Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belg Evenepoel verovert na tijdrittitel ook goud in wegwedstrijd

Belg Evenepoel verovert na tijdrittitel ook goud in wegwedstrijd

PARIJS (ANP) - Remco Evenepoel heeft zich in Parijs verzekerd van de olympische titel wielrennen op de weg. De 24-jarige Belg kwam na een wedstrijd van 270 kilometer solo aan op de Pont d'Iena, de brug over de Seine tussen de Eiffeltoren en Trocadéro. Het zilver ging naar Valentin Madouas uit Frankrijk. Brons was er voor de Fransman Christophe Laporte.

Evenepoel is de opvolger van de Ecuadoraan Richard Carapaz, die niet was geselecteerd voor de Spelen. De Belg verzekerde zich een week eerder van olympisch goud in de tijdrit.

Mathieu van der Poel kon zich niet mengen in de strijd om de medailles en was de beste Nederlander op de twaalfde plaats. Dylan van Baarle eindigde als 36e.

Klimmetjes

De eerste 100 kilometer van de koers boden een vertrouwd beeld. Enkele renners uit kleinere wielerlanden mochten een ontsnapping opzetten, terwijl in het peloton met name de Denen, Belgen en Nederlanders controleerden. In de heuvelzone na 100 kilometer zetten vier renners een tegenaanval in, onder wie de Italiaan Elia Viviani.

Daan Hoole deed veel kopwerk. Hij stelde zich volledig in dienst van Van der Poel en Van Baarle. Tiesj Benoot voor de Belgen en Mikkel Berg voor de Denen, twee sterke blokken, deden ook veel kopwerk. Met iets meer dan twee minuten voorsprong begon de tot vijf renners gereduceerde kopgroep aan een reeks klimmetjes. De Ier Ryan Mullen werd als laatste ingelopen. Eerst door zijn landgenoot Ben Healy en de Kazach Alexei Loetsenko, maar de grote namen volgden snel.

Wisselen

Richting de eerste doorkomst in Montmartre reden zeven renners naar de twee koplopers. Op de Butte Montmartre, het klimmetje naar de Sacré-Coeur, was Van der Poel de eerste van de favorieten die aanviel, de Belg Wout van Aert volgde.

Het tweetal kreeg de Franse favoriet Julian Alaphilippe mee. Maar halverwege het lokale rondje maakte de Belg Evenepoel de sprong naar de koplopers. De olympisch kampioen tijdrijden dichtte het gat naar de koplopers en hield na de tweede beklimming in Montmartre alleen de Fransman Madouas in zijn wiel.

Ondertussen had Van der Poel een poging gedaan om naar de koplopers te rijden, maar het verschil liep op naar meer dan een minuut. Met nog 15 kilometer te gaan reed Evenepoel weg bij Madouas. Hij had al snel 40 seconden voorsprong op de Fransman die de achtervolgers van het lijf moest houden. Evenepoel moest nog van fiets wisselen met ruim 3 kilometer te gaan, maar hij hield voldoende voorsprong voor de unieke 'dubbel'.

Meer uit Sport

Red Bull-teambaas Mekies biedt Verstappen excuses aan na crash

SPIELBERG (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull heeft zijn excuses aangeboden aan Max Verstappen na de crash van de Nederlander tijdens de kwalificatie voor de Grote Prijs van Oostenrijk. De viervoudig wereldkampioen schoot eerder op zaterdag op de Red Bull Ring in Spielberg vlak voor het einde van de derde en laatste kwalificatiesessie van de baan.

7 uur geleden
Zwemster Steenbergen verbetert wereldrecord op 100 meter vrij

ROME (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij wedstrijden in Rome het wereldrecord op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige Nederlandse noteerde een tijd van 51,68. Ze was daarmee een fractie sneller dan de Zweedse Sarah Sjöström (51,71), die het record sinds 2017 in handen had.

9 uur geleden
Turnster Sanne Wevers vond rentree wel 'even heftig'

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) is opgelucht dat ze haar eerste wedstrijd achter de rug heeft. Bij de Nederlandse titelstrijd in Ahoy turnde ze haar eerste toernooi sinds de Olympische Spelen van Parijs en kwam ze in actie op balk (13,500) en brug (11,800).

10 uur geleden
Eerste titel tennisser Davidovich Fokina na vijf verloren finales

SANTA PONSA (ANP/AFP) - Tennisser Alejandro Davidovich Fokina heeft op Mallorca zijn eerste ATP-titel veroverd. Hij verloor zijn vijf eerdere finales op het hoogste niveau. De 27-jarige Spanjaard versloeg in de eindstrijd op Mallorca de Amerikaan Ethan Quinn met 7-6 (4) 6-3. Hij is op het Spaanse eiland de opvolger van Tallon Griekspoor, die vorig jaar het voorbereidingstoernooi op Wimbledon won.

10 uur geleden
Nederlandse meerkamptitels turnen voor Visser en debutant Enser

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser en turner Aaron Enser hebben bij de Nederlandse kampioenschappen in Ahoy de meerkamptitels gewonnen. Voor Enser, die dit jaar debuteert bij de senioren, is het zijn eerste meerkamptitel. Visser greep voor de vierde keer in haar loopbaan meerkampgoud, na eerdere overwinningen in 2023, 2022 en 2019.

10 uur geleden
Van den Goorbergh doorstaat 'Turks stoombad' bij TT Assen

ASSEN (ANP) - Zonta van den Goorbergh was tevreden met zijn veertiende tijd in de kwalificatie voor de TT van Assen. De 20-jarige Moto2-rijder moest kort na elkaar twee sessies afwerken op het smoorhete circuit van Assen en dat viel hem niet mee. "In het racepak is het een sauna en dan met de motor erbij heb je een Turks stoombad. Het was aardig warm", zei hij na afloop.

11 uur geleden
Verstappen crasht tijdens kwalificatie GP Oostenrijk

SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen is gecrasht tijdens de kwalificatie voor de Grote Prijs van Oostenrijk. De viervoudig wereldkampioen schoot op de Red Bull Ring in Spielberg vlak voor het einde van de derde en laatste kwalificatiesessie van de baan.

12 uur geleden