Beleggersvertrouwen Duitsland naar hoogste niveau in 21 jaar
MANNHEIM (ANP) - Het vertrouwen van beleggers in de Duitse economie is naar het hoogste niveau gestegen in 21 jaar. Vooral de uitrol van coronavaccins zorgt ervoor dat investeerders een positievere blik op de toekomst hebben, meldt onderzoeksinstituut ZEW.
De ZEW-graadmeter steeg in mei naar een stand van 84,4. Daarmee herstelde de index sterk van de dip een maand eerder, als gevolg van strengere coronamaatregelen die werden genomen in de grootste economie van Europa. In april werd een stand van 70,7 bereikt, nog een maand eerder stond de index op 76,6.
Duitsland heeft het vaccinatietempo de laatste weken aanzienlijk opgevoerd. Bijna een derde van de bevolking heeft een prik gehad. Met de verbeterende gezondheidsvooruitzichten groeit ook de hoop dat het land de strenge virusbeperkingen die sinds november gelden kan afbouwen. Wat ook een rol speelt bij de stijging van de ZEW-index is dat de derde coronagolf trager dan verwacht doorzet. Voor de komende zes maanden wordt dan ook een aanzienlijke economische opleving verwacht.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - De financiële situatie van Nederlandse huiseigenaren is verslechterd na een periode van herstel, meldt NHG (Nationale Hypotheek Garantie) na onderzoek onder ongeveer 2400 mensen.
4 uur geledenSANTA CLARA (ANP) - Nvidia, de belangrijkste ontwikkelaar van chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI), heeft in het afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten behaald door de grote vraag naar zijn chips voor AI-datacenters. Volgens het bedrijf werd een omzet in de boeken gezet van 81,6 miljard dollar. Dat is een stijging van 85 procent vergeleken met een jaar eerder.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke winsten de handel uitgegaan, geholpen door een sterke daling van de olieprijzen. AI-chipconcern Nvidia stond bij de stijgers op Wall Street in aanloop naar de kwartaalcijfers die na het slot worden gepubliceerd.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, gaat snel een aanvraag indienen voor een beursgang in New York. Dat melden bronnen aan The Wall Street Journal. Dat zou binnen enkele dagen of weken kunnen gebeuren en mogelijk zelfs al komende vrijdag, aldus de zakenkrant.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een flinke plus gesloten, waarbij een nieuw slotrecord werd bereikt. De chipfondsen ASMI, Besi en ASML stonden bij de sterkste stijgers in de hoofdgraadmeter. De olieprijzen gingen juist flink omlaag.
11 uur geledenSEJONG (ANP/AFP/RTR) - De vakbond bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics heeft een geplande staking tot nader order uitgesteld. Tienduizenden werknemers van Samsung dreigden te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. Maar volgens de bond is nu een voorlopige deal gesloten na arbitrage van de minister van Arbeid in het conflict.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASN Bank wil zijn aandeel in de hypotheekmarkt verdubbelen. Volgens topman Roland Boekhout kan het financiële concern dat voor elkaar krijgen door ervoor te zorgen dat een hypotheekaanvraag "appeltje-eitje" is bij de bank.
13 uur geleden