Ajax-FC Groningen te voorkomen. Dat zei hij bij Pauw & De Wit. "Het is een maatschappelijk probleem. Dit heeft met normen en waarden te maken."
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga verstevigd door een zege op Atlético Madrid. In Camp Nou eindigde de topper in 3-1 voor de thuisploeg van coach Hansi Flick.
7 uur geledenDORTMUND (ANP) - Bayer Leverkusen heeft in het Duitse bekertoernooi Borussia Dortmund uitgeschakeld in de achtste finales. In Dortmund werd het 1-0 voor de bezoekers, waar Mark Flekken het doel schoon hield.
7 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in hun laatste wedstrijd van het jaar met ruime cijfers gewonnen van een zwak Zuid-Korea. Het oefenduel in Waalwijk eindigde in 5-0. Oranjes topscorer aller tijden Vivianne Miedema blonk uit met vier treffers voor rust.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is koploper Arsenal in de Premier League genaderd tot op 2 punten. De ploeg van trainer Pep Guardiola versloeg Fulham in Londen in een spectaculaire wedstrijd met 5-4 mede door een treffer van Tijjani Reijnders.
8 uur geleden