Belgen met Lukaku en Mertens naar Qatar
BRUSSEL (ANP) - De Belgische bondscoach Roberto Martínez heeft de aanvallers Romelu Lukaku en Dries Mertens geselecteerd voor het WK voetbal in Qatar. De 29-jarige Lukaku kwam dit seizoen nog amper aan spelen toe vanwege blessures en hij is nog altijd niet fit.
Eind vorige maand meldde Internazionale, de Italiaanse club van Lukaku, dat de spits enkele weken uitgeschakeld zou zijn met een bovenbeenblessure. Hij was toen net gerevalideerd. Mocht Lukaku niet op tijd fit zijn voor het WK, dan rekent Martínez voorin op onder anderen Michy Batshuayi en Loïs Openda, voormalig speler van Vitesse. Zij moeten bediend worden door sterspeler Kevin De Bruyne, die vanzelfsprekend ook in de selectie zit.
Datzelfde geldt voor de 35-jarige Mertens, die afgelopen zomer Napoli verruilde voor de Turkse competitie, waar hij nu speelt voor Galatasaray. Ondanks die stap doet Martínez wederom een beroep op de oud-PSV'er, die de voorkeur heeft gekregen boven onder anderen Divock Origi. Voor de speler van AC Milan is geen rol weggelegd in Qatar.
Ervaren verdedigers
Ook de ervaren verdedigers Jan Vertonghen en Toby Alderweireld, die momenteel voor respectievelijk Anderlecht en Antwerp FC uitkomen, zijn erbij in Qatar. Voor verdediger Dedryck Boyata van Club Brugge is geen plek in de 26-koppige selectie.
Martínez heeft drie keepers opgeroepen, te weten Thibaut Courtois, Simon Mignolet en Koen Casteels.
Bryan Heynen, Alexis Saelemaekers, Dodi Lukebakio en Jason Denayer staan tot de start van het toernooi stand-by om eventuele afhakers te kunnen vervangen.
België begint het WK op woensdag 23 november tegen Canada. Marokko en Kroatië zijn de andere tegenstanders in de groep. Op het afgelopen WK, vier jaar geleden in Rusland, eindigde België als derde.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC staat op 19 april in de bekerfinale in De Kuip. De club uit Nijmegen won voor eigen publiek een spektakelstuk met PSV (3-2). De andere halve eindstrijd gaat woensdag tussen AZ en Telstar.
9 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Armando Obispo begint met PSV aan de uitwedstrijd tegen NEC in de halve finale van de KNVB-beker. De verdediger werd zaterdag ziek na het uitduel met Heracles Almelo, maar is op tijd hersteld.
12 uur geledenGDANSK (ANP) - Lize Kop is de keeper van het Nederlands elftal in het WK-kwalificatieduel in Gdansk met Polen. Bondscoach Arjan Veurink heeft Daphne van Domselaar naast zich op de bank gezet. Het is de eerste kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië.
13 uur geledenMADRID (ANP) - De Braziliaanse aanvaller Rodrygo mist mogelijk het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer vanwege een kruisbandblessure. In de thuiswedstrijd van zijn club Real Madrid tegen Getafe (0-1) raakte hij maandagavond na een invalbeurt geblesseerd. Real Madrid meldt dat hij de voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd en een scheur heeft in zijn meniscus. Het herstel daarvan duurt doorgaans minstens negen maanden.
13 uur geledenALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.
17 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
1 dag geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
1 dag geleden