Belgische bondscoach in het nauw na blamage tegen Israël
BOEDAPEST (ANP/BELGA) - De positie van bondscoach Domenico Tedesco van het Belgische voetbalelftal is onder druk komen te staan na de verrassende nederlaag tegen Israël in de Nations League. De ploeg verloor op neutraal terrein in Boedapest met 1-0. De Belgen leden hun derde nederlaag op rij van de nummer 81 van de wereld en de 'Rode Duivels' voorkwamen nog maar net rechtstreekse degradatie uit de A League.
Tedesco was "zeer ontgoocheld" over het povere resultaat. Hij verschool zich vooral achter het grote aantal blessures binnen de ploeg. "Deze interlandperiode was anders door de vele geblesseerden. Als ik afgerekend word op wedstrijden met 21 geblesseerde spelers, dan is het maar zo", zei de Italiaan, die een contract heeft tot medio 2026.
"Ik heb nog altijd vertrouwen in mijn kwaliteiten, in de spelers, de staf en de mensen rondom mij. We hebben gevochten tot het einde en uiteindelijk zijn de resultaten niet goed, maar we komen hier sterker uit. In het Vlaams heb je blijkbaar een gezegde dat de kelk tot op de bodem leeg moet. Wel, nu is ze helemaal leeg. Het kan alleen maar beter worden. Ik ben positief."
Meer uit Voetbal
HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.
7 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.
11 uur geleden