
Beleggersvertrouwen Duitsland naar hoogste niveau in 21 jaar
MANNHEIM (ANP) - Het vertrouwen van beleggers in de Duitse economie is naar het hoogste niveau gestegen in 21 jaar. Vooral de uitrol van coronavaccins zorgt ervoor dat investeerders een positievere blik op de toekomst hebben, meldt onderzoeksinstituut ZEW.
De ZEW-graadmeter steeg in mei naar een stand van 84,4. Daarmee herstelde de index sterk van de dip een maand eerder, als gevolg van strengere coronamaatregelen die werden genomen in de grootste economie van Europa. In april werd een stand van 70,7 bereikt, nog een maand eerder stond de index op 76,6.
Duitsland heeft het vaccinatietempo de laatste weken aanzienlijk opgevoerd. Bijna een derde van de bevolking heeft een prik gehad. Met de verbeterende gezondheidsvooruitzichten groeit ook de hoop dat het land de strenge virusbeperkingen die sinds november gelden kan afbouwen. Wat ook een rol speelt bij de stijging van de ZEW-index is dat de derde coronagolf trager dan verwacht doorzet. Voor de komende zes maanden wordt dan ook een aanzienlijke economische opleving verwacht.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Meer partijen hebben interesse in een overname van motoroliemerk Castrol dat door het Britse olieconcern BP in de verkoop zou zijn gezet. Volgens persbureau Bloomberg hebben ook het Indiase conglomeraat Reliance Industries en investeringsmaatschappijen Apollo Global Management en Lone Star Funds hun oog laten vallen op Castrol.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China is erg bezorgd over een onderzoek dat de Europese Commissie is begonnen naar het vermeende dumpen van goedkope Chinese autobanden op de Europese markt. Dat onderzoek volgt op klachten van de Europese autobandenindustrie over Chinese bandenfabrikanten.
2 uur geledenPEZINOK (ANP/RTR) - Een Slowaakse rechtbank heeft centralebankpresident Peter Kazimir van het land schuldig bevonden aan corruptie. Het gespecialiseerde strafhof oordeelde donderdag dat Kazimir, die ook bestuurslid is van de Europese Centrale Bank (ECB), een boete van 200.000 euro moet betalen of een gevangenisstraf van een jaar moet uitzitten.
2 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse centralebankpresident François Villeroy de Galhau denkt dat een verdere renteverlaging van de Europese Centrale Bank (ECB) bij de vergadering van volgende week mogelijk is. Volgens Villeroy zal de inflatie in de eurozone namelijk verder afzwakken en is er ook geen grote kans dat die weer aangewakkerd wordt door de handelsoorlog van de Amerikaanse president Donald Trump.
3 uur geledenTOKIO (ANP) - De Aziatische beurzen gingen donderdag omhoog. Beleggers reageerden positief op de uitspraak van een federale rechtbank in de Verenigde Staten. Een handelshof in New York oordeelde dat president Donald Trump zijn bevoegdheden te buiten is gegaan door algemene heffingen op te leggen voor invoer uit landen die meer aan de VS verkopen dan ze inkopen. De regering-Trump tekent beroep aan tegen de uitspraak.
5 uur geledenSEOUL (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De centrale bank van Zuid-Korea heeft de rente opnieuw verlaagd om de afzwakkende economie te ondersteunen. Ook werden de groeiverwachtingen verder naar beneden bijgesteld. De economie van Zuid-Korea is erg afhankelijk van de export en wordt daarom geraakt door de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een federale rechtbank in de Verenigde Staten heeft woensdag een tarievenpakket van president Donald Trump geblokkeerd. Een handelshof oordeelde dat Trump zijn bevoegdheden te buiten ging door algemene heffingen op te leggen voor invoer uit landen die meer aan de Verenigde Staten verkopen dan ze inkopen.
11 uur geleden