Belgen met Lukaku en Mertens naar Qatar
BRUSSEL (ANP) - De Belgische bondscoach Roberto Martínez heeft de aanvallers Romelu Lukaku en Dries Mertens geselecteerd voor het WK voetbal in Qatar. De 29-jarige Lukaku kwam dit seizoen nog amper aan spelen toe vanwege blessures en hij is nog altijd niet fit.
Eind vorige maand meldde Internazionale, de Italiaanse club van Lukaku, dat de spits enkele weken uitgeschakeld zou zijn met een bovenbeenblessure. Hij was toen net gerevalideerd. Mocht Lukaku niet op tijd fit zijn voor het WK, dan rekent Martínez voorin op onder anderen Michy Batshuayi en Loïs Openda, voormalig speler van Vitesse. Zij moeten bediend worden door sterspeler Kevin De Bruyne, die vanzelfsprekend ook in de selectie zit.
Datzelfde geldt voor de 35-jarige Mertens, die afgelopen zomer Napoli verruilde voor de Turkse competitie, waar hij nu speelt voor Galatasaray. Ondanks die stap doet Martínez wederom een beroep op de oud-PSV'er, die de voorkeur heeft gekregen boven onder anderen Divock Origi. Voor de speler van AC Milan is geen rol weggelegd in Qatar.
Ervaren verdedigers
Ook de ervaren verdedigers Jan Vertonghen en Toby Alderweireld, die momenteel voor respectievelijk Anderlecht en Antwerp FC uitkomen, zijn erbij in Qatar. Voor verdediger Dedryck Boyata van Club Brugge is geen plek in de 26-koppige selectie.
Martínez heeft drie keepers opgeroepen, te weten Thibaut Courtois, Simon Mignolet en Koen Casteels.
Bryan Heynen, Alexis Saelemaekers, Dodi Lukebakio en Jason Denayer staan tot de start van het toernooi stand-by om eventuele afhakers te kunnen vervangen.
België begint het WK op woensdag 23 november tegen Canada. Marokko en Kroatië zijn de andere tegenstanders in de groep. Op het afgelopen WK, vier jaar geleden in Rusland, eindigde België als derde.
Meer uit Voetbal
VIGO (ANP) - FC Barcelona is koploper Real Madrid genaderd tot op 3 punten. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-2 bij Celta de Vigo onder meer door drie treffers van Robert Lewandowski. Frenkie de Jong moest met zijn tweede gele kaart van het veld.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie gegrepen in de Serie A. De ploeg van trainer Cristian Chivu won met 2-0 van Lazio en kwam daarmee op 24 punten in de Italiaanse competitie.
8 uur geledenDEVENTER (ANP) - Robin van Persie vindt dat Feyenoord slecht had gespeeld in Deventer. "Het was een magere wedstrijd", stelde de 42-jarige coach na de tweede nederlaag van Feyenoord dit seizoen. De Rotterdammers verloren op De Adelaarshorst met 2-1 van Go Ahead Eagles. Van Persie vond wel dat Feyenoord net als Go Ahead Eagles een strafschop had verdiend.
9 uur geledenDEVENTER (ANP) - Feyenoord heeft de koppositie in de twaalfde speelronde van de Eredivisie verspeeld aan PSV. Het elftal van trainer Robin van Persie verloor in Deventer met 2-1 van Go Ahead Eagles. Het was de tweede nederlaag van het seizoen voor Feyenoord.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - De voetbalsters van Manchester City hebben de koppositie in de Engelse competitie gegrepen. De ploeg won met 2-1 bij Everton, mede door de openingstreffer van Vivianne Miedema.
10 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - VfL Wolfsburg heeft het vertrek van trainer Paul Simonis bevestigd. De 40-jarige voormalige coach van Go Ahead Eagles is per direct uit zijn functie ontheven, meldde de Duitse club, die veertiende staat in de Bundesliga.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - PSV'er Guus Til liet met drie treffers in de uitwedstrijd tegen AZ (1-5) opnieuw zien prima als spits te kunnen voetballen. De aanvallende middenvelder is nu samen met Ismael Saibari clubtopscorer. Beiden scoorden in de Eredivisie tot dusver acht keer.
11 uur geleden