Belgische bondscoach in het nauw na blamage tegen Israël
BOEDAPEST (ANP/BELGA) - De positie van bondscoach Domenico Tedesco van het Belgische voetbalelftal is onder druk komen te staan na de verrassende nederlaag tegen Israël in de Nations League. De ploeg verloor op neutraal terrein in Boedapest met 1-0. De Belgen leden hun derde nederlaag op rij van de nummer 81 van de wereld en de 'Rode Duivels' voorkwamen nog maar net rechtstreekse degradatie uit de A League.
Tedesco was "zeer ontgoocheld" over het povere resultaat. Hij verschool zich vooral achter het grote aantal blessures binnen de ploeg. "Deze interlandperiode was anders door de vele geblesseerden. Als ik afgerekend word op wedstrijden met 21 geblesseerde spelers, dan is het maar zo", zei de Italiaan, die een contract heeft tot medio 2026.
"Ik heb nog altijd vertrouwen in mijn kwaliteiten, in de spelers, de staf en de mensen rondom mij. We hebben gevochten tot het einde en uiteindelijk zijn de resultaten niet goed, maar we komen hier sterker uit. In het Vlaams heb je blijkbaar een gezegde dat de kelk tot op de bodem leeg moet. Wel, nu is ze helemaal leeg. Het kan alleen maar beter worden. Ik ben positief."
Meer uit Voetbal
NEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.
5 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.
6 uur geledenNAPELS (ANP/AFP) - Trainer Antonio Conte van Napoli heeft een schorsing van twee duels gekregen na zijn rode kaart in de topper tegen koploper Internazionale. De 56-jarige coach werd zondag tijdens het gelijkspel (2-2) halverwege de tweede helft weggestuurd voor het beledigen van de officials.
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de gewonnen finale om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid (3-2). De middenvelder van FC Barcelona mist door de schorsing het duel uit de achtste finales van de Copa del Rey met Racing Santander.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.
17 uur geleden