Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belgische bankpresident: ECB heeft nog even te gaan met rente

Belgische bankpresident: ECB heeft nog even te gaan met rente

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) zal de rente waarschijnlijk nog verder verhogen in de strijd tegen de hoge inflatie voordat een pauze wordt genomen. Dat zei de Belgische centralebankpresident Pierre Wunsch op de radio.

"Ik ben geneigd te zeggen dat we nog wat meer moeten doen", aldus Wunsch. Het is volgens hem te vroeg om te praten over een echte stop bij het verhogen van de rente in de eurozone, gezien de hardnekkige inflatie.

De ECB komt later deze maand met een nieuw rentebesluit. ECB-president Christine Lagarde heeft gezegd dat de rentes hoog zullen blijven als dat nodig is om de inflatie omlaag te krijgen.

Ook andere centralebankpresidenten, onder wie die van Oostenrijk en Duitsland, hebben verklaard dat het nog te vroeg is om te pauzeren en dat de ECB de rente deze maand waarschijnlijk verder gaat verhogen.

Meer uit Financieel

Reuters: EU en haven Rotterdam praten over kritieke mineralen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie voert gesprekken met de haven van Rotterdam en andere grote havens over de opslag van gezamenlijk ingekochte kritieke mineralen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. In december kondigde de Europese Commissie plannen aan om voor belangrijke grondstoffen minder afhankelijk te worden van China. Daar maakt gezamenlijke inkoop deel van uit.

17 minuten geleden
Zeeman boekt meer omzet met minder verkochte artikelen

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Zeeman heeft in 2025 meer omzet geboekt dan een jaar eerder, ondanks dat de kledingdiscounter minder spullen verkocht. Dat meldt Zeeman in het jaarlijkse mvo-verslag.

29 minuten geleden
Grote meerderheid vakbondsleden stemt in met cao rijksambtenaren

DEN HAAG (ANP) - Een grote meerderheid van de vakbondsleden onder rijksambtenaren heeft ingestemd met de afspraken die vakbonden en het kabinet maakten over een nieuwe cao. Eind april kwam het al tot een principeakkoord over een loonsverhoging, na weken vol stakingen van rijksambtenaren tegen de nullijn waar de regering lang aan vasthield.

1 uur geleden
EP-handelschef: hebben benodigd vangnet gekregen bij deal met VS

STRAATSBURG (ANP) - De voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, is "behoorlijk blij" met het akkoord van de EU over de handelsdeal met de Verenigde Staten. Het parlement, de Europese Commissie en de lidstaten hebben tot diep in de nacht onderhandeld. Volgens Lange zijn ze het eens geworden over een vangnet voor het geval dat de VS zich niet aan de afspraken houdt.

2 uur geleden
Verenigd Koninkrijk versoepelt sancties tegen Russische olie

LONDEN (ANP/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft bepaalde sancties op Russische olieproducten afgezwakt. De import van kerosine en diesel die in andere landen is geraffineerd uit Russische olie is vanaf woensdag weer toegestaan, meldt de Britse regering. Het land versoepelt ook bepaalde sancties tegen het vervoer van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit enkele Russische installaties.

2 uur geleden
Ook Rabo en ABN AMRO stappen in Europees project voor stablecoin

AMSTERDAM (ANP) - Ook Rabobank en ABN AMRO sluiten zich aan bij een groep Europese banken voor de lancering van een zogeheten euro-stablecoin. Met deze cryptomunt willen de banken een Europees alternatief bieden voor de door de Verenigde Staten gedomineerde stablecoinmarkt.

3 uur geleden
Defensiebedrijf CSG boekt meer omzet na roerig kwartaal

PRAAG (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, met beursnotering in Amsterdam, heeft mede door een groei in verkoop van defensiesystemen meer omzet geboekt. Dat meldt het bedrijf in zijn kwartaalcijfers. Eerder deze maand kwam CSG nog in opspraak nadat onderzoeksplatform Hunterbrook het bedrijf had beschuldigd van "verfraaiing van cijfers" en "ruzies in de top van het bedrijf".

3 uur geleden