België denkt over verplicht mondkapje in winkels
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgen moeten mogelijk ook in winkels een mondkapje gaan dragen. De Nationale Veiligheidsraad komt woensdag bijeen om onder andere over deze maatregel te overleggen om een tweede golf van de coronapandemie af te wenden. Het dragen van een mondkapje in het openbaar vervoer is al verplicht.
De roep om mondkapjes in winkels te verplichten klinkt in België steeds luider. Nu wordt Belgen nog sterk aangeraden om tijdens het winkelen een mondmasker te dragen. Onder andere de Hoge Gezondheidsraad, die het Belgische ministerie van Volksgezondheid adviseert, dringt erop aan dat aan te scherpen.
De Nationale Veiligheidsraad krijgt woensdag te horen of ook de deskundigen van de GEES, de Belgische tegenhanger van het Nederlandse OMT, daar heil in zien. Dan wordt daarover besloten, zei premier Sophie Wilmès volgens de Vlaamse omroep VRT donderdag in het parlement.
Het coronavirus was ook in België wekenlang op de terugtocht. Maar de afgelopen dagen is het aantal besmettingen gestagneerd en daarna licht gestegen.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - België dirigeert een van zijn mijnenjagers naar het Midden-Oosten, melden Belgische media. Het marineschip is zo dichter bij de Straat van Hormuz, waar een groep landen mogelijk zeemijnen gaat ruimen om de belangrijke zeestraat weer bevaarbaar te maken.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Iran heeft er volgens de Amerikaanse president Donald Trump mee ingestemd het eigen nucleaire programma voor onbepaalde tijd stil te leggen. Onderhandelingen over een deal worden "waarschijnlijk" dit weekend weer gehouden, zei hij tegen persbureau Bloomberg. "De meeste hoofdpunten zijn afgerond. Het zal vrij snel gaan."
2 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/DPA/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun zegt dat het versterken van het bestand met Israël zijn prioriteit is. Ook na het ingaan van het bestand werden nog aanvallen op Libanon gemeld, maar toch noemt Aoun het "een kans om stabiliteit en wederopbouw te promoten."
2 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Ook het concert van rapper Ye, beter bekend als Kanye West, dat half juni in Polen stond gepland, gaat niet door. Dat heeft de directie van het Śląski-stadion in de stad Chorzów vrijdag gemeld.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Een dozijn landen heeft bijdragen toegezegd aan een "multinationale missie" om de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te brengen, aldus Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk. Die twee landen zullen de missie leiden zodra de omstandigheden dat toelaten, zeiden ze na topoverleg met 49 deelnemers aan de 'Hormuz-coalitie'.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het internationaal recht staat onder druk, juist ook door "landen die unieke verantwoordelijkheden hebben voor het handhaven van internationale vrede en veiligheid", zei VN-chef António Guterres bij een viering van tachtig jaar Internationaal Gerechtshof in Den Haag. Daar zijn ook onder anderen minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen en koning Willem-Alexander aanwezig.
7 uur geledenDOUALA (ANP/DPA/AFP) - Paus Leo heeft de grootste bijeenkomst geleid sinds hij begon aan zijn rondreis door Afrika. Zo'n 120.000 mensen woonden volgens het Vaticaan een mis bij in Kameroen.
7 uur geleden